Skocz do zawartości

E 90 NAVI


sebast

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Klubowiczów

 

Jestem tu nowy i zwracam sie do was z zapytaniem

 

Kupilem tydzien temy E 90 320d SE z 2005r z IDRIVE.

Sprzedajacy nie mia oryginalnej plyty do navi wiec kupilem plyte oryginalna ale navi jej nie czyta.

Poza tym po przekreceniu stacyjki na wyswietlaczu ciagle pokazuje sie komunikat wlóz dysk dvd.

Navi nie reaguje nawet na przycisk idrive tzn krecac pokretlem w prawo i w lewo jest oki cos tam przeskakuje ale nie mozna wybrac zadnej z funkcji np powrócic do glownego menu itp.Po kazdym przekreceniu kluczyka zawsze to samo wloz plyte dvd. Czy jest to mozlive ze navi business(bo o niej mowa) jest uszkodzona, zawieszona itp?

Nadmienie równiez ze glosniki po lewej stronie 320stki w drazniacy sposób oddaja charczacy dzwiek. Postanowilem sprawdzic co gdybym zamienil je z druga strona i tam dzialaja poprawnie.

Co zrobic ? Powiedzial mi pewien kolo zeby rolaczyc akumulator na 24h?

Co myslicie? Pomózcie>>>> Prosze

Pozdrawiam Seba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba zdiagnozowac dokładnie problem

 

1. płyta którą kupiłeś była oryginalna bo kupiona w ASO czy oryginalna z allegro bo wygląda jak oryginalna? Czasem jest problem z czytaniem nagrywanych płyt

2. Jaką wersję mapy wsadziłeś? W nawkach profi był problem w niektórych egzemplarzach, że trzeba było wkładać płyty pośrednie, żeby mapa z następnego rocznika była widziana.

3. może być uszkodzony sam czytnik, było już kilka przypadków, pomaga czyszczenie lasera albo jego wymiana

4. może jest jakiś problem z modułem nawigacji ale tu najlepiej jakbyś podjechała do kogoś kto to ogarnia, doposaza w oryginalne nawigacje BMW itd

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedajacy nie mia oryginalnej plyty do navi wiec kupilem plyte oryginalna ale navi jej nie czyta.

jak "nie miał" to wiedział, że jest "problem" i pozbył się problemu sprzedając auto...

pomoże tylko:

trzeba zdiagnozowac dokładnie problem

4. może jest jakiś problem z modułem nawigacji ale tu najlepiej jakbyś podjechała do kogoś kto to ogarnia, doposaza w oryginalne nawigacje BMW itd

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podlacze sie do watku.

 

Od jakiegos czasu moja navi business po wlaczeniu silnika pokazuje komunikat: wloz plyte dvd z mapami...

Mam oryginalna plytke ktora dostalem z samochodem. Na codzien jednak nie potrzeba mi asysty nawigacji wiec w napedzie siedzi plytka dvd z muzyka. Wczesniej ten komunikat nie wystepowal. Mozna jakos to wylaczyc, ewentualnie jaki jest powod ze ten komunikat wyskakuje? Dodam ze muzyka z plytki gra, a komunikat nie pokazuje sie ponownie po jego zamknieciu (nacisniecie kontrolera idrive na exit).

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natek

 

1.Czy podpiecie jej do kompa pokaze w czym jest problem?

2.Plyta cd z muzyka dziala oki ale w dalszym ciagu jest problem z jakoscia dzwieku po jednej stronie auta(przód i tyl), skoro czyta muzyke czy wyklucza to problem czytnika?

3. Co z kontrolerem? Nacisniecie kontrolera idrive na exit nic nie zmienia w dalszym ciagu jest ten sam komunikat - wloz dvd z mapami

4. Plytka która kupilem jest podobno oryginalna?! Jest to plyta Profesional 2011 Map DVD

 

Dzisiaj wyskoczyl mi komunikat DSC Flat tyre i fuel pump failure podczas jazdy po czym auto zgaslo i przez kilka ponownych prób nie chcialo zapalic.

Sprawdzilem cisnienie w oponach i jest oki nie wiem co zrobic zkomunikatem o pompie.

We wtorek umówilem sie z CWANIAKIEM co mi ja podlaczy pod kompa i moze wtedy cos sie pokaze....

