Skocz do zawartości

320d reflektory


uzytkownik

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Koledzy :)

 

Moja Bawarka niestety nie posiada na wyposażeniu xenonów a chciałbym je mieć ;) Dlatego też zastanawiam się nad zmianą reflektorów. Biorę dwie możliwości pod uwagę:

1. Zakup oryginalnych używanych reflektorów

2. Kupno lamp depo z soczewką [patrz link http://moto.allegro.pl/lampy-angel-eyes-bmw-e46-01-05-depo-czarne-lift-i1899951509.html ] + dołożenie zestawu HID barwa ok 5000k

 

Proszę o Wasze porady na którą opcję się zdecydować. Każda z nich ma wady. Wiadomo oryginał to oryginał ale różnie to bywa z używanymi, cena wysoka no i konieczność ich zakodowania co wiąże się z utratą możliwości regulowania wysokości świateł z kabiny [podobno bez kodowania mrugają lub nie świecą wcale :( ]

 

Co do tych firmy depo brałbym je od razu ale mam dylematy... Jak jest z ich jakością, czy z zewnątrz wyglądają dokładnie jak oryginał? [zdjęcia dokładnie nie pokazują], czy mają wbudowane silniczki do regulacji [czy trzeba je przełożyć], no i jak one świecą... Ponadto mają wbudowane ringi chyba na żarówkach jak one wyglądają w sensie ich widoczności... [mile widziane zdjęcia tych lamp :D ]

Trzecia sprawa związana z ewentualnym wyborem depo to HIDy. Po pierwsze czy depo ma homologację na xenon [specjalne oznaczenie na kloszu]? jakie HIDy kupić by nie pojawiały się błędy spalonych żarówek i świeciło to bez problemowo [nie mrugało ;) ] Czy w przypadku BMW wystarczy, że przetwornice są cyfrowe i przystosowane do CAN BUS ?

 

Wiem, że pytań sporo ;) Liczę jednak na Waszą pomoc być może Ktoś przerabiał podobny temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałes jeszcze o spryskiwaczach reflektorów i czujnik położenia na wahaczu i po to jest ten czujnik żeby ich samemu sobie nie regulować. Inaczej może być brak przeglądu plus mandat jeśli cie spotkają miśki.

Jeśli lampa jest na H7 to nie ma homologacji na xenony. Ja osobiście nie wsadziłbym lampy takiej jak depo ponieważ to są przednie światła i kiedyś możesz pożałować że czegoś nie zobaczyłeś bo słabo świeciła. Co innego tylne czy kierunki bo to nie wpływa tak bardzo na bezpieczeństwo.

HID więcej oślepia niż świeci. Pomyśl skąd sa HIDy z allegro po 200/300zł i czy chcesz na tym jeździć no i masz BMW za niemałe pieniądze, a chcesz brzydko mówiąc zrobić agrotuning gdzie każdy kto coś kuma z samochodów od razu będzie wiedział że sam wyrzeźbiłeś ten zestaw bo brak sprysków albo źle świecą światła.

podsumowując HIDy dobre na panny pod remizą w Pcimiu Dolnym ale nie w BMW.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do samopoziomowania to na bank nie będę się w to bawił. Jeśli chodzi o spryskiwacze to je akurat bym zamontował :8)

a co do tych lamp depo to odradzasz je ze względu na fakt, że nie są oryginalne czy naprawdę tak słabo świecą ? Obecnie mam oryginalne H7 ZKW i świecą tak sobie... A co do wyglądu xenonu na soczewce to zdaje mi się, że przy odpowiedniej barwie i dobrej lampie [nie wiem czy akurat depo] wyglądało by to dobrze.

Zdaję sobie sprawę, że oryginał jest lepszy tyle, że kupując używany wcale nie musi tak być i dlatego ten temat założyłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny dylemat jak Ty z tym że ja w e46 przed liftem ja zdecydowałem sie na ori lampy xenonowe + samo poziomowanie bo jeżdżę odcinki max do 50 km to moge zawsze przetrzeć reflektor ale samo poziomowanie uznałem za potrzebne + moduł świateł żeby nie było tego pokrętła choć można przekodować.

Jeśli chodzi o Twój egzemplarz poliftowy można założyć bez samo poziomowania ale i tak trzeba zakodować moduł żeby świeciły xenony bez samopoziomowania bo będą mrugać, i napewno tak jest bo montowałem gościowi taki zestaw reflektorów i musiałem mu zakodować żeby wszystko śmigało, moim zdaniem spryski nie koniecznie ale samopozimowanie tak a Ty zrobisz jak uważasz. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie ja tak trochę może nie w temacie ,ale chodzi o moduł świateł ,tzn. posiadam zwykły moduł bez automatyki świateł ,lampy soczewkowe h7 ,nie wiem czy mam samopoziomowanie ,bo gdy odpale auto i włącze światła mijania to światła lecą do góry i na dół tak to wygląda jakby się ustawiały .mam taki moduł o numerze 61316923475

http://allegro.pl/bmw-e46-modul-swiatel-wlacznik-przelacznik-i1977594493.html ,

 

a chciałby założyć u siebie taki

 

http://allegro.pl/bmw-e46-e-46-modul-swiatel-wlacznik-xenon-2004r-i2001995046.html

 

czy istnieje taka możliwość ,tzn czy to będzie działać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz moduł sterowany ręcznie, po to masz tam to kółko do sterowania światłami, u każdego w e46 po odpaleniu sprawdzają się silniczki regulacji świateł.

A to co pokazujesz jest pod ksenony i pod autoregulacje. Dołożyć można ale stracisz możliwość ustawiania świateł góra/dół z poziomu kabiny no i taki moduł trzeba kodować odpowiednio, sama podmianka nie wystarczy bo będzie ci pokazywać kropke przy przebiegu co znaczy że coś było kombinowane.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz moduł sterowany ręcznie, po to masz tam to kółko do sterowania światłami, u każdego w e46 po odpaleniu sprawdzają się silniczki regulacji świateł.

A to co pokazujesz jest pod ksenony i pod autoregulacje. Dołożyć można ale stracisz możliwość ustawiania świateł góra/dół z poziomu kabiny no i taki moduł trzeba kodować odpowiednio, sama podmianka nie wystarczy bo będzie ci pokazywać kropke przy przebiegu co znaczy że coś było kombinowane.

ok. dzięki za odp. ,tak tylko pytam z ciekawości :) ,a zapalenie się tej kropki przy przebiegu - jak to się ma jeśli bym chciał do auta dołożyć manetkę BC ,kierownice multifunkcyjną i oryginalny parktrinic ? wiem że to trzeba aktywować w DIS'a ale czy po takim kodowaniu nie zapali mi się ta " kropka " ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zmienisz moduł świateł to trzeba go po prostu też kodować w DISie i nie będzie tej kropki :) manetka BC jest właśnie też pod modułem świateł i samo założenie nic nie da, też trzeba odpowiednie funkcje aktywować. Kierownica multifunkcyjna też spokojnie podejdzie ale nic nie trzeba kodować. A parktronic ma swój osobny układ chyba.
szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.