Skocz do zawartości

[E39] 523i automat stuka


arcade90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przeszukałem całe forum ale niestety nie znalazłem odpowiedzi na mój problem ani podobnego tematu :cry:

Posiadam BMW e39 523i 2,5 kombi w automacie. Auto było garażowane ale od kilku dni stoi w nocy pod chmurką i gdy rano odpalam i wrzucę na skrzyni bieg R to automatycznie mam jakieś dziwne stuki, coś sobie stuka. Gdy się przejadę ok. 5 km, wrzucę ponownie R to już nie stuka lecz problem wraca gdy auto postoi trochę i ostygnie :mad2: O co może chodzić ? Skrzynia na wykończeniu ?

Dodam tylko że przebieg auta to 209tys km - oczywiście wg licznika :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tak jest przy wrzuceniu R czy D przejadę 1m zatrzymam się i wsucham to coś cichutko stuka (nie w równym rytmie) jak się nagrzeje to przestanie, dzieje się tak zawsze przy temperaturze około 5 stopni i mniej, znajomy wszedł pod auto i dosłuchał się że to w katalizatorze.

Nie wiem czy to prawda ale ja jeżdżę drugą zimę z tym stukaniem i nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem auto 10 tyś km temu. Skrzynia działała OK. Dopiero od kilku dni się problem pojawił. Oleju nie zmieniałem, nic przy skrzyni nie robiłem. Wiem że skrzynia może wariować gdy np. ma za mało oleju (jeździłem Omegą 3.0 w automacie) ale stukanie przez olej? I przecież po chwili gdy się troche podgrzeje przestaje stukać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieje się tak zawsze przy temperaturze około 5 stopni i mniej, znajomy wszedł pod auto i dosłuchał się że to w katalizatorze..

Dzisiaj w dzień postawiłem auto do garażu, temp była napewno większa i też stukało. Hmm.. A co ma wspólnego katalizator ze skrzynią automatyczną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem auto 10 tyś km temu. Skrzynia działała OK. Dopiero od kilku dni się problem pojawił. Oleju nie zmieniałem, nic przy skrzyni nie robiłem. Wiem że skrzynia może wariować gdy np. ma za mało oleju (jeździłem Omegą 3.0 w automacie) ale stukanie przez olej? I przecież po chwili gdy się troche podgrzeje przestaje stukać

Ja jeśli kupił bym bmw z automatem, a tak się składało to odrazu zmieniał bym olej. Potem serwis jest bardzo drogi jak coś poważnego padnie. A po zmianie zawsze możesz zobaczyć czy stuki występują dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeśli kupił bym bmw z automatem, a tak się składało to odrazu zmieniał bym olej. Potem serwis jest bardzo drogi jak coś poważnego padnie. A po zmianie zawsze możesz zobaczyć czy stuki występują dalej.

Zdaje sobie z tego sprawę że drogo, chyba trzeba będzie sprawdzić i ew. wymienić olej.

 

Wyjdź jutro z auta i spróbuj jeszcze raz zlokalizować skąd dochodzi stukot może akurat nie skrzynia.

 

Wydaję mi się że to skrzynia. Stuka gdy włączę z P na R lub z n,d na R a jak spowrotem włącze P lub D to nie stuka. Jutro jeszcze na kanał może podjadę żeby się upewnić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.