Skocz do zawartości

[E61] felgi - oznaczenie


braszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kupiłem E61 z felgami 16" i z uwagi ze planuję zakup opon Run Flat chciałbym się upewnić ze posiadam Extended Hump (EH2+).

Zgodnie z sugestiami zdjąłem ostatnio koło i zerknąłem na wewnętrzne oznakowanie felgi.

Oto co zobaczyłem:

http://braszek.republika.pl/IMAG0235.jpg

http://braszek.republika.pl/IMAG0236.jpg

http://braszek.republika.pl/IMAG0237.jpg

http://braszek.republika.pl/IMAG0238.jpg

 

Nie widzę nigdzie oznaczenia EH2+. Nie mam teraz mozliwości zdjęcia opony. W serwisie powiedzieli mi ogólnie ze na felgi BMW mogę zakładać opony Run Flat.

Ktoś pomoże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mieszkasz w polsce to po przesiadce na runflat odkryjesz "przyjemność" jazdy po polskich drogach, dokladniej bedziesz czuł nasze "rowne" drogi ;)

 

Zgodze sie w 100%, runflaty na wasze polskie drogi :mad2:

 

Wiecie co chłopaki? Dzisiaj już prawie zamówiłem run flaty ;)

Wszyscy zaczeli mi kłasc do głowy ze to zły pomysł. No i chyba kurde dałem się przekonać. Kupię zwykłe zimówki.

Tak to jest - od niedawna jezdze BMW i jestem podatny na sugestie. Jedni mówią tak, drudzy inaczej, a później człowiek głupi chodzi.

 

Dzięki i pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mieszkasz w polsce to po przesiadce na runflat odkryjesz "przyjemność" jazdy po polskich drogach, dokladniej bedziesz czuł nasze "rowne" drogi ;)

Fakt, rewelacji nie będzie :wink: ale podejrzewam że będzie lepiej na 16" niż przykładowo na 18-19"

Zgodze sie w 100%, runflaty na wasze polskie drogi :mad2:

 

Damian a Ty na jakich jeździsz ?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:mrgreen: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mieszkasz w polsce to po przesiadce na runflat odkryjesz "przyjemność" jazdy po polskich drogach, dokladniej bedziesz czuł nasze "rowne" drogi ;)

 

Zgodze sie w 100%, runflaty na wasze polskie drogi :mad2:

 

Wiecie co chłopaki? Dzisiaj już prawie zamówiłem run flaty ;)

Wszyscy zaczeli mi kłasc do głowy ze to zły pomysł. No i chyba kurde dałem się przekonać. Kupię zwykłe zimówki.

Tak to jest - od niedawna jezdze BMW i jestem podatny na sugestie. Jedni mówią tak, drudzy inaczej, a później człowiek głupi chodzi.

 

Dzięki i pozdro!

 

Bardzo dobry pomysł :cool2: od razu miałem Ci to proponować :wink:

 

Jakbyś miał problem w wyborze gum to bierz Goodyear UltraGrip 8 :cool2: :cool2:

 

jeżdżę na nich co prawda w innym aucie, ale są dosłownie EXTRA (bynajmniej teraz na suchym, auto zachowuje się jak na letnich ciepłą porą i podejrzewam że na śniegu też będzie lux)

jeździłem też na UltraGrip 7 i 7+ i to też były bardzo dobre opony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mieszkasz w polsce to po przesiadce na runflat odkryjesz "przyjemność" jazdy po polskich drogach, dokladniej bedziesz czuł nasze "rowne" drogi ;)

Fakt, rewelacji nie będzie :wink: ale podejrzewam że będzie lepiej na 16" niż przykładowo na 18-19"

Zgodze sie w 100%, runflaty na wasze polskie drogi :mad2:

 

Damian a Ty na jakich jeździsz ?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:mrgreen: :twisted:

 

Te pytanie do kogo? Bo cytujesz moje zdanie.

no raczej że do Ciebie :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry pomysł :cool2: od razu miałem Ci to proponować :wink:

 

Jakbyś miał problem w wyborze gum to bierz Goodyear UltraGrip 8 :cool2: :cool2:

 

jeżdżę na nich co prawda w innym aucie, ale są dosłownie EXTRA (bynajmniej teraz na suchym, auto zachowuje się jak na letnich ciepłą porą i podejrzewam że na śniegu też będzie lux)

jeździłem też na UltraGrip 7 i 7+ i to też były bardzo dobre opony :)

 

Dzięki za sugestie. Nie mogę znaleźć Goodyear UltraGrip 8 w moim rozmiarze, tzn. 225/55/R16.

Znalazłem tylko Goodyear UltraGrip Performance 2.

Może jakieś inne sugestie?

Co myślicie o Dunlop SP WINTER SPORT 3D 225/55R16 95 H, Continental ContiWinterContact TS830 P 225/55R16 95 H (nie run flat tym razem), Michelin Alpin A4 225/55R16 95 H ?

 

Widziałem porównanie

http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2010_Winterreifen_Test_225_45_R17.aspx?ComponentId=40334&SourcePageId=31821

 

ale niestety nie mój rozmiar (nie wiem czy to ma duże znaczenie).

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tej trojki co podales polecam albo dunlop sp winter sport 3D albo michelin alpin A4. Conti nie testowalem wiec nie wydaje opinii.

 

Rozumiem, ze Goodyear UltraGrip Performance 2 jest duzo gorsza niż Goodyear UltraGrip 8 i w rozmiarze 225/55/R16 nie warto jej brac pod uwage ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tej trojki co podales polecam albo dunlop sp winter sport 3D albo michelin alpin A4. Conti nie testowalem wiec nie wydaje opinii.

 

Rozumiem, ze Goodyear UltraGrip Performance 2 jest duzo gorsza niż Goodyear UltraGrip 8 i w rozmiarze 225/55/R16 nie warto jej brac pod uwage ?

 

Nie powiem Ci nic na temat UG performace 2 bo też na nich niestety jeszcze nie jeździłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.