Skocz do zawartości

E83 Żarówka podświetlająca ringi.


lamer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Czy w E83 po lifcie tą żarówkę podświetlającą ringi trzeba wymienić razem z oprawką czy można jakoś samą żaróweczkę?

Ta żarówka z oprawką wygląda tak:

http://img11.allegroimg.pl/photos/oryginal/18/41/26/71/1841267199

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No to sprawa jasna. Serwis sprzedaje tylko żarówki z oprawką z cenie 95zł. Samą żaróweczkę można też wymienić. Koszt w granicach 10zł. Potrzebna jest do tego taka żarówka:

http://img12.allegroimg.pl/photos/oryginal/18/05/41/18/1805411860

Czyli żarówka Halogen Ba9s T4W 12V 10W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 8 lat później...

Chciałbym ponowić temat i zapytać: jak wyciągnąć ta mała żarówkę z oprawki. Wciskając ja i przekręcając staje się luźna, ale nie mogę jej wyjąc z oprawki.

I czy w lampie od strony pasażera lepiej wyciągnąć zbiorniczek spryskiwaczy czy lampe aby dostać się do żarówki?

"Proste są dla szybkich samochodów, a zakręty dla szybkich kierowców"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wyciągnąć zbiorniczek spryskiwaczy, z tego co słyszałem powinno się wymieniać całą oprawkę, chyba , że ktoś kto ci podpowiada jest pewien że wystarczy sama żarówka, ja osobiście próbowałem wymienić żarówkę ale wyskakują błędy na komputerze, i dopiero znajomy mechanik mi powiedział, że powinno się wymieniać całe oprawki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tą śrubkę na klucz 10 ... potem cały zbiornik podniesiesz i odstawisz lekko do góry bez odpinania czegokolwiek ...


Co do żarówek to powinno wymieniać się PARAMI .. nie tylko jedną i błędów nie będzie ;) ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Dzieki za odpowiedz. Chciałem zostawić oryginał gdyż nie jestem zwolennikiem „unowocześniania” samochodu, ale tutaj zrobie wyjątek i zakupie białe żarówki do ringów. Dodatkowo wewnątrz auta powymieniam żarówki na ledowe;) w co zaszaleje :)
"Proste są dla szybkich samochodów, a zakręty dla szybkich kierowców"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szaleństwo swoja drogą .. ale w X3 jak w każdym BMW tych odbiorników prądu jest masa i każdy amper się liczy .. dlatego WARTO zmienić na ledy .. ta sama "moc" światła ( jak nie lepsza ) a pół ampera tu pół ampera tam ;) i akumulator się odwdzięczy ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Nic nie zmieniaj na żadne ledy. Nie wierz z super żarówki can bus itp. Kupuj normalne takie jakie miałeś ale najlepszych producentów. Ja wiem co piszę, przeszedłem te wymiany i wiejski tuning teraz już nigdy żadnych ledów niezastosuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.