Skocz do zawartości

BMW Navigation DVD Road Map Europe PROFESSIONAL 2012!


bekon74

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 271
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...

Witam

Aktualnie mam używam mapy 2010, ponieważ ma ona około 90% pokrycia (z tego co pamiętam to chyba 93%). Rok temu jak wyszła mapa 2011 i według tabelki miała pokrycie 22%, a na forum padały informacje że jest to pokrycie wystarczające Helmutowi na przejazd przez Polskę do Rosji odpuściłem ściąganie wersji 2011.

Jak wygląda pokrycie wersji w 2012 ? Czy warto ściągać ?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Aktualnie mam używam mapy 2010, ponieważ ma ona około 90% pokrycia (z tego co pamiętam to chyba 93%). Rok temu jak wyszła mapa 2011 i według tabelki miała pokrycie 22%, a na forum padały informacje że jest to pokrycie wystarczające Helmutowi na przejazd przez Polskę do Rosji odpuściłem ściąganie wersji 2011.

Jak wygląda pokrycie wersji w 2012 ? Czy warto ściągać ?

Pozdro

Wlasnie dlatego tez sciagnolem 2010 i na niej jezdzilem ...

Na ten moment (nie jezdzilem po wioskach ) moge stwierdzic ze 2012 lepiej odzwierciedla to co sie dzieje na drogach . Chociaz zuwazylem brak kilku numerow budynkow, ale to nie jest az takie istotne, zawsze mozna wybrac numer mniejszy :wink: .

Radary fajna sprawa , przydaja sie . Najwieksza wada wg mnie Navi Pro przed CCC jest brak wielokrotnych pkt POI :mad2: :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeden MEGA argument dlaczego nie uzywac wersji 2011 i 2012....i to jest fakt, ze sa te wersje na 3 plytach DVD i trzeba je zmieniac jadac przez Europe. oczywiscie system mowi, ze mamy wylaczyc silnik na 5 minut, co jest totalna glupota jadac po autostradzie...

nie rozumiem do konca, czemu nie zrobili tak jak z wersja 2010 i nie nagrali tego na jednej plycie DVD-DL i by wszystko banglalo. bo zmiescic to bym sie zmiescilo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienianie plyt to nic takiego...zmieniasz wkaldasz i jezdzisz . Zadne gaszenie itp . Jak nagralem 2012 to poprostu ja wsadzilem i za 20s zaczela dzialac na nic nie czekalem ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienianie plyt to nic takiego...zmieniasz wkaldasz i jezdzisz . Zadne gaszenie itp . Jak nagralem 2012 to poprostu ja wsadzilem i za 20s zaczela dzialac na nic nie czekalem ...

no ale zmien sobie w trakcie jazdy z plyty 3 na 2 lub 1

A w czym widzisz problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem w tym, ze jak mam wlozona plyte DVD 3 z mapa Polski i dojezdzam do Czech i chce miec dokladna mape Czech, to musze wlozyc plyte DVD 2, na ktorej jest nagrana ta mapa. Jadac autem i robiac to w trakcie jazdy otrzymuje i w X5 i w 335d komunikat, ze zostala rozpoznana nowsza wersja mapy i komunikat Please Shut Down The System For 5 Minutes.... trzeba wylaczyc zaplon i poczekac 5 minut....troche upierdliwe.... no chyba, ze od lat cos zle robie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem w tym, ze jak mam wlozona plyte DVD 3 z mapa Polski i dojezdzam do Czech i chce miec dokladna mape Czech, to musze wlozyc plyte DVD 2, na ktorej jest nagrana ta mapa. Jadac autem i robiac to w trakcie jazdy otrzymuje i w X5 i w 335d komunikat, ze zostala rozpoznana nowsza wersja mapy i komunikat Please Shut Down The System For 5 Minutes.... trzeba wylaczyc zaplon i poczekac 5 minut....troche upierdliwe.... no chyba, ze od lat cos zle robie ;)

