Skocz do zawartości

BMW Navigation CD VDO Dayton MK1, 2, 3, 4, 2011-2012!


bekon74

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dzisiaj stwierdziłem, że z próbuję zobaczyć jak śmiga moja nawigacja w bmw e46 (MK3). Po pobraniu map wczytuje je do auta bez problemu. Nawigacja pokazuje jednak że jestem ok 20km od mojej prawdziwej pozycji. Mapy pobrałem 2 razy 2 razy wypaliłem i oby dwa razy ten sam błąd. :cry2: Co z tym zrobić? Software zaktualizowałem - problem pozostał. Proszę o pomoc,

z góry wlk dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak, po przejechaniu paru kilometrów problem NIE ustępuje, mapa przesuwa się ( w kierunku w którym jade) ale cały czas jakies 20 km obok mnie. Dlatego też wydaje mi się, że jest to problem z anteną. A gdzie antena od GPS się znajduje no i czy to może być wina podłączenia jej czy raczej wada mechaniczna?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

A ja pobrałem pliki wczoraj i jak próbuje to rozpakować to mi krzyczy że archiwum uszkodzone i że brakuje czegoś i jest [BAD] zbita !?! Będę jeszcze kombinował choć jeśli ktoś miał podobny problem to niech się podzieli jak to rozwiązać. No i czy mógłbym prosić o dokładniejszy opis jak to na płytę nagrać ? Np EsternEurope (EE) są dwie części no i co i jak dokładnie z tym zrobić ?

Z góry dzięki za info.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz źle sciagniete party.Pewnie w trakcie coś się rozłaczyło.Sprawdź w tescie np. winrarem czy jest wszystko ok.Porównaj wielkosc poszczególnych partów.Pewnie któryś jest mniejszy i trzeba go dociągnąć

 

Nagrać jako obraz np. w Nero

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś też próbowałem pobrać kilka razy i [BAD] ... nawet podłączyłem kompa przez kabel i też [BAD] :( ... Może mógłby ktoś wrzucić sprawdzone pliki ?! Może nie na rapida a gdzieś indziej ?!?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś też próbowałem pobrać kilka razy i [bAD] ... nawet podłączyłem kompa przez kabel i też [bAD] :( ... Może mógłby ktoś wrzucić sprawdzone pliki ?! Może nie na rapida a gdzieś indziej ?!?

Pozdro

 

Hej,

 

Pliki są sprawdzone i wszystko jest ok. Pobiera się bez problemu, archiwum rozpakowuje się bez problemu (może net zrywa tobie połączenie, pobierz program JDownlader np tu: http://www.dobreprogramy.pl/JDownloader,Program,Windows,13327.html, wklej linki i ściągnij tym on sprawdza sumy kontrolne). Estern Europe ma dwie części bo tak jest spakowana. Pobierasz klikasz w część pierwszą a dalej rozpakowuje z automatu. Po rozpakowaniu masz folder EE i z tego tylko plik CUE dodajesz do ImgBurn, wypalasz a następnie w drogę. Miłego testowania!

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nudów ściągnąłem, żeby przetestować nowe łącze, rozpakowałem, nagrałem i jest ok. Więc coś macie nie tak... Jeśli używacie łącza radiowego, to ono może przerywać (drzewa na wietrze) i dlatego pliki mogą być uszkodzone.

Znajomy miał tak jak filmy i muzykę na potęgę ściągał - wiecznie jakieś błędy w filmach i muzie. Na stałym łączu ma teraz ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pliki są ok.To neta masz pewnie mobilnego i zrywa połączenia i stąd błędy w plikach

 

Kolega podał ci wyzej link:

 

http://www.dobreprogramy.pl/JDownloader,Program,Windows,13327.html

 

