Skocz do zawartości

E90 felgi ET


Słowik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wracając do tematu, to jak wejdzie felga 18x9 cali z ET15 lub 18x9 z ET35 ? Opona 225/40. Będzie gdzieś obcierać przy max skręcie? Najlepiej gdyby było bez dystansów. Montował ktoś coś takiego?

 

PS. Bardzo proszę o informacje odnośnie rozmiaru koła, a nie odnośnie doboru opony !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest jakiś sposób, metoda jak nie kupując dystansów sprawdzić jakie by weszły chodzi mi o jakiś "domowy" sposób bez jazdy autem ściągnąć kolo założyć zobaczyć jak leży i lecieć po dystanse :mrgreen:
Moja trzecia wielka miłość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy mozna kombinowac ze na przedniej osi beda opony run flat a na tylniej zwykle? ma to jakies znaczenie?

 

W żadnym wypadku...tzn auto nie będzie się dobrze prowadziło, bo to zupełnie różne opony. Albo wszystkie Rof, albo wszystkie zwykłe.

 

a trzeba bylo Cie posluchac....

 

pozydzilem i kupilem zwykle opony na tyl. od pierwszych kilometrow bylo nie tak- tyl na lukach zachowuje sie miekko i nim buja.

 

teraz pytanko:

czy jest to wina opon zwyklych na tyle a na przedzie rfl?

czy jest to wina, ze sa to opony 225/45/17 na feldze szerokosci 8,5"? (zalecane 255/40/17)

 

w zaleznosci od tego co jest przyczyna pozostaje mi zrobic:

wymienic opony na rfl w rozmiarze 225/45/17

wymienic opony na rfl w rozmiarze zalecanym

chyba, ze wymienic przod na zwykle. tylko czy to nie wplynie na to, ze cale auto bedzie zbyt miekkie...

 

dodam, ze zawieszenie jest ok- na kpl zimowek rfl jest wszystko dobrze.

 

zainteresowany odkupieniem 2szt opon nie rfl- pisz na priv.

e34 520i '90 M50B20; 2006-2007

e34 520i '94 M50B20; 2007-2009

e46 320d '02 M47N; 2009-2015

e91 318d '09 N47; 2015-....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest jakiś sposób, metoda jak nie kupując dystansów sprawdzić jakie by weszły chodzi mi o jakiś "domowy" sposób bez jazdy autem ściągnąć kolo założyć zobaczyć jak leży i lecieć po dystanse :mrgreen:

 

Proponuję, żebyś kupił sobie 10mm na przód i najpierw je testowo założył na tył. Wtedy załaduj tylną kanapę ciężkimi osobami, wrzuć do bagażnika teściową ;-) i zobaczysz ile ponad te 10mm na tył będziesz mógł dać.

Potem te zakupione już 10mm na przód a na tył kupisz co Ci wyjdzie.

 

Tak wygląda mój zestaw 225/45/17 ET20:

https://plus.google.com/photos/112954967845045097853/albums/5996679848444308529?banner=pwa&authkey=CJ3ul6Xjke_65AE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie mam pytanie a mianowicie czy do mojego e91 podejdą felgi z otworem centrującym 74,1 przód 8j et20 i tył 9j et 24, najbardziej zastanawia mnie ten otwór centrujący bo z tego co tutaj czytałem to powinien być jakieś 72,5. A jeśli podejdą to czy nie będą za bardzo brudzić nadkoli, dzięki z góry za opinie i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest jakiś sposób, metoda jak nie kupując dystansów sprawdzić jakie by weszły chodzi mi o jakiś "domowy" sposób bez jazdy autem ściągnąć kolo założyć zobaczyć jak leży i lecieć po dystanse :mrgreen:

 

Proponuję, żebyś kupił sobie 10mm na przód i najpierw je testowo założył na tył. Wtedy załaduj tylną kanapę ciężkimi osobami, wrzuć do bagażnika teściową ;-) i zobaczysz ile ponad te 10mm na tył będziesz mógł dać.