Tylko za 1 razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 2010 2011 i 2012 , jak zmieniam odrazu rusza bez zadnych problemow... To nie wiem o co moze chodzic ze trzeba zamykac system ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie niestety nie trwa to potem juz kilka sekund tylko znowu karze mi wylaczac system...

mialem mape Polski w navi, w Cieszynie wlozylem Czeska i Austrii, wracajac wczoraj znowu wlozylem Polski i system kazal mi zrobic reboota, debilne, bo powinien pamietac, ze ta plyta juz byla w aucie....

moze jakis update softu auta musze zrobic albo cos, ale mam tak w dwoch roznych BMW...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie niestety nie trwa to potem juz kilka sekund tylko znowu karze mi wylaczac system...

mialem mape Polski w navi, w Cieszynie wlozylem Czeska i Austrii, wracajac wczoraj znowu wlozylem Polski i system kazal mi zrobic reboota, debilne, bo powinien pamietac, ze ta plyta juz byla w aucie....

moze jakis update softu auta musze zrobic albo cos, ale mam tak w dwoch roznych BMW...

Update 2012 musisz zacząć od płyty nr. 1 (nawet jeśli jej potem nie potrzebujesz).

Potem wszystkie płyty (1 + 2 + 3) chodzą automatycznie (czyli bez tych 5 minut i reboota przy wymianie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie niestety nie trwa to potem juz kilka sekund tylko znowu karze mi wylaczac system...

mialem mape Polski w navi, w Cieszynie wlozylem Czeska i Austrii, wracajac wczoraj znowu wlozylem Polski i system kazal mi zrobic reboota, debilne, bo powinien pamietac, ze ta plyta juz byla w aucie....

moze jakis update softu auta musze zrobic albo cos, ale mam tak w dwoch roznych BMW...

Update 2012 musisz zacząć od płyty nr. 1 (nawet jeśli jej potem nie potrzebujesz).

Potem wszystkie płyty (1 + 2 + 3) chodzą automatycznie (czyli bez tych 5 minut i reboota przy wymianie).

 

 

Noooooo, wielkie dzieki za info, jutro sprobuje i dam znac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po kliku dniach testowania mapy i uważam, że naprawdę warto kupić mapę 2012.

Przybyło sporo miejsc które widzi nawigacja np.

Gliwice - węzeł sośnica

Autostrada A1 do Gliwice Rybnik (do Bytomia jeszcze nie ma)

Katowice - węzeł Murckowska

Siewierz - obwodnica Siewierza.

 

Ktoś sprawdzał jak jest z obwodnicą Kielc i odcinek w stronę Radomia (Skarżysko Kamienna, Suchedniów) ?

Płyty wkładałem w kolejności DVD1 potem wyłączyłem zapłon i w moim aucie (e92) trzeba dwa razy nacisnąć zamkniecie drzwi aby przyspieszyć moment odczytu DVD. Słychać jak napęd przez około 1 min pracuje potem cisza i to chyba wystarczy... Potem włączyłem zapłon i włożyłem DVD nr 3 i znów wyłączyłem zapłon i domknąłem drzwi :). Na początku były problemy z odczytem DVD (nagrałem na TDK) podczas ustalania obeznej pozycji, ale po nocy spędzonej na parkingu zaczęło działać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy post na tym forum więc "witam wszystkich serdecznie" :) . Koledzy podpowiedzcie mi proszę co robię nie tak. Pobrana DVD3 włożona do napędu włącza się wszystko śmiga z tym że mam problem w postaci tylko głównych dróg krajowych nie widzi miast tylko drogi główne... Na DVD 2010 wszystko śmiga... Proszę o podpowiedź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy post na tym forum więc "witam wszystkich serdecznie" :) . Koledzy podpowiedzcie mi proszę co robię nie tak. Pobrana DVD3 włożona do napędu włącza się wszystko śmiga z tym że mam problem w postaci tylko głównych dróg krajowych nie widzi miast tylko drogi główne... Na DVD 2010 wszystko śmiga... Proszę o podpowiedź

Myślę że używasz płyty z mapą innej części Europy gdzie są tylko główne drogi innych państw (m.in. Polski).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.