Skocz do zawartości

Szyba bagaznika e61


sztorm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy może ktoś moi pomóc za nie mogę za chińskiego boga otworzyć tylniej szyby bagażnika. Prawdopodobnie poszły kable w zawiasie bo do tego też zaczęła szwankować tylnia wycieraczka po czym także odmówiła współpracy. Czy ktoś wie jak otworzyć tę szybę lub do niej się dostać aby ją otworzyć. Jak jej nie otworzę to nie mogę naprawić kabli pod zawiasem bo nie ma sposobu aby odkręcić spojler aby dostać się do tych kabli aby je naprawić. Chciałem się dostać do zamka od wewnątrz, ale nic to nie dało coś blokuje plastik osłaniający dojście do zamka szyby. Próbowałem także dostać się od strony przycisku szyby też mi się nie udało otworzyć klapy. Jest tam taśma jak zwieram styki nic to nie daje. Moim zdaniem nie dochodzi napięcie do taśmy przez ten super patent BMW z kablami pod zawiasami. Ten sam problem miałem z lewą stroną jak mi padło ogrzewanie tylniej szyby - naprawiłem kable i śmiga od 3 lat bez problemu, ale szyba wtedy działała i nie było problemu dostać się do zawiasu i kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Co tylnej wycieraczki poradziłem sobie, z tego co doczytałem stały temat zaśniedziały stworzeń (podobno standard w E61). Kolega, który opisał temat miał rację 2 piwa i dużo cierpliwości przy wybijaniu stworznia, aby szyba nie pękła (w moim przypadku ok. 2 h zabawy). Dla fanatyków napraw w ASO - koszt naprawy 2 piwa, trochę WD lub nafty i smaru no oczywiście trochę chęci. Pozostaje mi to nieszczęsne otwieranie szyby, kolejny standard E61 przetarte kable w zawiasach klapy.

To samo miałem z ogrzewaniem tylnej szyby naprawiłem z kable lewej strony, a teraz padły w prawym zawiasie. Im bardziej zagłębiam w drobnych naprawach mojego BMW w tym bardziej podziwiam rewelacyjne inżynierskie patenty twórców BMW chyba robili sobie zawody - ten inżynier wygra który bardziej skomplikuje proste konstrukcje !!! Patent diabła z tymi kablami w zawiasach. :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viewtopic.php?f=73&t=154633 - w tym temacie opisałem i zamieściłem fotki jak awaryjnie otworzyć tylną szybkę w klapie, gdy przycisk nie działa.

Przyczyną niedziałającego przycisku nie muszą być kable w klapie a sam przycisk - mikroswiche w nich padają. Ale aby wymienić przycisk to też musisz otworzyć szybkę.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.