Skocz do zawartości

Problem z ciśnieniem oleju 735i


BartoszWPR

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem niedawno od znajomego ciekawy egzemplarz 735i z 97 roku, lecz jeden problem jaki zauważyłem jest następujący:

Rano po przejechaniu kilku kilometrów zapaliła mi się czerwona kontrolka oleju , jak mogę się domyślać chodzi o ciśnienie oleju.

Wymieniłem olej razem z filtrem , problem jednak zaczął powracać z każdym rozgrzaniem silnika ,jednak nie występuje podczas przyspieszania , przy hamowaniu lub obrotach niższych jak 2000 obr/min pojawia się komunikat Stop!......(całego komunikatu nie przeczytam do kilka pikseli na desce nie działa) oraz zapala się czerwona kontrolka oleju. Przebieg jaki mam udokumentowany to 216000km (nic nie wskazuje na większy , skóra jest prawie nowa)

 

Pytanie moje brzmi czy może to oznaczać że silnik nadaje się do remontu z racji nietrzymania ciśnienia oleju?

Czy może być jakaś inna przyczyna?

Szukałem na forum rozwiązania mojego problemu i jedyne co udało mi się odnaleźć to odkręcająca się pompa lub czujnik, czy ktoś mógłby mi doradzić gdyż auto chciałem sprezentować ojcu ale po rozwiązaniu tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, tego co się dzieje w silniku to nie widać. Zatem jeżeli nie leje się na zewnątrz i nie spala na niebiesko, należałoby sprawdzić pompę oleju i stan łańcucha ją napędzającego. W silnikach M60 lubiła się odkręcać, nie wiem, czy problem występuje również w M62 jaki masz, który jest jednak bliźniaczy do tych starszych konstrukcji. W każdym razie jeździć nie możesz. Wątpię, żeby puszczało gdzieś na panewkach, słyszałbyś to. Problem wygląda tylko i wyłącznie na niewydajną pompę oleju.
pozdrawiam Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.