Skocz do zawartości

320 Ci


aldechyd

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam zamiar kupić e46 320Ci tournig po lifcie i stąd pytanie: czym się różni 320i od 320Ci oprócz mocy i jakie macie opinie o tym aucie. Wcześniej myślałem żeby kupić 320d ale będzie nim jeździła moja żona i będzie robić krótkie odcinki więc niema sensu kupować ON a tak to jej założę dobrą sekwencje i będzie sobie śmigać. Proszę pisać wszystko co wiecie na temat modelu 320Ci bo mało o nim w necie, pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu na autocentrum standardowo piszą głupoty :duh:

Co do silników trochę źle się zrozumieliśmy, chodziło mi o to, że w każdej wersji nadwoziowej można spotkać te same silniki. Oznaczenia 316, 318, 320 i 323 są w przypadku BMW nieco mylące, nie oznaczają pojemności, a raczej odnoszą się do osiągów silnika. 316 nie ma wcale pojemności 1.6L a 318 1.8, z kolei pod oznaczeniem 320 do 2000r. występowały silniki 2L 150KM, a po 2000r były to 2,2L 170 KM :)

Więcej info znajdziesz np. tu:

http://www.bmw-tech.pl/bmw/seria_3/e46/

aczkolwiek tam też nieco brakuje do kompletu :-|

 

Jeśli chodzi o litery w oznaczeniach modeli to "i" oznacza silnik benzynowy, "d" diesla, dodatkowe "C" oznacza coupe, a "t" compacta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , zamierzam kupic BMW 318/320 Ci , i w tej właśnie sprawie pisze , jako posiadacze takich aut możecie mi podpowiedzieć który model lepiej wybrać, interesuje mnie też rozrząd , z tego co sie orientuje 318 ma łańcuszek a co do 2.0 nie mam pojęcia , mam na wydanie koło 20 - 23 tyś , silnik najlepiej z łańcuszkiem rozrządu , jak sie da to z gaem , kupie cos rozsadnego za ta cene ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czyli 320 Ci też ma łańcuch i następne w zwyż tez są na łańcuchu ? 150 km mam teraz ( rover 75 V6 ) na nasze drogi wystarcza :)

 

Tak, wszystkie od 320 wzwyż to rodzina silników sześciocylindrowych z rozrządem na łańcuchu :) Nie wiem jak prowadzi się Rover 75, ale ja przesiadając się z e46 do jakiegokolwiek innego auta czuję się jakbym płynął pontonem -to tak w temacie czy warto kupić :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rover jest zbudowany na e46 , zawieszenie ukł kierowniczy wszystko od BWM wiec tez jest niczego sobie , ale prace tego V6 chcialbym słyszec w BMW :)

 

a czy sa jakies wady z silnikami lub inne problemy z Ci ?

 

o 320d nie ma zbyt dobrych opinni w sieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW ma cylindry w rzędzie, V6 nie usłyszysz :)

Nie są to nowe auta więc wszystko zależy od tego, jak dbał o nie poprzedni właściciel. Silniki benzynowe są raczej bezawaryjne i mało kłopotliwe w obsłudze, oczywiście zdarzają się bolączki typu problemy z czujnikami, a silniki M54 lubią podjadać olej. Eksploatacja wbrew pozorom nie jest jakaś kosmicznie droga (ale oczywiście nie jest to VW), jeśli masz jakiekolwiek pojęcie i lubisz pogrzebać przy aucie sam to praktycznie wszystko jest do ogarnięcia samemu, szczególnie że w necie pełno jest różnego rodzaju tutoriali i DIY. Jeśli chodzi o sam model Ci to mechanicznie praktycznie nie różnią się one od sedanów, za to karoseria nie ma z nimi ani jednego elementu wspólnego, począwszy od blach, a skończywszy na lusterkach.

Przyjemność z jazdy i wygląd rekompensują wszystkie wady - i bierz pod uwagę, że jak kupisz raz BMW to już raczej nie zmienisz marki :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc chyba kupie 320i touring lub w sedanie, chociaż dziecko małe w rodzinie :lol: i kupie juz poliftingowego. Chyba że proponujecie inny silnik? co dobrze by się sprawował na krótkie odcinki żony, może 325i?? proszę o pomoc gdyż z bmw to tylko e30 miałem pierwszy model :cool2: z silnikiem 1.8 :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.