Skocz do zawartości

Kupno E36 - Pierwsze Auto


Kamper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Iż jest to mój pierwszy post chciałbym się przywitać z użytkownikami owego forum.

 

Powoli zaczynam przymiarki do pierwszego samochodu, po otrzymaniu prawa do jazdy. Wielu może dziwić fakt, iż wybór na pierwsze auto padł na BMW, może stać się zbyt prestiżową marką jak dla nowicjusza? Jak dla mnie nic bardziej mylnego. Nie chcę tu dyskutować o tym, czy BMW to dobry wybór, czy też nie, a o E36, szukam modelu, który da mi troszkę frajdy z jazdy, ale i nie zasypie kosztami za paliwo, oczywiście w ramach rozsądku. Tak więc, szukam czegoś oszczędnego, ale i w miarę "agresywnego", może to mój wiek skłania mnie do takowego wyboru.

 

Na wstępnie chciałem zaznaczyć, że doznałem szoku odwiedzając stronę otomoto.pl - widząc ceny modeli 316 z 3 serii, nie miałem nawet zamiaru szukać pierwszego samochodu w dziale BMW, jednak ceny są zaskakująco rozsądne/niskie, co przyczyniło się do mojego wyboru

 

Budżet - ok. 10k

Na pierwszy rzut rzuca mi się opcja BMW E36 318ti COMPACT

http://www.bmw-tech.pl/bmw/seria_3/e36/e36_compact/862/e36_318ti_compact.html

 

"Wydaje" mi się, że spełnia ona moje oczekiwania, czekam na sugestie "starych wyjadaczy", co z całą pewnością rozwieje moje dylematy.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi osobiście compact się nie podoba ale to rzecz gustu ja osobiście polecam ci coupe silnik 1.8is ma już całkiem niezłe osiągi jak na początek miałem wcześniej 2.0r6 też fajny silnik chociaż osiągi zbliżone do 1.8is tylko że r6 trochę więcej spala. jeżeli chodzi o oznaczenie ti w compakcie to jest to samo co is w coupe. w compakcie całe wnętrze przypomina e30. Zastanawiam się nad sprzedażą swojej coupe więc jak będziesz zainteresowany to daj znać ale od razu mowie że za parę groszy jej nie sprzedam jak coś to zdjęcia moich bmw masz w galerii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bmw z rozsądnym silnikiem jak na pierwsze auto może być dobrym pomysłem, jeżeli masz krótko prawko nie rzucałbym się na silniki rzędu 2,5 2,8. Myślę że silnik w sedanie 1,8 1,8is dają rade szczególnie ten drugi. Gdy już wyczujesz auto pewnie będzie chęć na coś większego ponieważ nigdy mało koników pod maską :norty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całą pewnością masz racje, co do samej frajdy to chodziło mi o dłuższe odcinki autostrad, czy średnicówek, nie chce nikogo zabić na pasach.

Tak średnio jaką gotówką muszę dysponować na dobry egzemplarz? Czy te 10 tyś. wystarczy ?

Nie planuje zmiany po roku, chce przejeździć min. te 3 lat.

Z góry mówię, że stać mnie na utrzymanie takiego autka.

 

EDIT.

 

http://www.bmw-tech.pl/bmw/seria_3/e36/e36_coupe/864/e36_318is_coupe.html - jeśli mowa o tym, to wyniki bardzo mnie zadowalają :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 10 tys spokojnie powinieneś coś znaleźć tylko nie zawsze sugeruj się rocznikiem tylko stanem faktycznym samochodu u mnie w 1.8is średnie spalanie auta to ok 8 litrów na setkę mówię tu o trybie mieszanym tak że tragedii nie ma wiadomo że jak będziesz cisnąć to pójdzie w górę ale ja już wtedy tego nie liczę :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisales ze szukasz czegos w miare oszczednego ale zarazem agresywnego.Wiec wybor masz tylko jeden-318is/ti.Nie znajdziesz lepszego kompromisu w e36.Na forum jest pelno info na temat tych silnikow.Zwykle 318 niby jezdzi przyzwoicie ale jesli ktos ma porownanie do isa to wie jak wielka roznica jest miedzy tymi dwiema wersjami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 4500zł raczej nie kupisz kolego is-a w dobrym stanie. Jeżeli ktoś ma zadbane auto i nie oszczędzał na częściach na pewno nie sprzeda go za pół darmo :cool2:

Jeśli chodzi o ta druga to przebieg mnie rozśmieszył :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wątpię, ale czy aby na pewno powinienem się cisnąć w jeszcze większe koszta od paliwa jako świeży kierowca. Myślę, że 1.8is w zupełności zaspokoi mój apetyt, na dobre kilka lat. Pytanie tylko gdzie go znajdę, bo nie do końca jeszcze wiem na co zwracać szczególną uwagę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja mam od paru miesięcy e36 compact w silniku m43b16. Auto kupiłem okazyjnie od kuzynki za mniej niż 4000 zł i się wcale nie zastanawiałem. Z włączoną klimą czuć brak mocy lecz bez niej auto się dosyć fajnie kula (nie jest to demon). Zainwestowałem w sekwencje żeby się przekonać na własnej skórze jak się to będzie sprawować. Na dzień dzisiejszy mogę z ręką na sercu polecieć lpg (zero problemów) i ja osobiście nie odczuwam kiedy jadę na lpg a kiedy na bp. Nie ustaliłem ile auto spala najmniej ale za to wiem że po mieście z pedałem do dechy i dystansach do 4 km potrafi te 13.5 l wciągnąć na 100 km. W utrzymaniu te auta są tanie i mam zamiar na wiosnę poszukać 318 Ci e46. Myślę że spalanie będzie podobne jak nie mniejsze ale za to 40 KM i 50 Nm więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.