Skocz do zawartości

318d sedan - różne wymiary opon na osiach


zehme

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Pytanko moje jest następujące.

potrzebuję wymienić tylne opony w mojej BMW.

Zauważyłem jednak, że przedni i tylne różnią się szerokością, a mianowicie:

przód: 205

tył: 215

reszta wymiarów jest taka sama.

I teraz pytanko do tych, co już posiadali taką kombinację.

Czy nie ma problemu z esp i abs?? Czy taka różnica jest dopuszczalna? Czy poprostu będe musiał kupić na tył 205??

Czekam na odp:)

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie nic się nie dzieje ja w mojej miałem przód 205/55/17 tył 225/45 17 jezdziło się fajnie zmieniłem przód na 225/45 17 i powiem ci lipa furka troszkę pływa za szeroka guma zawieszenie mam ok także wina na 100% leży po stronie opon gdybym teraz miał zakładać napewno założył bym węższe
Darmowe Holowanie i samochód zastępczy garatis dla poszkodowanych w kolizji drogowej (Bezgotówkowo)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Generalnie jeśli założysz coś większego na przód niż 225 to układ kierowniczy zacznie bardziej się poddawać pod nierówności. Ja mam u siebie 245/40/18 a z przodu 215/45/18 i nie ma żadnych problemów. Na 245 troszkę ciężej ja podprowadzić w poślizg ale daje rade :D Jeśli chodzi o komfort jazdy to nie zauważyłem raczej większych zmian tylko może ze jest troszkę twardziej. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem zakładania opon 245 na tylną oś 320d, nie macie tam tyle KM by trzeba było takie grube laczki zakładać, tylko wam spalanie rośnie niepotrzebnie.

 

Ja w spalaniu nie zauważyłem kompletnie żadnej różnicy. Fakt ze jest to duża opona ale poruszam się głównie po autostradach wiec mi to nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów "znachorów" :norty: ja mam u siebie 18/225 przod i tył 18/255 jeżdżę tak już drugi rok(a nie wiem ile tak jezdził poprzedni własciciel) mam tylko te 116KM i nic się nie dzieje Becia wyrywa do przodu jak szalona :lol: w prawdzie nie daleko mnie jest odcinek 2km gdzie są koleiny ale staram się go omijać :8)

 

 

Edit: poprawka napisałem że mam 116KM tym czasem wczoraj chciałem dokonac chip tuningu i okazało się ze mapy są już zmienione ;p

http://images45.fotosik.pl/1880/47dcdecf84842fbc.jpg


http://www.autocentrum.pl/awc/zowik05/bmw-seria-3-2002/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.