Skocz do zawartości

320i coupe biały dym z układu wydechowego


stevi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Silnik m52b20.

Przy nagrzanym silniku zaczyna lekko dymić z rury wydechowej białym dymem, przy obrotach rzędu 4-5 tys. dymu jest znacznie więcej. Przy zimnym silniku problemu nie ma. Olej w normie, może ubyło z 100 ml płynu chłodzącego. Innych objawów niż biały dym nie ma.

 

Podejrzewam, że jest do wymiany uszczelka pod głowicą, ale fachowcem nie jestem, więc proszę o inne propozycje. Czytałem, że często pękają głowice w M52.

Proszę o dobry warsztat w B-stoku, który by to dobrze naprawił ( przy okazji kosztorys).

 

Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak że z przyjściem jesieni i spadkiem temperatur tak zaczęło się dziać ? Dużo wilgoci w powietrzu.

Mi zawsze kopci jak jest niższa temp. (brak kata, przelot)

Jeżeli spaliny nie pachną płynem, oleju nie przybywa, płynu nie ubywa to ja bym się nie przejmował.

Możesz podjechać na sprawdzenie zawartości CO2 w ukł. chłodzenia, pomiar kompresji by wyeliminować uszczelkę.

Również podpięcie pod kompa czy sonda pracuje w zakresie.

Jak zacznie dymić na czarno lub niebiesko to się możesz zacząć martwić.

tel. 514.99.46.99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy to normalne ja jestem po wymianie glowicy i tez lekko jeszcze leci biale jak jest zimno to normalka. ale przed wymiana to rano jak zapalilem to nic wnet nie bylo widac jak mgla w smolensku :norty: kontrolaowac plyn na zimnym silniku. i tak samo w razie z dolewka tez na zimnym..nie odkreca sie korka jak jest auto nagrzane.. nawet jesli nawet uszczelka to nie az taki koszt wielki..mi troche pociagnelo po kieszeni.. kupno glowicy planowanie uszczelki wszystkie robota i 1200poszlo :lol: pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.