Potem te zakupione już 10mm na przód a na tył kupisz co Ci wyjdzie.

 

Tak wygląda mój zestaw 225/45/17 ET20:

https://plus.google.com/photos/112954967845045097853/albums/5996679848444308529?banner=pwa&authkey=CJ3ul6Xjke_65AE

 

Musisz podać jeszcze maila i hasło żebyśmy zobaczyli to zdjęcie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przepraszam, że się wtrącę, ale nie chce zakładać nowego tematu.

Być może ktoś już zakładał i będzie w stanie mi doradzić jaki maksymalnie dystans wejdzie do tyłu do E91 pre LCI przy feldze s193 18 8,5J ET37, opona 255/35?

Słyszałem gdzieś, że 15mm będzie bardzo na styku, ale nie wiem ile w tym prawdy, mam jeszcze do wyboru dystanse 12mm z centrowaniem oraz 10mm bez centrowania i zastanawiam się które będą najlepsze.

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Panowie to jest pomysł z tymi 10mm założe je dwa naraz będzie 20mm dam na jedno kolo na tył i jak będzie ok to kupie 20mm jak za dużo to 15mm a 10mm na przód :P

 

a przy 10mm trzeba śruby większe?

Moja trzecia wielka miłość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie oryginalne śruby przez ori felgę i tak wkręcają się w piastę dosyć niewiele. Więc przy dystansie 10mm to będą wkręcone tylko kilka mm.

Tak więc zdecydowanie nowe śruby, najlepiej kupić komplet dystanse i dobrane przez sprzedawcę śruby o wysokiej twardości materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy mozna kombinowac ze na przedniej osi beda opony run flat a na tylniej zwykle? ma to jakies znaczenie?

 

W żadnym wypadku...tzn auto nie będzie się dobrze prowadziło, bo to zupełnie różne opony. Albo wszystkie Rof, albo wszystkie zwykłe.

 

a trzeba bylo Cie posluchac....

 

pozydzilem i kupilem zwykle opony na tyl. od pierwszych kilometrow bylo nie tak- tyl na lukach zachowuje sie miekko i nim buja.

 

teraz pytanko:

czy jest to wina opon zwyklych na tyle a na przedzie rfl?

czy jest to wina, ze sa to opony 225/45/17 na feldze szerokosci 8,5"? (zalecane 255/40/17)

 

w zaleznosci od tego co jest przyczyna pozostaje mi zrobic:

wymienic opony na rfl w rozmiarze 225/45/17

wymienic opony na rfl w rozmiarze zalecanym

chyba, ze wymienic przod na zwykle. tylko czy to nie wplynie na to, ze cale auto bedzie zbyt miekkie...

 

dodam, ze zawieszenie jest ok- na kpl zimowek rfl jest wszystko dobrze.

 

zainteresowany odkupieniem 2szt opon nie rfl- pisz na priv.

 

 

pomoze ktos co zrobic z tym fantem???

e34 520i '90 M50B20; 2006-2007

e34 520i '94 M50B20; 2007-2009

e46 320d '02 M47N; 2009-2015

e91 318d '09 N47; 2015-....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem w swojej na przodzie 225.45 17 rfl tyl normalne 255.40 i prowadzenie bylo tragiczne przy 160km\h auto plywalo. Kupilem na zime normalne 205.55.16 i przy 200 kieruje jedna reka :D i na tych oponach auto nie jest miekie bo betka sama w sobie twarda jest :D mysle ze jak wymienisz te opony z przodu na normalne bedzie ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Są różne bo zazwyczaj szerokość felg jest inna, jeśli felgi są tej samej szerokości to prawie zawsze stosuje się taką samą szerokość opon niezależnie od średnicy koła.
http://e-podpis.net.hostingasp.pl/bmw/BMW_podpis_numer%20_small.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ze nie wystaje zastanawiam się czy nie zamówić sobie dystansów po 20mm bo miałem tylko 15mm A na przód chociaż po 5mm nie bardzo wiem jak na telefonie się wstawia zdjęcia będę miał komp przed nosem to wstawię foto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.