Skocz do zawartości

318 gaśnie na benzynie, i mały problem z gazem


cinek383

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakładam temat ponieważ mam kilka problemów, szukałem info na temat czemu gaśnie na beznynie, znalazłem kilka odpowiedzi ale nie jestem pewien sam.

 

1. Gdy odpalam na benzynie, i próbuje wkręcić na obroty to do 2,5tyś i spada momentalnie i jak nie przegazuje to gaśnie, ale dochodzi zawsze do max 2,5tyś i nie więcej; czy to będzie zjechana pompa paliwa?? gdy kupowałem auto sprzedający mówił że na benzynie nie jara, i jeździł bez benzyny w baku - pewnie spory kawałek czasu. :mad2:

 

2. Na gazie przy zimnym silniku falują obroty, tzn od 950, do dołu i aż sie aku kontrolka pali, ale trochę pojeżdże, temperatura wzrośnie i już jest ok trzyma obroty. w czym może być problem??

 

3. potrzebuje włącznika od szyb, ostatnio zaopatrzyłem się w dwa od kolegi ale niestety on miał kostkę czarną na blaszki, a ja mam kostkę białą na "piny" i niestety nie pasuję, czy dostanę taką kostkę w intercarsie?? jeśli tak to jaka może być orientacyjna cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zakładam temat ponieważ mam kilka problemów, szukałem info na temat czemu gaśnie na beznynie, znalazłem kilka odpowiedzi ale nie jestem pewien sam.

 

1. Gdy odpalam na benzynie, i próbuje wkręcić na obroty to do 2,5tyś i spada momentalnie i jak nie przegazuje to gaśnie, ale dochodzi zawsze do max 2,5tyś i nie więcej; czy to będzie zjechana pompa paliwa?? gdy kupowałem auto sprzedający mówił że na benzynie nie jara, i jeździł bez benzyny w baku - pewnie spory kawałek czasu. :mad2:

 

2. Na gazie przy zimnym silniku falują obroty, tzn od 950, do dołu i aż sie aku kontrolka pali, ale trochę pojeżdże, temperatura wzrośnie i już jest ok trzyma obroty. w czym może być problem??

 

3. potrzebuje włącznika od szyb, ostatnio zaopatrzyłem się w dwa od kolegi ale niestety on miał kostkę czarną na blaszki, a ja mam kostkę białą na "piny" i niestety nie pasuję, czy dostanę taką kostkę w intercarsie?? jeśli tak to jaka może być orientacyjna cena.

 

1. Bardzo możliwe, że pompa nie daje odpowiedniego ciśnienia - możesz zmierzyć lub zaryzykować tzw używkę w dobrym stanie.

2. Wiadomo, że trochę falować będą, rozgrzej zawsze trochę na benzynie i powinno być ok. Jeśli nie, to czytaj forum E36. 1/10 jest o falowaniu :?

3. Włącznik kup na szrocie, jak będziesz kupował pompę.

Breast. Mouth. Waist.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem taką chińszczyznę i wytrzymała rok i kilka dni(na forum poczytasz ilu osobom padła).. Używkę z wysyłką zakupiłem za 120 2 lata temu i 0 problemów - ale to oczywiście kwestia szczęścia.

 

falowanie w skrócie to:

 

1. szczelność dolotu - sprawdzasz wzrokowo wszystkie gumy, na zapalonym silniku możesz sobie pomóc PLAKiem lub samostartem jakimś. Jak pryśniesz i obroty w górę, to znaczy że dziura.

2. filtr powietrza i świece (u mnie zawsze to rozwiązywało problem).

3. silnik krokowy - czyszczenie

Breast. Mouth. Waist.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki wszystko na dniach sprawdzę.

 

Jeszcze mam pytanie odnośnie zamontowaniu wzmacniacza i tuby do mojej bmw, i interesuje mnie jak puścić kabel od aku do wzmacniacza??? w golifie miałem uszczelkę i przez nią puszczałem kabel do wnętrza pojazdu. a w bmw jak to zrobić?? może ktoś pomóc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz wyciągnąć aku z obudowę i pod nią będzie taka czarna gumowa zaślepka - we wnętrzu musisz zdemontować schowek i jej poszukać. W środku tej zaślepki robisz dziurkę na kabel i lecisz. Jak nie będziesz mógł znaleźć pisz, mam fotki z czasów gdy robiłem to u siebie.
Breast. Mouth. Waist.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.