Skocz do zawartości

problemy ze skrzynią automatyczną


piotrek710

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam problem ze skrzynią ,po regeneracji konwertera skrzynia mi czasami szarpnie przy redukowaniu biegu i po długiej jeżdzie przy dojeżdzaniu do przeszkody jak powinna wysprzęglić ona czasami dalej ciągnie (wrażenie takie jakby przydusić auto bez wysprzęglenia) Robiłem już adaptacje skrzyni w ASO Bmw ale nic nie dało ,oni oczywiście zaproponowali wymianę skrzyni ,acha moje bmw to 535d z roku 2006 przebieg 157 tyś .Czy może ktoś mi pomóc jakąś wskazówką? co robić ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

zapodaj nowego softa na silnik i skrzynie aby sie dwie zeczy zgraly i powino byc ok!

Codowanie BMW , Wylaczenie ostrzezenia o pasach, TV-Free,przebudowa oswietlenia na LCI, klimy Basic na HIGH, Navigacji z MASK na CCC lub CCC LCI ( 8 przyciskow ) itd.


http://www.bavaria-access.de/


http://www.facebook.com/profile.php?id=100002804305191#!/pages/Bavaria-Access/157126324367474?sk=photos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowia to bo u nich to sie dzieje :D i musza tez zreszto o tym informowac

Codowanie BMW , Wylaczenie ostrzezenia o pasach, TV-Free,przebudowa oswietlenia na LCI, klimy Basic na HIGH, Navigacji z MASK na CCC lub CCC LCI ( 8 przyciskow ) itd.


http://www.bavaria-access.de/


http://www.facebook.com/profile.php?id=100002804305191#!/pages/Bavaria-Access/157126324367474?sk=photos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponowali mi to w bmw ale ostrzegli mnie że po nowym sofcie mogą jakieś sterowniki nie zaprogramować się i będzie trzeba je wymienić i trochę się boje to zrobić ,czy ktoś z was miał taki problem i czy po sofcie przeszło ?

 

Moze byc tak jak kolega wczesniej pisal, zaprogramowac.

 

W aso to norma co ci powiedzieli, oni zrobia aktualizacje wszystkich mozliwych modulów, inaczej nie bedom mogli nic zaprogramowac, ani doposarzyc auta itd.

 

I rzeby wrzucic nowy soft do silnika i skrzyni u nich nie obejdzie sie bez robienia kompletnej aktualizacji calego auta.

 

Jak bedziesz robil to w aso, to przed robotom dadzom ci kartke do podpisania ze jak zrypie sie jakis sterownik to oni nie odpowiadaja za szkody.

 

Czasami tak sie dzieje, ja jak w mojej ex 530d jak dodawalem sam modul ipoda, robilem update calego auta sss bo inaczej nic nie moglem zrobic, to zrypal mi sie CAS, ale zato jak robilem update parunastu klientom to nic sie niestalo.

 

Najbardziej lubiom sie psuc moduly bluetooth(w mojej ex e60 nie mugl sie zrypac bo byl wczesniej zrypany)

 

Pozdrawiam.

http://img854.imageshack.us/img854/24/img20110806wa0001.jpg



3 ulbione zwierzęta kobiety:


1. Jaguar w garażu

2. Norki w szafie

3. Osioł co nato zarobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy a czy któremuś z was pomogła ta zmiana softu przy takim problemie jak mój ze skrzynią ?(czyli że skrzynia szarpie tylko przy redukowaniu biegów ? -nie zawsze tylko czasami nie wiem od czego to zależy ) a w większości działa idealnie .Proszę o pomoc bo sam już nie wiem czy robić ten soft czy nie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak bylo,po sofcie ktory sobie zapodalem bylo OK

 

A to ze trzeba cale autko oprogramowac dotyczy tylko ASO

Codowanie BMW , Wylaczenie ostrzezenia o pasach, TV-Free,przebudowa oswietlenia na LCI, klimy Basic na HIGH, Navigacji z MASK na CCC lub CCC LCI ( 8 przyciskow ) itd.


