Skocz do zawartości

Niedawno zakupiłem BMW potrzebuje pomocy!


Tomekfx

Rekomendowane odpowiedzi

Napiszę od razu o co mi chodzi bądź co mi nie chodzi w moim BMW:) mam kilka problemów poczynając od:

 

Parktronic system- podczas ruszania kontrolka wskazująca uruchomienie tego systemu zamiast świecić jednostajnie( jak np przycisk od klimy) mryga i na początku w samochodzie jest głośny chwilowy dźwięk po czym głuchnie i nic się nie dzieje a samochodem nawet nie zbliżyłem się do przeszkody czy to może być wina braku jednego z czujników którego akurat brakuje z przodu samochodu?

 

Reflektory Xenonowe- reflektory oba oczywiście świecą ale zbyt nisko na jakieś 4 do 5 m przed samochodem z tego co zauważyłem reflektor od kierowcy po przełączeniu w światła postojowe porusza się w górę i dół co słychać natomiast prawy od pasażera nie reaguje czy da sie coś z tym zrobić ? czy tylko nowe lampy mnie ratują? i kłopot zniknie?

 

Czujnik położenia koła - niestety mam zerwany od strony kierowcy z przodu czy to jest winą tego iż nie działa ABS i kontrola trakcji jest ciągle zapalona? czy wymiana tego czujnika pomoże czy mogło to być coś więcej

 

No i chyba mój ostatni problem jaki mam to jak uruchomić webasto posiadam dużą nawi i oczywiście jezyk GB i D (może ktoś wie jak zmienić język na polski ?)nie posiadam chyba pilota do tego sprzętu chyba że jest gdzieś ukryty w samochodzie a jeszcze jedno nie wiem czy to błąd czy coś jeszcze do wymiany ale wskaźnik temperatury zewnętrznej wskazuje mi -40 stopni czy to ma jakieś powiązanie z webasto?

 

Bardzo proszę o pomoc gdyż z marką BMW i Fanami tej marki dopiero zaczynam a wiem że marka i fani to NAJLEPSZA FIRMA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parktronic system- podczas ruszania kontrolka wskazująca uruchomienie tego systemu zamiast świecić jednostajnie( jak np przycisk od klimy) mryga i na początku w samochodzie jest głośny chwilowy dźwięk po czym głuchnie i nic się nie dzieje a samochodem nawet nie zbliżyłem się do przeszkody czy to może być wina braku jednego z czujników którego akurat brakuje z przodu samochodu?

tak

Reflektory Xenonowe- reflektory oba oczywiście świecą ale zbyt nisko na jakieś 4 do 5 m przed samochodem z tego co zauważyłem reflektor od kierowcy po przełączeniu w światła postojowe porusza się w górę i dół co słychać natomiast prawy od pasażera nie reaguje czy da sie coś z tym zrobić ? czy tylko nowe lampy mnie ratują? i kłopot zniknie?

do wymiany regulacja jest z plastiku czesto sie łamie

Czujnik położenia koła - niestety mam zerwany od strony kierowcy z przodu czy to jest winą tego iż nie działa ABS i kontrola trakcji jest ciągle zapalona? czy wymiana tego czujnika pomoże czy mogło to być coś więcej

jak najbardziej tak

webasto niewiem

http://www.autocentrum.pl/gfx/awc/petrolicons/1999784431_3.gif

Mechanik BMW w Dąbrowie Górniczej

Diagnostyka inpa pasoft carsoft

http://www.autocentrum.pl/awc/godzill1/bmw-seria-5-1997/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość da się zrobić, co do webasto to można to zakodować za pomocą NCS lub DIS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Proszę się zapoznać z

 

viewtopic.php?f=72&t=135491

 

następnie z

 

viewtopic.php?f=72&t=117890

 

a potem poprawić to co zrobiłeś źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę od razu o co mi chodzi bądź co mi nie chodzi w moim BMW:) mam kilka problemów poczynając od:

 

 

 

No i chyba mój ostatni problem jaki mam to jak uruchomić webasto posiadam dużą nawi i oczywiście jezyk GB i D (może ktoś wie jak zmienić język na polski ?)nie posiadam chyba pilota do tego sprzętu chyba że jest gdzieś ukryty w samochodzie a jeszcze jedno nie wiem czy to błąd czy coś jeszcze do wymiany ale wskaźnik temperatury zewnętrznej wskazuje mi -40 stopni czy to ma jakieś powiązanie z webasto?

 

Bardzo proszę o pomoc gdyż z marką BMW i Fanami tej marki dopiero zaczynam a wiem że marka i fani to NAJLEPSZA FIRMA :)

 

Nie działa Ci termometr temperatury zewnętrznej znajduje on się w którymś nadkolu chyba z przodu po stronie pasażera :) Może gdzieś się przerwał kabel bądz coś nie styka albo urwany masz termometr :) polecam Ci przeczytać te tematy i będziesz wiedział wszystko na ten temat :)

viewtopic.php?f=72&t=165280&hilit=termometr

viewtopic.php?f=72&t=137599&hilit=termometr

 

Masz tam wszystko ładnie opisane nawet koledzy fotki dodali :)

A co do reszty to już kolega godzill i szatynwroc Ci napisali :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie fakt jak można doprowadzić auto do takiego stanu :duh:

Można wywnioskować że kogoś nie było stać na utrzymanie takiego auta i dlatego go sprzedał.

