Skocz do zawartości

System Start/Stop w X3 - udręka?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Praktycznie od razu po zatrzymaniu. Mnie ten system tak irytował, że pierwsze pytanie po oddaniu samochodu demo brzmiało czy można go permanentnie wyłączyć! W dodatku (przynajmniej przy automacie) jest zauważalna zwłoka w reakcji samochodu na próbę ruszenia.
Opublikowano
  • Autor
Zauwazalna tzn. ? Przyciskam gaz i ile mija zanim rusze ? 0,5 sek ? 1 sek ? 2 sek ... ?
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Pewnie jest to mniej niż 0,5s ale dla kogoś przyzwyczajonego do natychmiastowej reakcji na puszczenie hamulca jest to odczuwalne.
Opublikowano
  • Moderatorzy
Jako, ze jeszcze nie jezdzilem autem ze Start/Stop mam pytanie - czy silnik wylacza sie sam natychmiast po zatrzymaniu auta, czy w kilka (ile mniejwiecej) sekund po ?

Nie jest to niezauważalne, ale dla mnie (subiektywnie) nieuciążliwe. Trwa to mniej niż 1s. i nawet z automatem daje radę. Sam się musisz przekonać ot co.

Będziesz Miał Wydatki

 

 

Opublikowano
W dłuższym użytkowaniu daje się wyczuć moment włączenia start/stop używając lżej hamulca lub bezpośrednio po zatrzymaniu puszczenie go na ułamek sekundy (bez dodawania gazu) lub gdy sytuacja na to pozwala skręcenie o pół obrotu kierownicy. Oczywiście da się też go wyłączyć przyciskiem. Niestety o tym wszystkim należałoby pamiętać, a to denerwuje. Przydałaby się opcja w iDrive. Myślę że jej brak wynika z podanej normy emisji CO2 dla naszego modelu i wynikających z niej podatków u naszych zachodnich sąsiadów.

Edytowane przez radex321

Opublikowano
W dłuższym użytkowaniu daje się wyczuć moment włączenia start/stop używając lżej hamulca lub bezpośrednio po zatrzymaniu puszczenie go na ułamek sekundy (bez dodawania gazu) lub gdy sytuacja na to pozwala skręcenie o pół obrotu kierownicy. Oczywiście da się też go wyłączyć przyciskiem. Niestety o tym wszystkim należałoby pamiętać, a to denerwuje. Przydałaby się opcja w iDrive. Myślę że jej brak wynika z podanej normy emisji CO2 dla naszego modelu i wynikających z niej podatków u naszych zachodnich sąsiadów.
  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

wg serwisu start/stop działa tylko jeżeli turbina ma poniżej 90 st.

byłem w serwisie i pokazali mi taki zapis z kluczyka

ja używam i chwalę bo mniej pali

jak chce trochę poszaleć to wyłączam

Opublikowano
Nie mam i nie zaluje. W sumie to dziwne, ale nigdy w zyciu nie prowadzilem samochodu z systemem S&S, musi to byc odczucie osobliwe.

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Opublikowano
  • Moderatorzy
Nie mam i nie zaluje. W sumie to dziwne, ale nigdy w zyciu nie prowadzilem samochodu z systemem S&S, musi to byc odczucie osobliwe.

A mnie się to podoba (póki się coś nie zepsuje :wink: ). System czasem potrafi spłatać niezłego figla np. kiedyś na skrzyżowaniu, gdy S&S wyłączył silnik, zmieniłem ustawienia na SPORT (wtedy samoczynnie silnik wystartował :duh: , a S&S go zdusił i silnik zgasł razem z zapłonem... zielone się zrobiło, a ja musiałem odblokować hamulec postojowy, odpalić silnik... większość ludzi mnie obtrąbiła i objechała (samochodem i słownie).

Edytowane przez wodzik2

Będziesz Miał Wydatki

 

 

Opublikowano
z mojego krótkiego doświadczenia z X3 wiem,że jak przełączę na sport to auto nie gaśnie-z kolei jak przykładowo na skrzyżowaniu, gdy pojazd zgaśnie,nastawię opcję sport (dla lepszego efektu :D ) samochód natychmiast odpala.Problemu jaki miał wodzik nie stwierdziłem póki co u siebie :twisted:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.