Skocz do zawartości

316i - nierówna praca silnika


Dero_e36

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowym posiadaczem 316i b+g i mam nadzieje że mi pomożecie :)

Mianowicie (opiszę wam całą sytuacje i zdarzenia), gdy ruszałem nagle coś mi strzeliło tak jakby spod maski, obroty momentalnie spadły, silnik się wyłączył, lecz gdy chciałem go odpalić na gazie to udało się ale tylko na sekundę następnie gasł, jak przełączałem na benzynę i odpaliłem to obroty podskoczyły mi do 7tys i wył jakby ktoś mu rodzinę zarzynał. Ogólnie zauważyłem później, że linka od obrotów miała opór, udało mnie się jakoś ją poluzować i doszło do normy, ale teraz na gazie w ogóle nie odpala, a na benzynie chodzi prawie jak "traktor" - jakby na "pierdzenie" mu się zbierało, gdy się go trochę przygazuje to śmierdzi paliwem i to nawet mocno, lecz gdy zostawiam go na biegu jałowym to mi momentalnie gaśnie jakby nie miał mocy. Dodam tylko, że godzinę wcześniej byłem na wymianie filtru gazu i jego regulacji - mogę się tylko domyślić że to nie ma (chyba) żadnego powiązania z moim problem. Proszę o pomoc

 

ps. Czy oczyszczenie przepustnicy coś może pomóc? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle ustawili i wystrzał gazu uszkodził przepływomierz, może też poluzowały się węże/gumy. Napisz więcej jaki gaz masz założony itp.

 

Dziwne, bo filtr i tą regulacje zrobiono godzinę przed tym zdarzeniem, więc jakby miało coś wystrzelić (z gazem związane) to by zrobiło to po pierwszych zrobionych km, no ale cóż... co do gazu: założony był w 2006r, II generacja instalacji - sekwencja, bez komputera, czyli mechaniczna

 

Elementy wyposażenia:

- Zbiornik ZT-G 639-51 wew.(H=220)

- Reduktor COMETA

- Przewód gazowy Dxx ELPIGAZ

- Wielozawór ELPIGAZ

- Obudowa gazoszczelna GZWM

- Wlew gazu ELPIGAZ SMALL - dwuczęściowy

- Układ sterujący LEONARDO XL - rezerwa

 

w/w mam wypisane w dokumentacji, ale raczej to chyba nie pomoże

 

ps. pojechałbym do tego ELPIGAZU, ale oni za samą wizytę "krzyczą sobie" - 150zł, a może być to nawet błachnostka, ale tego sam nie skumam... myślę o tym by pogadać z tymi co mi zakładali ten filterek i robili regulacje, może on coś jednak skopał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem taką sytuację w 316 przy odpalaniu strzeliło dość mocno, sęk w tym że pod maską przewody były słabo złączone i wystrzeliwały, ale ponowne nasadzenie je na siebie pomagało, później już wymieniłem gumowe kable i świece i jest gitara narazie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę sie do tematu ,

mam problem odnośnie pracy silnika na gazie , mianowicie auto jest po 3ech regulacjach i dalej lipa ...w czasie jazdy po wrzuceniu na luz i dojezdzaniu do świateł faluja oborty tzn. 3-4 razy zaciagnie do 500obrt-1000 i potem stoi ...nie wiem co moze byc przyczyna..auto po wymianie filtrow itp .

 

gaz zwykły...

na benzynie chodzi jak ta lala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę sie do tematu ,

mam problem odnośnie pracy silnika na gazie , mianowicie auto jest po 3ech regulacjach i dalej lipa ...w czasie jazdy po wrzuceniu na luz i dojezdzaniu do świateł faluja oborty tzn. 3-4 razy zaciagnie do 500obrt-1000 i potem stoi ...nie wiem co moze byc przyczyna..auto po wymianie filtrow itp .

 

gaz zwykły...

na benzynie chodzi jak ta lala...

 

 

Widzę że poruszony został temat gazu... mianowicie, miałem podobny problem, zrób restart na klemach, odpal go na benzynie na 15 minut, wyłącz silnik, włącz go ponownie na benzynie... po 5 minutach przełącz się na gaz i daj mu obroty na 3000-3500, powinny opaść do około 1000, i GRA GITARA :D

 

ps. o robienie restartu na klemach przekukaj temat o nim, tam jest dokładnie opisane co masz zrobić :)

ps. 2. miałem podobny problem, po 2 regulacjach i diagnostyce - nic nie pomogło jak w/w opis :) spróbuj, a jeżeli nadal będziesz miał ten problem to już sam nie wiem... zobacz też jak chodzi ci motor na zimnym silniku, a jak na gorącym, jak będzie jakaś lekka różnica to sprawdź wężyki czy mają opór, jeżeli tak to jedziesz wtedy do auto-gazu i powiesz to co ty zauważyłeś i opiszesz swój problem

 

pozdrawiam, emano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.