Skocz do zawartości

Czy na problem kluczyka pozostaje tylko ASO?


janmroczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Otóż najprawdopodobniej padł mi dziś kluczyk E36 97rok ( jeden z dwóch) z immo (rozbierałem siedzi jakaś kość Philipsa ) gdyż nie mogę odpalić nim samochodu - natomiast drugim -tak. Ten sprawny co mi został wygląda na "bardziej oryginalny" - tzn. jest z lampką, kolorowe logo. Ten który nie działa był skromniejszy. Co dziwne to auto ma również drugi immo (chyba) gdyż w kompletach kluczy są pastylki które również muszę aktywować - bez tej aktywacji nie działają obydwa klucze. Czy tak może być ? -czy sa one wpiete pod jeden moduł czy to sa dwa oddzielne immo?

 

Co ciekawe jak zgaszę samochód to do chwili aktywacji immo ( sygnał dzwiękowy) zapalic mogę również i tym "zepsutym" Czy tak może być ? -czy sa one wpiete pod jeden moduł czy to sa dwa oddzielne immo?

 

Itu moje pytanie :

1.czy koniecznie musze z tym iść do ASO żeby mi wgrali kod do tego klucza?

2. Czy mógł on zgubić tylko pamięć i wystarczy wgrać czy padła ta kostka i trzeba drugą?

3.Czy na podstawie tego klucza (ze swiatełkiem i logo) można zczytac kod czy trzeba iść do ASO i muszą ściągac MONACHIUM

4. Czy da rade firma zajmująca sie dorabianiem kluczy?

ILE TAKA PRZYJEMNOŚC MOŻE KOSZTOWAC? - przeczytałem całe forum ale jednoznaczne odpowiedzi nie znalazłem? Czy komuś udało się dorobiz taki klucz u "dorabiacza" i za ile?

 

Pozdrawiam Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestyety, w zadnej ASO nie koduje sie, ani tez nie dorabia kluczy na miejscu, natomiast sprowadza sie gotowy klucz z niemiec pod numer Twojego nadwozia. taki klucz mozesz zamówić tylko ty i osobiscie w ASO(jako własciciel pojazdu), nikt inny - TAKA JEST PROCEDURA. w srodku klucza jest nadajnki EWS (fabrycznego immobilajzera), który pada. koszt nowego klucza w zaleznosci od wykonania to 150 za klucz serisowy az do 600 zł za klucz MASTER (główny).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak wyżej napisał kolega!!!!!

mój koleś ma COMPACTA i zakładał kiedyś halogeny i nagle nie może odpalić auta!!!!!!!!!!!!! okazało sie ze immobilizer w kluczyku padł i musiał zawieźć auto na lawecie do ASO gdzie wcześniej podłączyli je do komputera aby sprawdzić przyczynę usterki za co zapłacił 250zł a następnie sprowadzili z niemiec zaprogramowany kluczyk do jego auta za co zapłacił 150zł i było po krzyku!!! jeśli ty masz jeden działający klucz to nie ma problemu!!! ale spróbuj pójść do zakładu który dorabia klucze może do BMW tez dorobią i zaprogramują!!!! ja kiedyś dorabiałem kluczyk do PUNTO bo też miałem immobilizer a oryginał lekko się zużył więc zrobiłem za 120 zł nowy i też go zaprogramowali....

 

jesli chodzi ci o to że tym zepsutym tez odpalisz zaraz po tym jak auto było wcześniej odpalone drugim sprawnym kluczem to chodzi tu o to że immobilizer aktywuje się po około 15 sekundach po wyłaczeniu silnika

więc jak odpalisz silnik sprawnym kluczem i wyłączysz silnik to wciągu 15sek odpalisz go nawet śróbokrętem ale po 15 sek już tylko sprawny klucz!!!!!!!!!

 

więc przejź się do zakładu i zapytaj czy mają klucze tzw surowce z chipem do BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednoznaczna odpowiedź jest taka: nikt ci nie zaprogramuje klucza z EWS'em do Twojego BMW, zaden punkt, który dorabia klucze też nie, chociaz dorobią ci identyczny i pasujący klucz, to chip EWS jest nie do zaprogramowania tak jak to mozliwe np. w przypadku FIATA, itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji pytanie troche "obok"

W e32 mam firmowy alarm i dwa klucze piloty.

Jeden z kluczy przestal dzialac, zrobil standardowo procedure aktywacji kluczy (na diodzie od alarmu) tyle ze nadal tylko jeden klucz dziala, a drugiego nie przyjmuje inicjalizacja.

Klucz jest sprawny (test przy lustrze) w kazdym razie wysyla cos tam.

Tylko alarm nie chce przyjac tego jednego klucza. Ktos sie spotkal z czyms takim? Pisalem juz do ASO raz, ale od miesiaca zero odpowiedzi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykładająć ten sprawny kluczyk dotknij nim masy i przyłóż jak najbliżej po włożeniu kluczyka do stacyjki ma on masę więc ten z boku też ją powinien mieć!!!!! powinno zadziałać choć nie wiem po co się bawisz ? jedź do ASO i zamów nowy!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Co do klucza to też mam problem pomimo tego że posiadam 2 sztuki do mojej E36. Jeden nie działa jest rozprogramowany dowiadywałem się w kilku punktach dorabiania kluczy czy da się coś takiego zdziałać w większości mówią nie ale wszystko zależy od teo czy taki majster posiada czysty kluczyk odpowiednik oraz od kodu klucza (większość nie ma tekiego sprzetu). Kumpel dorabiał podobny też z imobilajzerem do merca niby też nik tego nie chciał zrobić tylko serwis ale znalazł i dorobił ale też nie mało bo 100zł ale zawsze jakś alternatywa ja też tam pewnie się udam więc jak mi dorobią to też wam polecę.

Koszt dorobienia kluczka z imobilajzerem w Lublinie w Serwisie to min. 170zł za serwisowy primitywek trzeba czekać ok 2tyg. należy być właścicielem pojazdu jeżeli "współwaścicielem" jest bank to trzeba załatwiać kwitek u notariusza.

Pozdrawaiam!!

http://wawrylek.110mb.com/img/podpis1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.