http://www.bavaria-access.de/


http://www.facebook.com/profile.php?id=100002804305191#!/pages/Bavaria-Access/157126324367474?sk=photos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić sam update w skrzyni za pomocą programu SSS. Jak dalej będzie się coś dziać to wtedy update dla DDE.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z nowym softem to jakies nieporozumienie?czy serwisy nie sa na taka okolicznosc ubezpieczone?przy ostatniej przygodzie ze skrzynia tez bylem umowiony na adaptacje skrzynie ale jezeli to by niepomoglo to mieli nowy soft wgrac i nie nie wspomnieli o jakis skutkach ubocznych!

skonczylo sie na nowym oleju i adptacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z nowym softem to jakies nieporozumienie?czy serwisy nie sa na taka okolicznosc ubezpieczone?przy ostatniej przygodzie ze skrzynia tez bylem umowiony na adaptacje skrzynie ale jezeli to by niepomoglo to mieli nowy soft wgrac i nie nie wspomnieli o jakis skutkach ubocznych!

skonczylo sie na nowym oleju i adptacji.

 

Nie wspominali ale by wspomnieli. Wyobraźcie sobie że serwis ASO BMW nie jest ubezpieczony na wypadek uwalenia sterownika. U mnie we Wrocławiu powiedzieli że wszystko mogą aktualizować albo nic. Pojedynczych modułów nie aktualizują do tego krzyknęli sobie 900 pln.

Dla mnie to jakaś paranoja bo skoro grzebie w aucie i coś się spieprzy to normalne że ponoszę odpowiedzialność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy a czy któremuś z was pomogła ta zmiana softu przy takim problemie jak mój ze skrzynią ?(czyli że skrzynia szarpie tylko przy redukowaniu biegów ? -nie zawsze tylko czasami nie wiem od czego to zależy ) a w większości działa idealnie .Proszę o pomoc bo sam już nie wiem czy robić ten soft czy nie ?

 

Ja w mojej ex 530d mialem tak ze podczas redukcji z 4 na 3 lub z 5 na 4(chodzi mi o redukcje ze jak jedziesz np na 5 na 2500obrotów i depniesz pedal gasu na 80% to zmienia bieg na lrzejszy w tym przykladzie na 4 i wkreca sie na obroty) jak tak zrobilem to auto wrzucalo lrzejszy bieg, obroty do gury a auto jak by na luzie przez ok pul sekundy, i po tym czasie dawal take mocne szarpniecie( na sliskiej nawierzchni mrugal dsc)

 

Myslalem ze to normalne.

 

Po aktualizacji calego auta ze wzgledu na dodanie modulu ipoda, ten dziwny objaw zniknol.

 

Troche wynioslo mnie to kasy ze wzgledu na CAS no ale nie bylo innej opcji, a przy okazji skrzynia zaczela dzialac poprawnie.

 

Wiec dlatego stwierdzilem wczesniej ze update moze zalatwic problem, ale licz sie z tym ze moze zrypac sie jakis modul robiac update.

 

Pozdrawiam

http://img854.imageshack.us/img854/24/img20110806wa0001.jpg



3 ulbione zwierzęta kobiety:


1. Jaguar w garażu

2. Norki w szafie

3. Osioł co nato zarobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy SSSem nie zrobicie aktualizacje samej skrzyni, chyba ze macie zaktualizowane reszte modulów, inaczej nic wam nie pozwoli zrobic.

 

Aso nie jest ubezpieczone na takie przpadki, zeby zarobic kase, do nich to lepiej jak cos sie zrypie to wtedy zarobiom na klientach.

 

W BMW tak to jest, istnieje ryzyko zrypania jakiegos modulu.

http://img854.imageshack.us/img854/24/img20110806wa0001.jpg



3 ulbione zwierzęta kobiety:


1. Jaguar w garażu

2. Norki w szafie

3. Osioł co nato zarobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy to czy ktoś mi podpowie gdzie zrobić ten soft ?

