Skocz do zawartości

LPG po 2000roku. Tylko sekwencja ???


OpawelQ

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj gazownik mówił że jak mam auto po 2000roku to mogę tylko sekwencję założyć bo takie weszły przepisy w uni europejskiej.

Prawda to czy nie ? Pytam bo co do sekwencji nie jestem pewny. A auto mam 2001 rok.

Miałem sekwencje w hyundaju i jak jeździłem codziennie do pracy 8km to na LPG przelączało się dopiero po 3-4 km czyli bezsensu (gazownik mówił że mam coś nie tak z ogrzewaniem, ale na moje oko było w porządku, tym bardziej że wymieniłem termostat i nic się nie zmieniło). Niby zwykła instalacja jest gorsza no ale w bmw miałem zwykłą i autko chodziło pięknie na LPG. W zimie po przegazowaniu na 2000obr się przełączał na LPG i chodził ładnie. Nigdy mi nawet z gazu nie strzeliło, a i tak miałem tam zabezpieczenie na wystrzał.

Gazownikowi opowiedziałem o hyundaju to mówił że u niego na sekwencji auto chodzi 143 sekundy na benzynie i się przełącza na LPG bo ma taką instalację i że tak robi ludzią i nie ma problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

i dla 8km faktycznie mało opłacalne

sekwencje też można ustawić żeby się przełączała na lpg odrazu po zapaleniu, z tym że to niezdrowe dla silnika i będziesz miał duże prawdopodobieństwo uszkodzenia parownika

jaj mam ustawione na 30 stopni i przy najbliższej regulacji podniosę chyba na 45 nie ma co przesadzać z oszczędnością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.