Skocz do zawartości

F01 750i


a1410

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Słyszałem zarówno wiele dobrego, jak i złego o tym motorze. Ale mimo wszystko się na niego zdecydowałem.

Masz zrobione ponad 110 tys.km.

Nie miałeś jakiś błędów na komputerze, albo ukrytym menu? ( nie wiem na 100% czy ono jest w 7ce, w 5tce jest )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukając F01 słyszałem tylko "nie kupuj 750i". Jako że diesel nie wchodził w grę, to spokorniałem i kupiłem 740i.

Auto miało przebieg 118.000km, jest z początku produkcji. Przez rok zrobiłem nią 12.000km i nie dolałem grama oleju.

Jedynie wymieniłem klamki CA na gwarancji, bo padła cała lewa strona. Chciałbym z nią trwać jeszcze dwa latka. Tfu tfu, oby zawsze było dobrze. :wink:

pozdrawiam

Prezes


Moja flota: •Czarna & •eMka & •Kalinka & •Malutka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja za to słyszałem, że jak benzyna to tylko 50i :D

Zależy gdzie ucho przyłożyć.

145k km to już trochę ma zrobione. Może turbo już puszcza olej? Co ile wymieniałeś olej w silniku? Zgodnie z komputerem, czyli średnio co 25 tys.km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo jedyne przed czym mnie ostrzegano, to właśnie przed koniecznością częstszej wymiany oleju niż wskazuje komputer.

Generalnie około połowy 2011 problem wyeliminowano, albo przynajmniej zmarginalizowano, ale wcześniej były kłopoty z wtryskami. Tzn.często wtryski lały i rozcieńczały olej. Skutkowało to znacznie gorszym smarowaniem silnika i docelowo wycieraniem gładzi cylindrów oraz utratą kompresji w silniku...

Z tymi bezpośrednimi wtryskami to do teraz BMW sobie do końca nie poradziło.

Reasumując, częstsze wymiany oleju sprzyjają w szczególności w tym wypadku do zachowania dobrej kondycji silnika.

Odmę już wymieniałeś? Pewnie nie, ale na pewno silnik by szarpał w takim przypadku i kopcił mocno.

Ja tak przy ok.100 tys.km myślę odmę wymienić ( 2 szt. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dopisałem w końcu o tym oleju do końca :duh: zalecano mi wymianę co ok. 10 tys.km. zgodnie z tym co pisałem wcześniej.

Ważne także, aby świece wymieniać co drugą wymię oleju wg komputera, a więc co ok.50-60 tys km.

 

Napisz co wyszło, i życzę dalszej bezawaryjnej jazdy. Będę to często zaglądał, bo nie ma zbyt wielu użytkowników tego silnika na forum, a im więcej wiemy tym lepiej :wink:

Pozdrówka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, V8 to jest to, czego zawsze chciałem spróbować. No i marzenie się ziściło! A swoją drogą to chyba był ostatni moment na spełnienie, bo podejrzewam że w kolejnej generacji serii 5 to V8 może być zarezerwowany wyłącznie dla M5, albo i nawet nie.

W 7er pewnie z względów prestiżowych zostanie, podobnie jak V12.

Czekają nas silniki 3-cylindrowe z twin-turbo przy każdym z garów, a tak przynajmniej będzie co wnukom opowiadać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dalej w serwisie... :duh: zakwalifikowali rozrusznik do wymiany i czekają aż przyjdzie (11 dzień roboczy już)

To bedzie ostatnia rzecz do roboty i potem zdam relacje...ogólnie przegięcie pały, że tyle czasu to trwa bo już ponad miesiąc a o samochodzie zastępczym można pomarzyć...żenada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie, że posiadasz auto za kupę pieniędzy, a oni sobie tak Ciebie lekceważą.

 

A mnie to niestety nie dziwi. Takie podejście to standard można prawie rzec.

 

a silnik słabo zapala? Tzn na zimnym dłużej kręci a na ciepłym szybciej? To niestety nie rozrusznik tylko 8 wtrysków do wymiany. Na niemieckich forach można na pęczki wyczytać takie przypadki. Jeśli takie masz objawy to złą diagnoze postawili.

Petrolhead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a silnik słabo zapala? Tzn na zimnym dłużej kręci a na ciepłym szybciej? To niestety nie rozrusznik tylko 8 wtrysków do wymiany. Na niemieckich forach można na pęczki wyczytać takie przypadki. Jeśli takie masz objawy to złą diagnoze postawili.

 

Mądrze napisałeś, niemniej przeczytaj cały temat - wtryski już wymienili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a silnik słabo zapala? Tzn na zimnym dłużej kręci a na ciepłym szybciej? To niestety nie rozrusznik tylko 8 wtrysków do wymiany. Na niemieckich forach można na pęczki wyczytać takie przypadki. Jeśli takie masz objawy to złą diagnoze postawili.

Wtryski swoją drogą a dźwięk rozrusznika podczas zapalania był dziwny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.