Skocz do zawartości

swap na 1.8is

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam niedawno kupilem e30 coupe 1.8i z racji tego ze cena paliwa nie maleje a gazu nie uznaje w bmw plany co do swapa na 2.5 znostaly zmienione na 1.8is. I tu mam pare pytan:

1. czy silnik w e30 is i e36 is jest taki sam?

2. czy wiazka od e30 is i e36 is jest taka sama?

Co bede potrzebowal do swapa?czy moze zostac most i skrzynia od seryjnego 318i?

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Oczywiście jeśli mówimy o e36 to t ylko silnik m42. Pamiętaj że w e36 były teź m44 o tym samym oznaczeniu. Ale jak m42 to bez wiekszych problemów. Na bank musisz szukać miski od e30, bo z e36 nie podejdzie i musisz cośz poduchami pokombinować (najlepiej ori z e30 318is). A wiązka bez wiekszcyh preróbek powinna podejść.
Opublikowano
Z moich sobotnich doświadczeń ze zmiany z M42 1.8is (z e30) na M42 1.8is (z e36) :) wynika że miska od e36 nie pasuje do e30 jak również łapy silnika też należało by skołować od e30.
A co to, a co to tak gna, tak bokiem, tak bokiem
Opublikowano
kolego to nie takie proste musisz zmienic caly komputer oraz całą wiazke kabli zeby to bylo pozadnie. zwsze mozna pokombinowac ale w bmw nie warto kombinowac lepiej kup silnik z cala wiazka i wszystkim
"Rzeczy niemożliwe Od Ręki, Cuda do trzech Dni"
Opublikowano
  • Autor
Dzieki Panowie za za rady, silnik juz kupiony z caluskim osprzetem i wiazka dzisiaj bede go wkladal, nie mam poduszek od is-a bo strasznie drogie ale gdzies wyczytalem ze od m20 podchodza z lekko przerobka. Na koniec zadam wazne pytanie jak przerobic wiazke bo serce bylo wytargane z e36 m42 z cala wiazka.
Opublikowano
http://images39.fotosik.pl/1046/f0aee7be89cbd4fbmed.jpg korzystałem z tego schematu w moim przypadku we wtyczce po m40 były dwa biało/czarne czyli pin 16 i 8 ale tylko 8 był wykorzystany pozatym jeszcze 2 kable sie pokrywały kolorami wiec podłaczyłem i wszystko działa jak nalezy nawt inspekcje dało sie wykasowac :)
  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor
Panowie jest kolejny problem tym razem z silnikiem otoz silnik na wolnych obrotach i chwilowym przygazowaniu zimny/cieply pracuje ok zadnych niepokojacyh dzwiekow ale gdy podda sie auto obciazeniu, przeciagnie sie na wyrzszych obrotach dluzsza chwile podczas jazdy to wstedy silnik zaczyna glosniej chodzic i slychac cos takiego( to nie jest moj filmik znalazlem go na necie)
potem bmw pochodzi chwile na wolnych obrotach i wszystko wraca do normy. Panowie jakies rady bo nie wiem za co sie zabrac?
Opublikowano

z youtube to sobie można , ale czyż to nie czasem spalanie stykowe czyt - detonacyjne ?

 

na początek może zalej lepszego paliwa jesli to spalanie stukowe , druga sprawa co z czujnikiem spalania detonacyjnego ?

 

objawy pasuja do spalania detonacyjnego , chodzi o obciązenia , ew możesz wziąść podjechać na stetoskop do jakiegoś doświadoczonego mechanika

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.