 

Może najpierw napisz skąd jesteś to się ktoś zgłosi !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mieszkam w krakowie ale nie piszę ponieważ mogę dojechać, auto jeszcze jeżdzi, a zależy mi na tym żeby to zrobić dobrze i bez konsekwencji ze sterownikami.

 

No to do mnie masz trochę daleko no ale jak się nikt nie znajdzie bliżej to zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie program tylko progman SSS. Można znaleźć na torrentach, lub w plikach na forum. Ale często brakuje tam plików do przeprowadzenia aktualizacji. Taka wzmianka, że progman niestety robi aktualizację wszystkich modułów (większe ryzyko że coś się może zrypać). Jeśli chcesz zrobić aktualizację jednego modułu to WINKFP z pakietu INPY (wcale nie taka prosta sprawa bo trzeba znać numer części sterownika, ze względu na różnorodność oprogramowania, w SSS nie trzeba się o to martwić). Ponadto aktualizacja wszystkich modułów może trwać nawet dzień czasu (są moduły które programują się bardzo długo np. wspomniany bluetooth). Najszczęściej rypie się to przez kiepskie kable (najcześciej przy OBD II, bo mają małą "przepustowość") przy OPPS ryzyko jest mniejsze. Ale nie jest tak, że jak się skopie oprogramowanie w module to trzeba wymieniać tą część (nabijanie kieszeni dla ASO stąd każą podpisywać takie głupie pisemka). Wystarczy jeszcze raz zaprogramować skopany moduł, a jak się nie powiedzie to jeszcze raz i za którymś razem powinno się wgrać. Każdy z modułów ma coś podobnego do biosu w komputerze, który zapewnia mu rozruch, brak mu tylko oprogramowania sterującego, przez co nie może poprawnie funkcjonować.
Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie program tylko progman SSS. Można znaleźć na torrentach, lub w plikach na forum. Ale często brakuje tam plików do przeprowadzenia aktualizacji. Taka wzmianka, że progman niestety robi aktualizację wszystkich modułów (większe ryzyko że coś się może zrypać). Jeśli chcesz zrobić aktualizację jednego modułu to WINKFP z pakietu INPY (wcale nie taka prosta sprawa bo trzeba znać numer części sterownika, ze względu na różnorodność oprogramowania, w SSS nie trzeba się o to martwić). Ponadto aktualizacja wszystkich modułów może trwać nawet dzień czasu (są moduły które programują się bardzo długo np. wspomniany bluetooth). Najszczęściej rypie się to przez kiepskie kable (najcześciej przy OBD II, bo mają małą "przepustowość") przy OPPS ryzyko jest mniejsze. Ale nie jest tak, że jak się skopie oprogramowanie w module to trzeba wymieniać tą część (nabijanie kieszeni dla ASO stąd każą podpisywać takie głupie pisemka). Wystarczy jeszcze raz zaprogramować skopany moduł, a jak się nie powiedzie to jeszcze raz i za którymś razem powinno się wgrać. Każdy z modułów ma coś podobnego do biosu w komputerze, który zapewnia mu rozruch, brak mu tylko oprogramowania sterującego, przez co nie może poprawnie funkcjonować.

 

Nazwa to "Progman SSS" ale chyba mogę powiedzieć ze programem SSS to można zrobić !

W SSS można wejść w pojedynczy moduł i jemu dać Upgrade, nie trzeba wszystkiego upgradować.

Poza tym tak nowego auta nie robi się WinFKP, można zrobić go też ISTĄ lub DIS i to nie problem żeby się dowiedzieć jaki ma być numer nowego softu.

Auta do 2007 roku można spokojnie robić przez OBD2.

piotrek710 - tak mogę ci zrobić zmianę softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.