Skocz do zawartości

330ci ---> Wahacz


Damianrotfl

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj bylem u mechanika w celu sprawdzenia co sie dzieje w prawym przednim wahaczu poniewaz bylo slychac jakies stuki i mechanik mi powiedziel ze musze wymienic caly wachacz ale chcialbym sie was zapyatc czy da sie wymienic ten element zaznaczony strzalka na zdjeciu

 

http://images45.fotosik.pl/1133/8e87a2bae7065f9emed.jpg

 

gosc powiedzial ze nie da rady bo jest oblany aluminium i nic z tego nie bedzie

prosze o szybkie odpowiedzi bo jutro mam gosciowi oddzwonic czy ma kupic ten wahacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosc powiedzial 350zł za wachacz, 150 za tuleje na i 150 robota

 

to dobra cena?

 

Spytaj jakiej firmy jest wahacz i tuleja. Może założy Ci najtańsze (komplet na jedna stronę 260 zł z tuleją) Co do ceny za wymianę to jest różnie. Ja robiłem za tyle z dwóch stron ostatnio. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Spytaj jakiej firmy jest wahacz i tuleja. Może założy Ci najtańsze (komplet na jedna stronę 260 zł z tuleją) Co do ceny za wymianę to jest różnie. Ja robiłem za tyle z dwóch stron ostatnio. Pozdro

Bo powinno się robić z dwóch stron.

 

A wymiana jest całkiem prosta, wystarczy mieć kanał i trochę chęci.

Będziesz Mógł Więcej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w ten weekend bede takze wymiebniał wachacze wraz z tulejami poniewaz sworzen zaczoł stukac obczytałęm wszytko co mozliwe o tym i moge ci zasugerowac ja oczywscie wymieniam z obu stron wachacze z tulejami i jezeli chcesz miec spokój na dłuzszy okres to polecam Wachacze TRW (390zł) jakosciowo dorównują lemforderą a tuleje to tylko Lemfordery ja bede miał za cene (90zł) sztuke co jest cena niska bo oczywscie to wersja tuleji bez moconia do wprasowania . Powaznie zastanwiałem sie nad Wchaczmi Lemfoder które maja najwyższa jakosc ale z praaktyki osób okazło sie ze TRW maja praktyczni ta samą zywotnosc a cenowo wychodza o 100zł taniej !!! Miałem chrapke na Mayle HD ale za czesto sworzeni padaja bo sa monotowane z tego co sie dowiedizałem na sztywno i maja duzo mniejszy komfort jazdy niz wachacze nie wymienne mozna stwierdzic padnie sworzen w koncy w Mayle HD sa wymienne to sie kupi tylko jeden z nich co kosztuja koło 60zł ale tztreba doliczysc robocizne + zbieznsoc wiec z tego robi sie mniej wiecej 150 - 200 zł !!! A co do cen to u mnie w Sosnowcu np za wymiane Wachacza z tulejami biorą 80 zł za strone !!! Oczywsie po wymienia obowiazko trzeba zrobic takze zbierznosc !!! Naprawde lepiej kupic wchacze czy tuleje z wyzszej połki i dołozyc te 100zł wiecej bo naprawde zywotnosc TRW czy Lemfordera do delphi czy febi jest znaczna i odczuwalna !!! Wiadomo kazdy ma swoje poglady to sa moje spostzrezenie bo sam teraz stanaołem przed wymina ale wiem ze dobrze wybrałem :) !!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie zawsze trzeba. Niektórzy tego nei robią, ale to się odbija na prowadzeniu i zużyciu ogumienia.

MOja rada, jeśli auto jest dla Ciebie i chcesz nim pojeździć trochę czasu. wymień wahacze po obu stronach i ustaw geometrię.

Będziesz maił pewność że wszytko jest Ok.

Wymeinisz jedną ustawisz geometrię a po jakimś czasie padnie druga strona to koszty będą większe.

Będziesz Mógł Więcej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem chrapke na Mayle HD ale za czesto sworzeni padaja bo sa monotowane z tego co sie dowiedizałem na sztywno i maja duzo mniejszy komfort jazdy niz wachacze nie wymienne!!!!

 

:mad2: Możesz mi wytłumaczyć co to znaczy "sworzeń montowany na sztywno" ?

Poza tym co am wspólnego wahacz z komfortem jazdy, zwłaszcza sworzeń stały vs sworzeń wymienny? :duh:

 

O komforcie prowadzenia decyduje nei wahacz tylko tuleja. Polecam lemfordera bo jest żelowa i lepiej wybiera nierówności niż meyle hd.

Ja mam u siebie Meyle HD wahacze i tuleje. Przejechałęm od wymiany 55kkm i ani nei narzekam na komfort ani żądnych luzów jeszcze nei mam.

Dodam że auto obiżone i utwardzone co dodatkowo wpływa na żywotnośc wahaczy.

 

Kolego zrobisz jak uważasz. Kupisz albo tanie, albo droższe. Sam zdecyduj, ale poszukaj co na forum jest, a jest tego w cholerę.

Będziesz Mógł Więcej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Koledzy dobrze radzą - poczytaj forum używając szukaj :?

i jeszcze jedno, bo 330Ci - sprawdź jakie masz zawieszenie, bo się może okazać, że czeka Cię zakup dużo droższego wahacza... to też przeczytasz używając wyszukiwarki.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.