Czytalem rowniez na angielskim forum ze gdy pojawia sie taki komunikat jest mozliwe ze jest woda w bagazniku pod bateria lub nalezy wymienic czesc katalogowa B61.36.6.915.327 tzw BLUE RELAY który znajduje sie w ECU. :roll:

Mimo wszystko zie zaluje zmiany na 320d tym bardziej ze czulem sie cholernie zmeczony stukotem 1.9 tdi i 2.0tdi.....:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podlacze sie do watku.

 

Od jakiegos czasu moja navi business po wlaczeniu silnika pokazuje komunikat: wloz plyte dvd z mapami...

Mam oryginalna plytke ktora dostalem z samochodem. Na codzien jednak nie potrzeba mi asysty nawigacji wiec w napedzie siedzi plytka dvd z muzyka. Wczesniej ten komunikat nie wystepowal. Mozna jakos to wylaczyc, ewentualnie jaki jest powod ze ten komunikat wyskakuje? Dodam ze muzyka z plytki gra, a komunikat nie pokazuje sie ponownie po jego zamknieciu (nacisniecie kontrolera idrive na exit).

 

Pozdr.

Mario - włóż płytę z mapą wybierz jakiś cel (dowolny) włącz prowadzenie do celu, jak wczyta trasę to poprostu wyłącz navi (zakończenie prowadzenia do celu) tj. naciśnij symbol strzałki z kółkiem, następnie wyjdź z navi wyjmij CD i powinno być OK!

arti200. Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario - włóż płytę z mapą wybierz jakiś cel (dowolny) włącz prowadzenie do celu, jak wczyta trasę to poprostu wyłącz navi (zakończenie prowadzenia do celu) tj. naciśnij symbol strzałki z kółkiem, następnie wyjdź z navi wyjmij CD i powinno być OK!

 

Dzieki za podpowiedz! Sprawdze przy pierwszej okazji i dam znac czy dalej ten komunikat mnie meczy.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest to mozlive ze navi business(bo o niej mowa) jest uszkodzona, zawieszona itp?
Plytka która kupilem jest podobno oryginalna?! Jest to plyta Profesional 2011 Map DVD

 

Odpowiedziales sobie sam na swoj problem :wink: Do navi business musisz miec plytki z mapami business

 

Audio mi tez pierdzialo po zakupie autka z drugiej reki, okazalo sie ze w glosnikach membrany sie odkleily ( moze od slonca ) podkleilem i gralo normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podlacze sie do watku.

 

Od jakiegos czasu moja navi business po wlaczeniu silnika pokazuje komunikat: wloz plyte dvd z mapami...

Mam oryginalna plytke ktora dostalem z samochodem. Na codzien jednak nie potrzeba mi asysty nawigacji wiec w napedzie siedzi plytka dvd z muzyka. Wczesniej ten komunikat nie wystepowal. Mozna jakos to wylaczyc, ewentualnie jaki jest powod ze ten komunikat wyskakuje? Dodam ze muzyka z plytki gra, a komunikat nie pokazuje sie ponownie po jego zamknieciu (nacisniecie kontrolera idrive na exit).

 

Pozdr.

Mario - włóż płytę z mapą wybierz jakiś cel (dowolny) włącz prowadzenie do celu, jak wczyta trasę to poprostu wyłącz navi (zakończenie prowadzenia do celu) tj. naciśnij symbol strzałki z kółkiem, następnie wyjdź z navi wyjmij CD i powinno być OK!

 

arti200 - dzieki jeszcze raz. Komunikat juz sie nie pojawia!

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podlacze sie do watku.

 

Od jakiegos czasu moja navi business po wlaczeniu silnika pokazuje komunikat: wloz plyte dvd z mapami...

Mam oryginalna plytke ktora dostalem z samochodem. Na codzien jednak nie potrzeba mi asysty nawigacji wiec w napedzie siedzi plytka dvd z muzyka. Wczesniej ten komunikat nie wystepowal. Mozna jakos to wylaczyc, ewentualnie jaki jest powod ze ten komunikat wyskakuje? Dodam ze muzyka z plytki gra, a komunikat nie pokazuje sie ponownie po jego zamknieciu (nacisniecie kontrolera idrive na exit).

 

Pozdr.

Mario - włóż płytę z mapą wybierz jakiś cel (dowolny) włącz prowadzenie do celu, jak wczyta trasę to poprostu wyłącz navi (zakończenie prowadzenia do celu) tj. naciśnij symbol strzałki z kółkiem, następnie wyjdź z navi wyjmij CD i powinno być OK!

 

arti200 - dzieki jeszcze raz. Komunikat juz sie nie pojawia!

Pozdr.

Do usług... :cool2:

arti200. Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.