Skocz do zawartości

automatyczna skrzynia biegów


karolb863

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

otwarłem nowy temat ponieważ nigdzie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na pytanie,czy w E87 z 2004/2005,120d ze skrzynią automatyczną powinienem zmienić olej w skrzyni czy nie,pytam ponieważ w nie znalazłem informacji na ten temat w instrukcji samochodu,ani w książce serwisowej,w jednym serwisie w Poznaniu twierdzą że nie trzeba wymieniać,a w drugim wręcz odwrotnie, że wymieniać co 100tys. km.,kosztuje to u nich 2500 zł,ponieważ trzeba wymienić miskę olejową w której znajduje się filtr.

Bardzo proszę o odpowiedź,ponieważ mój samochód ma przejechane 135 tys km i wiem na pewno że olej nie był wymieniany,skrzynia chodzi bardzo dobrze i nie chciałbym jej zepsuć,jeżeli wiecie jakiego oleju należy użyć,w jakiej ilości i jaki jest jego koszt i co z tym filtrem,czy rzeczywiście trzeba zmieniać miskę,to bardzo proszę o wskazówki.

Może ma ktoś godny polecenia warsztat w Poznaniu,który dobrze to zrobi,albo znacie procedurę wymiany to zrobię sobie to sam,mam warunki i nie jest to mój pierwszy automat,ale pierwsza BMW :D .

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w silniku wymieniasz olej? Tak? To czemu w skrzyni nie zmienisz oleju? Logiczne? Jak najbardziej.

Olej się zmienia, kolego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie wymiana oleju w automacie jest rzeczą oczywistą,tak samo jak w silniku,założyłem ten wątek dlatego że informacje które uzyskałem w ASO są zupełnie inne,poprzedni właściciel tego samochodu systematycznie serwisował to auto w ASO we Wrocławiu i tam też oleju w A/T nie wymieniają bo niby BMW nie zaleca takiej operacji :!: :?:

czy ktoś zna procedurę wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się, że trzeba wymieniać, mimo, iż zakłady ASO nie zalecają takiej operacji. Ten koszt to chyba z kosmosu? nie da się w bmw zrobić tego taniej ?

Sprawdź inne firmy, bo 2500zł to chyba lekka przesada.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Ja zmieniałem olej w skrzyni, z ta miska mają racje, jest ona zespolona z filtrem i uszczelka, miska kosztowała 800 pln, plus koszt oleju i robocizna. Wymiana była w nie autoryzowanym serwisie. Nie pamiętam dokładnie ile, było to robione przy okazji przeglądu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.