Skocz do zawartości

Brudny ksenon co 5.000 km

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Słuchajcie już brak mi słów. Co 5.000 km rozbieram lampę ksenonową po to aby ją wyczyścić między szkłem zewnętrznym a soczewką.

 

Nie wiem dlaczego obudowa cała > lampa nie paruje a nawet spalone muszki tam siedzą.

 

Co gorsza brudny xenon daje naprawdę dużo mniej światła nawet sobie nie wyobrażacie ale stawiam 30% mniej światła.

www.7er.pl > BMW7 Klub Polska
Opublikowano

Ave!

 

Ja nie mam xenonow, ale za to szybki tez mam pieknie zapaprane od srodka i potrafia parowac jak samochodzik przeplucze np. Tyle ze ja na razie nie wiem jeszcze ja wyjac lampe zeby niczego nie polamac... ;-) Na razie udalo mi sie z kierunkami, a do lamp widze dwie sruby na wierzchu i nic wiecej, a cos trzyma.

 

R.R.

Opublikowano
ja tez nie mam xeonow ale moje wygladaja z daleka jak przyciemnione :mad2: i nie wiem jak to wyczyscic zeby niczego nie polamac :cry:
The ultimate driving machine
Opublikowano
  • Członkowie klubu
Prawdopodobnie uszczelki reflektorów do wymiany. W ASO ok. 25 PLN za sztukę, proponuję razem ze szkłem - ok. 180 PLN

UIHZ9556.JPG

Opublikowano
  • Członkowie klubu

xsilver napisal:

a mam to samo - nowa jedna lampa - i po 2 latach cała brudna i czasem paruje

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=GD21&mospid=47340&btnr=63_0039&hg=63&fg=05 - ktora to ta uszczelka ??

Nie wiem jak to wygląda w E32, ale wg mnie jes to nr.19

UIHZ9556.JPG

Opublikowano
  • Autor

Nie uwierzycie ale po wczorjszym poście nie dałem za wygraną i jeszcze raz wyciągnąłem zabrudzoną lampę gdyż też wymieniłem uszczelki.

 

Przyglądałem się jej standardowo z 10 minut i znam przyczynę.

 

Otóż jak niektórzy z was kojarzą w lampach w E38 są mocowania na kierunkowskazy (górne i dolne) i własnie mocowanie jest ok ale w środku (w tej rynience) jest dziura wielkości 1 grosza i tam własnie dostaje się brud.

www.7er.pl > BMW7 Klub Polska
Opublikowano

No pewnie ze nie uwierzymy. A mozesz mi podpowiedziec patent na wyjecie lampy?? Odkręcam te dwie sruby z gory i co dalej?? Bo cos trzyma... ciagnac czy szukac jeszcze jakichs zaczepow?? Moze najpierw zdjac kierunek?? Moze sruby sa pod ta listewka na dole?? W golfie ta listwa schodzila po dotknieciu prawie a tutaj probowalem ale siedzi twardo.

Boje sie cos polamac.

Opublikowano
  • Autor
Odkręcam te dwie sruby z gory i co dalej?? Bo cos trzyma... ciagnac czy szukac jeszcze jakichs zaczepow??

 

przedewszystkim ściągnij kierunki , potem odłącz instalacje , z góry śruby potem listwa maskująca w bok i masz jeszcze 3 na dole i tyle powoli wysuwasz do przodu lampę - uwaga ciężka !!.

 

Jak wyciągniesz lampę odsuwasz aluminiowe zaczepy i później sobie poradzisz.

www.7er.pl > BMW7 Klub Polska

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.