Skocz do zawartości

525d auto slabnie dpf?


robert0707

Rekomendowane odpowiedzi

hej

ostatnio zauważyłem, ze moje auto jest jakby slabsze(nie przyspiesza tak jak dawniej)

powymienialem wszystkie filtry i dalej to samo. przebieg 188tys i sadze ze to moze byc zapchany dpf...

kogo z krakowa polecicie do diagnozy dpfa i ewentualnego jego wypalenia wymuszonego.

z gory dzieki

Edytowane przez robert0707
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypalanie możesz sam wymusić jeśli posiadasz DISa, program poprowadzi Cie sam przez całą procedurę, pokażę ciśnienie jakie jest, jakie powinno mieć w normie itd.

Wycięcie DPFa samo nic nie da, trzeba później odpowiednio go "ominąć" w oprogramowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czasem filtr jest tak zapchany że nawet wymuszone wypalanie nie pomoże ale jest domowy sposób aby to zrobić skutecznie co potwierdziły niektóre osoby, o to opis :

 

jacek720328
Więc kolego napewno filtr trzeba wyjąc z auta a póżniej go wypalić tak jak pisałem gdyż sadza spala się w wysokiej temperaturze i to nie uszkodzi filtra.Do tego będzie ci potrzebne z 5 litrów benzyny i sprężarka powietrza. Nalerzy wlać benzyny do filtra i to podpalić a następnie dmuchać sprężonym powietrzem z odwrotnego kierunku jak wydostają się spaliny tak aby ogień był jasny tak jak byś miał palinik tlenowy i wtedy sadza się wypala a filtr robi się cały czerwony od temperatury.Tą czynność trzeba parę razy powtórzyć aż jak zajrzysz do środka filtr będzie czysty i sprężone powietrze będzie swobodnie przez niego przepływać.Ja tak zrobiłem i jak napisałem zrobiłem już 70 tyś i jest wszystko oki.

Ja tak zrobiłem jak kolega wyżej napisał, z tym że jeszcze u Mnie był do wymiany Czujnik ciśnienia spalin wymieniłem i czujnik i wszystko ok:)

Niestety nie mam kabla do telefonu bo dodał bym jak się wypalał :mrgreen: jak uda mi się skombinować kabel to wrzucę fotki :)

 

 

http://img651.imageshack.us/img651/5032/zdjcie0441m.jpg

 

http://img233.imageshack.us/img233/4766/zdjcie0440j.jpg

 

http://img545.imageshack.us/img545/3966/zdjcie0439t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
a powiedzcie mi panowie czy wyjąc tzn wyciąc czy jest wykrecany?bo powiem szczerze ze nie zagladałem tam dokładnie...pod niunie :D

 

Zależy co chcesz zrobić, jeśli wywalić dpf-a to wycina się kawalek scianki w puszce i wywala wnętrzności i wpspawuje się z powrotem wyciętą ściankę, następnie trzeba wyłączyć programowo proces wypalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie oplaca sie wymieniac na nowy, jesli juz to wywalenie go wchodzi w gre :norty:

co do mycia - to twierdzili tam, ze idealnie sie kanaliki wymyly z sadzy wiec metoda moze dobra, tylko czy to nie mialo potem wplywu na prace tego filtra :?:

ja sprobuje jeszcze po pierwsze wymuszonego wypalania a w koniecznosci przepalania i przedmuchiwania sprezonym powietrzem

 

PS kupie DIS na allegro ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

PS kupie DIS na allegro ?

 

DIS to oprogramowanie które możesz ściągnąć z neta, na allegro możesz kupić tylko kabelek aby się połączyć z samochodem.

 

PS. Ja osobiście wywaliłem DPF-a u kolegi GC-S i mam spokój na zawsze z tym ustrojstwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS kupie DIS na allegro ?

 

DIS to oprogramowanie które możesz ściągnąć z neta, na allegro możesz kupić tylko kabelek aby się połączyć z samochodem.

 

PS. Ja osobiście wywaliłem DPF-a u kolegi GC-S i mam spokój na zawsze z tym ustrojstwem.

A jak u ciebie z analizatorem spalin n'a przegladzie?Przechodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Robiłem przegląd i wszystko wyszło ok. GC-S pisał że to katalizator odpowiada za emisję CO2 a DPF- zatrzymuje tylko cząstki sadzy, nawet w UK samochody po wycince filtra przechodzą rygorystyczne pomiary emisji spalin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.