Tym pobieraj bo sprawdza czy są błedy w plikach

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ... udało się jednak zaciągnąć z rapida a jako ciekawostkę powiem tylko że właśnie mobile LTE z plusa pomogło w tym temacie ... wschodnia europa działa ... reszty jeszcze nie sprawdziłem ... a propos ... w centralnej są niemcy czy trzeba niemcy mieć osobno wybierając się tam ? ... Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko ... czy u Was też tak jest że np. jedziemy zaplanowaną trasą i w tzw. międzyczasie zatrzymujemy się gdzieś na stacji na siusiu ;) wsiadam do auta a na monitorze BRAK PŁYTY. PROSZĘ WŁOŻYĆ PŁYTĘ !!! ... mija jakieś od 1 do 5 minut i navi zaskakuje (choć nie zawsze). Na poprzedniej płycie z navi 2008 coś takiego mi się nie działo i nie dzieje ?!? Od czego to może być ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko ... czy u Was też tak jest że np. jedziemy zaplanowaną trasą i w tzw. międzyczasie zatrzymujemy się gdzieś na stacji na siusiu ;) wsiadam do auta a na monitorze BRAK PŁYTY. PROSZĘ WŁOŻYĆ PŁYTĘ !!! ... mija jakieś od 1 do 5 minut i navi zaskakuje (choć nie zawsze). Na poprzedniej płycie z navi 2008 coś takiego mi się nie działo i nie dzieje ?!? Od czego to może być ?

Pozdrawiam

wałkowane milion razy... masz brudny czytnik, a konkretnie oczko lasera w napędzie. czyszczenie lub wymiana na nowy/sprawny.

po postoju powinien pojawić ci się komunikat "kontynuować nawigację?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego dzięki za radę ale chyba nie czytałeś dokładnie tego co pisałem ... owszem pytanie czy kontynuować pojawia się ale po zatwierdzeniu wyskakuje BRAK PŁYTY. PROSZĘ WŁOŻYĆ PŁYTĘ ! Sęk w tym że jak jak wkładam starą płytę to tak się nie dzieje więc raczej kwestie brudnego czytnika wykluczam ... nagrałem innym programem i inną prędkością i zobaczymy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem dokładnie, ale ty nie czytasz dokładnie.

Nowsze płyty gorzej się odczytują od tych starszych.

U mnie DVD 2010r chodziła bez problemu, DVD 2011 czasami łapała, a DVD 2012 nie chciała trybić. Czyszczenie lasera i wszystko jest teraz ok! Czyta nawet DVD 2012 na próbę nagraną prędkością x8!

 

wiesz ile syfu jest w środku czytnika po 10 latach pracy??? a zauważ że pracuje od od momentu otwarcia auta do momentu uśpienia (kilka min po zamknięciu auta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ... zapuszczę płytę czyszczącą ... zobaczymy czy to pomoże ... Dzięki

Nie czytasz uważnie!!! :duh: :mad2: Płytę czyszczącą możesz "zapuścić" sobie wiesz gdzie! Czytnik należy rozebrać i wyczyścić soczewkę lasera mechanicznie, czyli wacikiem + spirytus. A czary-mary w postaci płyt czyszczących to pomaga jak umarłemu kadzidło. :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro napiszę jak tylko sprawdzę bo akurat na Stryków jadę :D

nie ma. pomniejsz mapę na skalę np 100km i zobaczysz że trasy brak.

 

Hej,

 

2012-2013 już wystawiona do testów.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ... zapuszczę płytę czyszczącą ... zobaczymy czy to pomoże ... Dzięki

Nie czytasz uważnie!!! :duh: :mad2: Płytę czyszczącą możesz "zapuścić" sobie wiesz gdzie! Czytnik należy rozebrać i wyczyścić soczewkę lasera mechanicznie, czyli wacikiem + spirytus. A czary-mary w postaci płyt czyszczących to pomaga jak umarłemu kadzidło. :idea:

 

Ku mojemu zdziwieniu muszę stwierdzić kolego "pitong" że (na moje szczęście) nie miałeś racji jeśli chodzi o mój czytnik. Jak do tego doszedłem ... Otóż ku jeszcze większemu zdziwieniu po zaciągnięciu mapy 2012-2013 (wielkie dzięki) nagrałem obraz na pierwszej lepszej płycie NO NAME i okazało się że tu nie ma żadnego problemu z czytaniem. Czytnik działa bardzo szybko i sprawnie. A ponieważ nikt wcześniej nie pisał że z mapą 2012 dzieje mu się to co u mnie więc mapy te są OK. A co za tym idzie dobre płyty VERBATIM albo wcale nie są takie dobre albo mój czytnik ich nie toleruje za bardzo.

 

Co do samych map 2013 to np nie ma na nich obwodnicy w moim mieście która od co najmniej od 1,5 roku jest oddana do użytku - to tak na marginesie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.