Skocz do zawartości

E60 530dA, gdzie jest moduł bluetooth?


Matias-e90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie chciałebym sie doweidzieć gdzie znajduje sie moduł bluetooth w moim aucie, chciałbym sprawdzić bo mam wrażenie że może przestało coś tam łączyć, generalnie problem polega na tym że nagle nie moge włączycć bluetootha, chce zaznaczyć w iDrivie ten ptaszek wciskam pokrętło i nic, nie reaguje...wcześniej wszystko działało bez problemu...Może ktoś miał podobny problem.

 

Pozdrawiam

Mat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
W bagażniku na lewym nadkolu, zobaczysz go gdy wyjmiesz lewy boczek aby wygodnie się dostać do niego trzeba chociaż częściowo odczepić lewą osłonę nadkola.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
mam tren sam problem co kolega nie moge zaznaczyc bluetooth :( mam jescez jeden problem tzn wyskakuje mi bład sos. moze mi ktos podpowiedziec gdzie szukacj przyczyny ?

NAPRAWA STEROWNIKÓW ABS BOSCH-a

Promocja dla klubowiczów 200zł :)



gg 2921736

602 888 262

LUBESLKIE okolice Łukowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to stało sie po wymianie modułu ccc bo padł na amen :( o jakich połaczeniach myslisz ? powiem szczerze ze olałem to sos ale czasem wkurza :( głownie chodzi mi o bluetooth

NAPRAWA STEROWNIKÓW ABS BOSCH-a

Promocja dla klubowiczów 200zł :)



gg 2921736

602 888 262

LUBESLKIE okolice Łukowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kodowałem pustym plikiem całe auto. jak pamietam to wywalało mi jakis bąłd nie chciał sie kodowac jeden steronik ale nie pamietam juz któy. Chyba zaraz przejde sie i spróbuje jeszcze raz bo mineło juz kilka miesiecy :)

NAPRAWA STEROWNIKÓW ABS BOSCH-a

Promocja dla klubowiczów 200zł :)



gg 2921736

602 888 262

LUBESLKIE okolice Łukowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak BT uruchomiłęm ( w inpie włączyłęm BT) wyglada an to ze jakims cudem nie był włączony. Kodowanie wywala sie na RLS ale całe ccc leci oki. wszytkie steroniki czyste poza instrument cluster i bład "Alive Telefon " cały opis na foto. bład ten jest stały usuwam, ponowny odczyt i juz jest. Po włozeniu kluczyka mam SOS przekreslone. Telefon sparowany ale niestety nie działa głosnomówiacy :( W innej e60 testowany i działą oki.

 

 

http://img249.imageshack.us/img249/9337/99653698.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

NAPRAWA STEROWNIKÓW ABS BOSCH-a

Promocja dla klubowiczów 200zł :)



gg 2921736

602 888 262

LUBESLKIE okolice Łukowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz nie pamietam ale wszytko mozliwe. Z tego co wyczytałem na innym forum ten bład moze znaczyc TCU do wymiany :( jak próbuje uzyc przycisku sos to wysakuje komunikat z danymi wsółrzednymi ale próba dzwonienia na 112 chyba sie nie powodzi bo nie ma sygnału.

NAPRAWA STEROWNIKÓW ABS BOSCH-a

Promocja dla klubowiczów 200zł :)



gg 2921736

602 888 262

LUBESLKIE okolice Łukowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Witam, podepnę się pod temat. Mam problem z bluetooth w swoim e60. Dokładnie jest tak że auto jest wyposażone w telefon w podłokietniku, w menu iDrive nie mam nigdzie opcji bluetooth. Moja komórka nie wyszukuje bluetootha bmw. Auto mam od niedawna. wcześniej mi to nie przeszkadzało, teraz skoro jest to w aucie to chciałbym to uruchomić. Wydaje mi się że ktoś wcześniej zmienił CCC, bo pewnie padło, wnioskuje to po tym ze moje E60 jest z grudnia 2003, a w Inpie sprawdziłem że moduł CCC jest z lipca 2004 i na dodatek ma inny nr vin niż moje E60. Dodam że NCS-em też nie mogę nic zakodować ani nawet odczytać bo od razu wyskakuje błąd. Wszystkie pozostałe moduły się kodują. Może ktoś podrzuci jakiś pomysł jak się z tym uporać. Jutro jeszcze sprawdzę czy w ogóle moduł siedzi na swoim miejscu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz tak ogolnikowo, ze nikt nie jest ci w stanie pomoc. Jaki blad NCS? Przy czytaniu, kodowaniu. Kazdego modulu. Jaki modul bedziesz sprawdzal czy jest na miejscu? Czy INPA czyta moduly? Jak czyta to co bedziesz sprawdzal? Czy NCS jest uaktualniony? etc etc.

Zacznij od zmiany VIN w CCC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błąd w ncs mam tylko przy próbie odczytu modułu CCC/Mask. Wyskakuje okno z napisem COAPI-2041: Wrong ECU coding index A_E65MMI: CODIERINDEX=01h. Z pozostałymi modułami w aucie nie ma problemu. Ncs uaktualniony, dodam, że u kolegi w innym e60 mogłem odczytać i zakodować nowe funkcje. Tak jak pisałem ktoś musiał wcześniej wymienić ten moduł CCC i nie zakodował w nim vinu, jak również kilku funkcji, takich jak m.in. bluetooth, bo w idrivie nie mam nigdzie tej opcji, a telefon w podłokietniku siedzi ale nie znajduje bluetotha w aucie.

 

kolego jak byś mógł to podrzuć instrukcję jak zmienić vin w tym module. na pw lub na maila: adiks7@wp.pl najpierw zmienię ten vin a potem bedziemy myśleć dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zmianie vin masz na forum np viewtopic.php?f=48&t=179717&start=15

Ale z tego co piszesz w CCC jest nieprawidlowo wgrane oprogramowanie. Mozna to zrobic winkfp jednoczesnie zmieniajac VIN.

Niestety w przypadku CCC nie jest to proste, a do tego wymaga odpowiedniej sekwencji w programowaniu modulow, oraz mocnego zasilacza. Ja bym tego sam nie robil. Zglos sie do kogos z kolegow, ktorzy maja odpowiedni sprzet do programowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.