Skocz do zawartości

abs bmw 318ti


jaras

Rekomendowane odpowiedzi

witam .świeci mi się kontrolka,a komputer pokazuje błąd tylnego lewego koła.czujnik wymieniłem co prawda na używany ale dalej to samo.błąd da się wykasować ale powraca po przejechaniu kilkunastu metrów.zamieniłem czujniki miejscami lewy z prawym -nie pomogło.wymieniłem sterownik też nie pomogło.dzisiaj wymieniłem półoś- bez efektu.

co jeszcze może być-gdyby napięcie nie dochodziło do czujnika to błędu chyba nie dało by się wykasować?

pompa sprawna bo robiłem symulację w impie i pedał ładnie odbija

jeszcze jedno-czy kręcąc kołem ręcznie czujnik powinien wytwarzać napięcie zauważalne dla miernika?

-czy zna ktoś może kolory przewodów idące od wtyczki sterownika do kół (sterownik pod maską razem z pompą)

PRZEDNI NAPĘD JEST DLA DZIEWCZYNEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A jak zmieniłęś miejsca czujników to błąd na które pokazywało koło. Jeśli dalej na to samo to coś kablem, a jak błąd się przeniusł to na litość boską kup nowy czujnik/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no oczywiście,że błąd pozostał w tym samym kole.nowy czujnik do compacta to nie takie hop.bagatela 350zł.

a gdyby były walnięte kable to dało by się wykasowac błąd.bo baz czujnika się nie da?

PRZEDNI NAPĘD JEST DLA DZIEWCZYNEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No jak kabel jest przerwany to komp. widzi że nie ma obiegu na czujniku i właściwej rezystancji wiec dlatego wyświetla błąd. Tak mi sie wydaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no oczywiście,że błąd pozostał w tym samym kole.nowy czujnik do compacta to nie takie hop.bagatela 350zł.

a gdyby były walnięte kable to dało by się wykasowac błąd.bo baz czujnika się nie da?

Nowy czujnik to 50zł zamiennik.

Np. :

http://allegro.pl/abs-czujnik-bmw-3-e36-e-36-przod-nowy-34521163027-i1849258027.html

tel. 514.99.46.99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bizon, ale dałeś przód a nie tył. TYł i do Compacta. Niestety nie ma do niego zmienników. a od zwykłęgo e36 nie podejdzie. Cena 350 jest "dobrą" ceną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak jak pisałem, do compacta z tyłu jest co innego niż do norlmalnej e36. Inne zawieszenie jest, inne podejscie na czujnik, inne długości kabelek. Do Compacta nie ma zamienników żadnych (jest VEMO i Hella, ceny tak jak podał kolega). Jak ten z Twojego linku twierdzi że jest inaczje to niech przyjedzie to kolegi i go założy.

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest czujnik.zamieniłem miejscami czujniki lewe-prawe koło i błąd pozostał w tym samym kole.bardziej mnie interesuje czy jakby był przetarty kabel to dałoby się wykasować błąd w impie.bo z odłączonym czujnikiem się nie da.a u mnie błąd da się wykasowaćź tylko powraca po ruszeniu autem
PRZEDNI NAPĘD JEST DLA DZIEWCZYNEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No to ciekawa sytuacja. A koronka w nowej półosi ma tę samą ilość zębów co stara???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
hmmm no to psikus... skoro czujnik jest dobry, koronka cała i z tą samą iloścą zębów...dziwny objaw...może coś ze sterownikiem ABS??? Dla pewności odłacz oku i sprawdź rezystację kabla, chodź masz rację nie pownno sie wykasować błedu jak by był przerwany, ale spradź dla świetego spokoju. Ja jużwiecej pomysłów nie mam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasz nowy kolego.kontrolka ABS informuję właśnie o tym,że system nie działa.to jak może u mnie działać ....posprawdzam jeszcze kable może któryś ma przebicie.chyba ,że kupiłem używany sterownik,który jest zepsuty w taki sam sposób jak mój
PRZEDNI NAPĘD JEST DLA DZIEWCZYNEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem co jest z moim ABS-em czujnik na lewym tylnym kole nie jest od tego wachacza.wyjąłem go z prawego koła do,którego pasował.auto mam z 97 roku zmiana w czujnikach była w 96r.moje auto było lekko walnięte lewą stroną możliwe,że poprzedni właściciel wymienił wachacz na auto przed liftem.teraz pytanie czy w compakcie przed liftem czujniki są dłuższe???

mój czujnik napewno nie łapie odczytu koronki.jest oddalony od niej o jakieś 1cm.

może ktoś ma taki czujnik na zbyciu

PRZEDNI NAPĘD JEST DLA DZIEWCZYNEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem z ABS rozwiązany.winny był zbyt krótki czujnik.to znaczy wahacz jest założony od innego modelu.może od z3 a może od e30.obciąłem delikatnie mocowanie czujnika i wszedł głębiej o jakieś 7milimetrów.po tej operacji abs działa i nie ma możliwości aby czujnik chociaż nie przykręcony sam się wysunął z gniazda.a od czego mam ten wahacz to naprawdę nie wiem.wiem tylko,że ani starszy ani nowszy czujnik od compacta nie pasował
PRZEDNI NAPĘD JEST DLA DZIEWCZYNEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.