Skocz do zawartości

325i cabrio Samochód odstawiony na rok. Jakieś działania?


piątek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam Cabrio e36 325i

Samochód miałem w planach sprzedać lub zostawić dla siebie, ponieważ mam naprawdę idealny egzemplarz.

Puki co samochód od paru miesięcy stoi w ogóle nieprzepalany.

I jeszcze z rok będzie stał nieużywany.

Jest coś w rodzaju impregnacji mechanicznej itd. przed takim zostawianiem auta?

Zostawiam go w garażu przykrytego.

bez paliwa całkowicie. Z dobrymi olejami itd

Auto w świetnej kondycji, nowe zawieszenie Bilsteina.

itd.

Jest to już auto dość starsze wiec obawiam się żeby nie było niespodzianki za rok typu, nie odpala, wszystko świszczy jak by miało zaraz odlecieć.

Wyjeżdżam tyk więc dostępu żeby od czasu do czasu przepalić nie będzie.

 

Pozdrawiam

______

Proszę się na przyszłość zapoznać z tym:

www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=68&t=120678

bo inaczej będę takie wątki zamykał. Tym razem tytuł poprawiłem. mattiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zatankuj bak do pełna, bo jak nie to bak szlak trafi.

To nie ten model ! w e36 jest z plastyku. Tak się robi w metalowych.

 

A tak po za tym, odłącz aku, wlej płyn do chłodnicy (oby nie wodę) i tyle. Co się ma stać, ludzie odpalają auta po kilku kilkunastu latach, oczywiście przed odpaleniem fajnie by było wymienić płyny, oleje, zalać świeżą benzynkę. Nie zostawiaj na ręcznym, zostaw na luzie.

Szkoda że nie masz możliwości by ktoś przepalił raz na jakiś czas ale trudno i tak bywa. Napisz za rok co się stało albo filmik wrzuć :)

Pozdrawiam.

tel. 514.99.46.99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obalę mit ;D Ale według mnie autko nie powinno w ogóle nic się stać, bez sensu... Co ma się stać... na logikę sadzę ze nic... prócz paru drobiazgów ale to już schodząc do tematu ''impregnacja''

Auto w zajebistej kondycji, zawsze bezawaryjne, świetnie pali... zajebista moc... więc nie sadze żeby roczek mu zaszkodził...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlej paliwo do zbiornika bo lepiej żeby pompa była w nim zanurzona.Kup naftę ,wykręc świece i do każdego cylindra wlej strzykawką po 50-100 ml następnie wkręc świece i zrób kilka obrotów wałem na wyłączonym zapłonie nie korzystając z rozrusznika .Nafta zabezpieczy gładzie cylindrów i nie pozwoli aby pierścienie się zablokowały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Obalę mit ;D Ale według mnie autko nie powinno w ogóle nic się stać, bez sensu... Co ma się stać... na logikę sadzę ze nic... prócz paru drobiazgów ale to już schodząc do tematu ''impregnacja''

Auto w [bAD] kondycji, zawsze bezawaryjne, świetnie pali... [bAD] moc... więc nie sadze żeby roczek mu zaszkodził...

 

No nie jestem przekonany. W silniku gladzie cylindor zaczynają korodować, zaciski się zapiekają. Jest dużo wilgoci która dostaje sie do oleju w silniku o skrzyni. Jest dobrze jak auto bedzie stalo w ciepłym garazu to nie jest źle, wiec w przypadku kolegi nie bedzie źle, ale i tak by zrobił jak zaleca kolega. Olej do cylindrów i kilka razy przekręcić. Wydaje mi sie że warto zostawić ychylone drzwi by uszczelka niepotrzebnie sie nei odkrztałcała, a i wnętrze nie pleśnieje tlko ma jakiś przewiem. Oczywiście jak możesz tak samochód zostawić. ale myśle że rok nie bedzie taki zły. Sam odpalałem auto po kilku latach staniach w sadzie, pod chmurką i auto po zalaniu benzyną (właścicie spuścił cały bak) i odpaliło po kilku obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.