Skocz do zawartości

WYCENA SZKODY E46


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 125
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

kolego

Miałem lekkie przetarcie na tylnym błotniku. Naprawa z oc sprawcy. Wycena w PZU na kwotę 650zl. Przedstawiłem im wycenę od niezależnego rzeczoznawcy na kwotę ok 1800 zl. Przyznana kwota na naprawę przez PZU po weryfikacji przez ich rzeczoznawce na kwotę 1400 zl. Przy naprawach z tytułu OC nie ma urealnienia na częściach. Weryfikacji podlega także cena roboczogodziny, ta zależy często od regionu, średnio ok 70zl-80zl.

 

W twoim przypadku te części z POLCAR są śmieszne. Twoje auto, jeśli naprawa była z tytułu OC, utraciło znacznie na wartości, najpierw w momencie kolizji a później po przeprowadzeniu niefachowej naprawy na alternatywnych częściach o jakości PJ. Możesz domagać się wypłaty odszkodowania z tytułu obniżenia wartości pojazdu w wyniku kolizji.

 

Mogłeś zainwestować parę groszy w niezależną wycenę, a później załatwić temat na rachunki w wiadomy sposób ;)

 

Kolego powiem Ci że przy podobnych uszkodzeniach plus jeszcze skraplacz klimatyzacji i filtr osuszacz gość którego znam wyciągnął sporoooooooooo sporooooooooooo więcej niż ty.

.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Podepnę sie pod temat ponieważ w weekend moje auto zostało uszkodzone. Uszkodzenia (z tego co widać bez rozbiera) to maska, błotnik, nadkole, lampa i kierunek, pas przedni. W srodę jestem umówiony z likwidatorem z Ergo Hestia. Jak mam postepować? Czy oddać auto do ASO czy robić u zaprzyjaźnionego mechanika? Tak z ciekawości... cena lampy xenon do mojego auta w sklepie czescidobmw.pl 3700zł :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości... cena lampy xenon do mojego auta w sklepie czescidobmw.pl 3700zł :shock:

 

Kolego, takie są ceny do naszych autek. 1,5 roku temu ze złości na ubezpieczyciela na wycenę oddałem do ASO samochód. Miałem tylko porysowane dwa reflektory, a wymienili na nowe za powyższą za cenę, oczywiście x2 :mrgreen: Jak masz bdb lakiernika, to z nim ugadaj robotę i procedurę, bo od pierwszej wyceny zawsze się odwołuj. ASO wymienia części na nowe, ale jakość ich prac jest dyskusyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reflektor OE BMW 3700zł, Bosch (na indywidualne zamówienie ok. dwa tygodnie)2500zł

kierunkowskaz OE BMW 170zł

prawy błotnik OE BMW 860zł

nadkole OE BMW 158zł

nadkole część dolna/przednia OE BMW 155zł

listwa pod reflektor OE BMW 120zł(gruntowana do lakierowania)

wzmocnienie czołowe OE BMW 1000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

przy oględzinach ważne jest żeby opis robić w warsztacie a nie pod blokiem,

w warsztacie istnieje możliwośc demontażu niektórych elementów i sprawdzenia czy nie ma uszkodzen których nie widać z zewnątrz,

możesz likwidować szkode z wyceny czyli będziesz miał potrącenia na częściach i kosztach roboty

lub bezgotówkowo czyli nic cie nie interesuje wszystko załatwia warsztat, z aso bywa róznie polecałbym warsztat niezależny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Likwidator był i wycenił szkody na 2900zł ;) Sama lampa 3700 jak wspominałem...

Śmiechu warte. Chyba oddam auto do ASO i niech się oni martwią

Jak się mam odwoływać? Wystarczy napisać że się nie zgadzam bo ceny części są takie i takie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musisz jechać do aso wystarczy niezależny warsztat

fotek uszkodzen nie widziałem ale z tego co wczesniej pisałes o częściach do wymiany - błotnik , wzmocnienie itp w kosztorysie ich nie masz uwzględnionych a z tego co widze to nawet naprawy nie uwzględnili tych części (masz niecałe 5 roboczogodzin na prace blacharskie)

warsztat blacharski zweryfikuje kosztorys- poprosi o dodatkowe oględziny

jeżeli trafisz do dobrego warsztatu to mysle że w ramach naprawy szkody mogą ci pomalowac dodatkowe elementy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam szczerze ze nie bardzo mi się chce jeździć po warsztatach. Części już mam zamówione więc zrobię to we własnym zakresie. Spróbuję jednak wyciągnąć od nich nieco więcej...

Zdjęcia

 

Byłem własnie u rzeczoznawcy z PZM. Zrobił zdjęcia i we wtorek dostanę kosztorys. Powiedział że na samej lampie i zderzaku powinno być min 4tys więcej. Będę miał od niego papier to się odwołam i wtedy zobaczymy co zrobią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Byłem własnie u rzeczoznawcy z PZM. Zrobił zdjęcia i we wtorek dostanę kosztorys. Powiedział że na samej lampie i zderzaku powinno być min 4tys więcej. Będę miał od niego papier to się odwołam i wtedy zobaczymy co zrobią.

 

Jak na jego ekspertyzie będą numery OEM części to podjedź do ASO i poproś żeby na te same elementy co masz w wycenie oni zrobili swoją. Nic więcej tylko przeliczyli po kosztach ASO ceny wymienionych części. W razie draki będziesz miał podkładkę do odwołania. Miałem dwa razy nieprzyjemność z TU i dwa razy musiałem się odwoływać, aż do rzecznika ubezpieczonych włącznie ale się opłaciło. W obu przypadkach TU wymiękał jak dostał pismo od RzU i płacił jak Lotto za '6'. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A rzeczoznawca skad bierze ceny czesci?

 

Wysłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2

 

A to zależy czego używa w kosztorysowaniu, są przynajmniej dwa oficjalne 'systemy' z których korzystają rzeczoznawcy przy wycenach. Przynajmniej w jednym z nich jest możliwość wrzucania części niewystępujących w zamienniku po cenach ASO.

 

Ta wycena z ergohesti to w ogóle jakiś kosztorys z *upy, /exela/ normalnie w stopce masz napisane w jakim systemie był liczony. Tutaj też masz ** która dopuszcza w przypadku udokumentowania zakupu części w innych cenach na FV o ponowną kalkulację wyceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tylko ze nie ma obowiązku przedstawiania faktur.

 

Teoria teorią, praktyka praktyką. Wszystko zależne od tego jak daleko chcesz brnąć w obstawaniu na swoim ale nawet jak dojdziesz do etapu RzU to żeby on miał jak postraszyć TU potrzebuje rachunki z naprawy albo mądry kosztorys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.