Skocz do zawartości

E46 parowanie telefonu bluetooth - brak podstawki


drjolo

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim witam forumowiczów!

 

W nowo zakupionym autku jest moduł BT w bagażniku, mam też książeczkę z kodem do modułu i zainstalowany mikrofon. Niestety poprzedni właściciel najprawdopodobniej wymontował sobie piórnik pod telefon z przyciskiem parowania telefonu i w zamian jest normalna dzielona rynienka. I powstaje pytanie - czy można sparować telefon z modułem w samochodzie bez tej podstawki, czy też niestety będzie trzeba się w nią zaopatrzyć? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za fotki - miałem nadzieję że ten przycisk po prostu zwiera jakieś dwa kabelki ale niestety wygląda na to że jest po drodze jeszcze jakaś elektronika ukryta, więc raczej nie będzie łatwo to obejść i trzeba będzie poszukać gdzieś takiej podstawki... :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam wszystkich chciałbym się dołączyć do tematu jest od dwóch tygodni posiadaczem e46 która ma mieć zestaw glośno mówiący do telefonu na bluetooth i posiada navi strzałkową.Navi już spolszczyłem i menu ale nie mogę jeszcze uruchomić telefonu przez bluetooth w papierach mam kod do bluetootha gdzie szukać przycisku ktory uruchamia bluetooth w samochodzie poprzedni właściciel mowil że gdzieś w okolicach schowka ale ja nic nie mogę wyczaić .

Proszę o podpowiedz , na kierownicy wielofunkcyjnej i pod łokietnikiem jest przycisk do odbierania ale on nie uruchamia bluetootha a w menu radia nie mam telefonu w opcjach tylko (radio , nawigacja , komputer pokładowy , ustawienia ,zegar i wyłączenie monitora ) a w instrukcji oryginalnych do tego auta jest jeszcze chyba zmieniarka i telefon.

Czy może mam nieodpowiedni soft wgrany pod łokietnikiem mam jeszcze miejsce tak jakby na telefon pod rynienką jest schowane jakieś złacze ale nie przypomina mi to podłączenia dla telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem się tym intrefejsem ale wybierając telefon pod INPA nie łączy się wyskakuje błąd .Mam napewno taki sam przycisk jak w pierszym posie w temacie po rozkodowaniu VIN pisze że mam (S644A PREP. FOR. MOB. PH. BLUET. INTERF. Instalacja tel. kom. z Bluetooth) dalej nie mogę z parować z telefonem .

CZy może być że mam uszkodzony ten przycisk czy to wina softu bo w menu nie mam telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po długich bojach uruchomiłem bluettooth problem tkwił w uszkodzonym bezpieczniku moduł nie miał zasilania .Telefon mi sie łączy ale nic po za tym do menu dodało opcje telefon przyciski na kierownicy włączają menu telefonu ale nie słysze nic w głośnikach i nie chce sie przekopiować lista kontaktów .

Walcze dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po trzecim połązeniu się telefonu ukazały się kontakty w menu.Zeby dzwonić i rozmawiać przez ten zestaw trzeba wybrać kontakt z menu posługując się klawiszami na kierownicy ,R/T wchodze do menu telefonu pokazują sie kontakty strzałkami góra /dół wybieram kontakt i buźką zatwierdzam czy jak zielona słuchawka w telefonie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Po długich bojach uruchomiłem bluettooth problem tkwił w uszkodzonym bezpieczniku moduł nie miał zasilania.

Gdzie i który numer bezpiecznika może być spalony? Jakim telefonem podłączyłeś się?

 

Czy jest dostępna lista kompatybilnych telefonów z BT w BMW? Ja usiłuję połączyć Nokię 6303i i niestety bez efektów. Usiłowałem INPĄ:

INPA/F3 e46/communication system/telephone/F6 Activate/

ale pod F6 miałem opcję "hand set register", wsisnąłem i telefon nadal nie wszukiwał mojego auta. Zrobiłem też SHIFT+F6 (all registration cancelled), później jeszcze raz "hand set register", ale też nic się nie działo.

 

Guzik parowania mam tylko na kierownicy, w podłokietniku telefon na szeroką kartę SIM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za telefon są odpowiedzialne dwa bezpieczniki ja miałem napewno spalony 7 a drugi to chyba 11 ale nie pamietam sprawdz na opisie powinienes mieć pod bezpiecznikami kartke z opisem w każdym języku telefon brzmi podobnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.