Skocz do zawartości

318d - wyjęcie pokrywy airbaga pasażera


zehme

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów!!

Pytani jak w temacie.

Od jakiegoś czasu na wybojach zaczął mnie denerwować stukot spod pokrywy poduszki pasażera. sprawdziłem czy to przypadkim nie gdzieś w schowku lub bezpiecznikach ale tam cicho.

Słychać jakby się coś tam poluzowało.

Chciabym rzucić tam okiem. Przeczytaem i internecie że aby dostćsi do tej poduszki to wystarczy zdjąć listwę ozdobną i poprostu pociągnąc od dołu te pokrywe. Czy miał ktoś z Was z tym do czynienia?

Czy jest możliwość zdejmując tepokrywe uszkodzić poduszkę??

Moje BMW: e46, sedan, 2001 poliftowa.

Czekam na podpowiedzi.

Pozdrawiam!!

Edytowane przez zehme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie trzeba ściągać listwy ozdobnej, chwytasz palcami tam gdzie zaznaczone na zielono i mocno ciągniesz do góry, nic nie uszkodzisz bo pokrywa jest elastyczna i nie jest połączona z poduszką.

 

http://img638.imageshack.us/img638/8969/18003150844.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pewnie jednej najważniejszej nie ma, po prawej stronie pokrywy /nad nawiewem, przy słupku/ jest jednorazówka spinka plastikowa którą jak będziesz ciągnął pokrywę na siłę zerwiesz. Da się ją wyjąć na dwa sposoby, albo demontując nawiew i wypychając do góry ale wtedy musisz zdjąć listwę i odkręcić dwa wkręty albo po podniesieniu pokrywy parę cm, zabawa w jej wyjęcie. Spinka jest ze 3 cm wpuszczona w deskę.

 

http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=BN51&mospid=47620&btnr=51_3237&hg=51&fg=30 poz. 2 z tym, że ona jest po prawej, a nie jak tu wskazuje obrazek z lewej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
o proszę kolejna super wskazówka:)

Ciekawy jestem ile z tych zatrzasków jest tam na miejscu!!:)

dziękuje!!

 

NOP. ;) Tylko ten jeden jest jednorazowy, jak wypala poducha to on się po prostu zrywa. Kosztuje ~2zł w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.