Oprócz problemów które podałeś polecam wymienić olej (pewnie wlany jest mineralny) oraz płyn w chłodnicy (pewnie jest woda).

Mam nadzieję że doprowadzisz z naszą pomocą auto do ładu i będziesz zadowolony.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie fakt jak można doprowadzić auto do takiego stanu :duh:

Można wywnioskować że kogoś nie było stać na utrzymanie takiego auta i dlatego go sprzedał.

Oprócz problemów które podałeś polecam wymienić olej (pewnie wlany jest mineralny) oraz płyn w chłodnicy (pewnie jest woda).

Mam nadzieję że doprowadzisz z naszą pomocą auto do ładu i będziesz zadowolony.

Pozdrawiam.

I tak nie ma tragedii widziałem te auta w dużo gorszych stanach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki serdeczne panowie za fachową pomoc już jestem troszkę bardziej spokojny bo wiem co muszę szybko wymienić aby doprowadzić BMW-uszkę do stanu bliskiego nowemu samochodowi:) Jednak że jeżeli chodzi o olej i płyny są jak najbardziej odpowiednie bez jakiejś "wiochy" silnik chodzi na oleju 5w30 a w chłodnicy zamiast wody jest faktycznie płyn :) lecz to nie zmienia faktu że i tak te rzeczy wymienię by te cacuszko mi wiernie służyło :)

 

a jeszcze mam pytanie : jakim płynem najlepiej zalać zbiornik płynu do intensywnego zmywania? i może czym balsamować skórę? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a jeszcze mam pytanie : jakim płynem najlepiej zalać zbiornik płynu do intensywnego zmywania? i może czym balsamować skórę? :)

 

Jeśli Ci chodzi o zbiornik płynu do spryskiwaczy ja na lato lałem dimer, rozcieńczałem z zwykłym płynem do spryskiwaczy i muszki schodziły jak tralala ale dimer ma jedna wadę białe smugi zostawia.

Co do skór to ja po zakupie auta oddałem skóry do profesjonalnego prania u znajomego z myjni a następnie wszystko natłuściłem woskiem z carvaletu(chyba pszczeli) i teraz woskuje skóry co jakiś czas (jak mam natchnienie :D ) i taki zabieg się przydaje ponieważ jak coś się wyleje w aucie i poleci na skóry to one wtedy tego nie wchłaniają i można elegancko wytrzeć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki serdeczne panowie za fachową pomoc już jestem troszkę bardziej spokojny bo wiem co muszę szybko wymienić aby doprowadzić BMW-uszkę do stanu bliskiego nowemu samochodowi:) Jednak że jeżeli chodzi o olej i płyny są jak najbardziej odpowiednie bez jakiejś "wiochy" silnik chodzi na oleju 5w30 a w chłodnicy zamiast wody jest faktycznie płyn :) lecz to nie zmienia faktu że i tak te rzeczy wymienię by te cacuszko mi wiernie służyło :)

 

a jeszcze mam pytanie : jakim płynem najlepiej zalać zbiornik płynu do intensywnego zmywania? i może czym balsamować skórę? :)

 

Jeśli chodzi o płyn do intensywnego zmywania (ten mały zbiorniczek) to ja osobiscie wlewam tam zwykły płyn. Jest w aso specjalny płyn do tego biorniczka (1l - 30zł) ale zdecydowanie nie polecam. Raz tylko kupiłem go na początku i więcej tego nie zrobię - nie zauwazyłem żadnej róznicy między tym płynem a najtanszym płynem do spryskiwaczy.

Wydaje mi się że BMW zastosowało ten patent aby naciągać trochę klientów na płyn który tylko oni produkują a tak na prawdę jest nic nie warty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za lampą od pasazera nie wszystkie to mają

chyba o ten chodzi

http://img06.allegroimg.pl/photos/oryginal/18/10/27/73/1810277304

Edytowane przez godzill

http://www.autocentrum.pl/gfx/awc/petrolicons/1999784431_3.gif

Mechanik BMW w Dąbrowie Górniczej

Diagnostyka inpa pasoft carsoft

http://www.autocentrum.pl/awc/godzill1/bmw-seria-5-1997/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten zbiorniczek znajduje się zaraz nad lewym reflektorem w pobliżu wlewu do spryskiwaczy od razu rzuca się w oczy... a powiedzcie mi jeszcze czy podczas jazdy radio chodź włączone to głośniki nie gadają? taki przed chwilą napotkałem problemik myślałem że wcisnąłem zestaw głośnomówiący ale gdy przełączyłem na TV filmy lecą fajnie tylko czemu bez głosu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem z navi tv jest czesto poruszany na forum wystarczy poszukac cos czytalem o koncówkach mocy ale trzeba poszukac

 

np ten temat

viewtopic.php?f=72&t=157470&p=1127271&hilit=navi+problem#p1127271

http://www.autocentrum.pl/gfx/awc/petrolicons/1999784431_3.gif

Mechanik BMW w Dąbrowie Górniczej

Diagnostyka inpa pasoft carsoft

http://www.autocentrum.pl/awc/godzill1/bmw-seria-5-1997/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.