Skocz do zawartości

X6 3.0D Awaria Silnika przy pełnym gazie [Engine Fault]


follet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam X6 z września 2010. Przebieg 38 tys. Zauważyłem przedwczoraj, że jak dam pełny gaz + kick-down to auto dochodzi do maksymalnych obrotów i zamiast zmienić bieg wyskakuje "engine fault" iDrive pisze, że ogranicza moc. Auto faktycznie przestaje przyśpieszać. Po kilku sekundach od zdjęcia nogi z gazu problem zupełnie znika i nie zostawia śladu w komputerze.

Kiedy wciskam pełny gaz ale bez guzika wszystko jest OK.

Problem występuje za każdym razem, silnik ciepły po wielu godzinach jazdy lub prawie zimny. Podczas przyśpieszania od 80 na godzinę jak i podczas startu od 0.

Jutro pewnie udam się do ASO. Wolałbym jednak coś wiedzieć żeby nie robili mi wody z mózgu. Czy ktoś spotkał się z takim problemem i co było przyczyną?

P.S. Kiedy w BMW przysługuje auto zastępcze?

 

I film nagrany podczas jazdy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Problemem okazał się zapchany filtr powietrza.

BMW za część + wymianę policzyło 200 zł.

Problem pojawił się w naszych dwóch X6. Regularnie serwisowanych wg. wskazań komputera. BMW nie uznało reklamacji (auta miały niecały rok) i kazało sobie zapłacić mimo, iż po przebiegu 45 tys. nie sugeruje się wymiany filtra powietrza. Oczywiście wymiana nie objęta także pakietem serwisowym.

Poradzono mi znowu wymienić sobie filtr za 6 miesięcy. Oczywiście wg. BMW to normalne i nie ma podstaw do reklamacji.

Gdybym miał czas nie zgodziłbym się na wymianę filtra u nich i dał zarobić komu innemu...

Ponadto kilka dni przed serwisem po zapaleniu samochodu wyświetliła się awaria xDrive. Serwis stwierdził, że przyczyną był spadek napięcia. Nie mają pojęcia co go spowodowało. Czekałem tylko aż zasugerują odpłatną wymianę akumulatora w rocznym samochodzie...

Informacja dla zainteresowanych. BMW nie dokończyło jeszcze testów oprogramowania i nie zainstaluje nam "dla naszego bezpieczeństwa" języka polskiego w komputerach. W czerwcu centrala BMW poinformowała mnie, że trwają ostatnie testy. Teraz już nie odpisują na maile. Tak działa serwis BMW w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę to była akcja wymiany akumulatorów w USA - może coś więc faktycznie problem tkwi w akumulatorze.

 

W silnikach od 35i w USA była wymiana pomp paliwa, u nas nie. Mi pompa padła przy ok 20tyś km. BMW Polska odpowiedziało, że akcja dotyczyła wyłącznie USA, chociaż auta niczym się nie różnią.... :duh: Podobna sprawa dotyczy napędów DVD w CCC

 

Może filtr powietrza pozatykały się bo jeździłeś gdzieś gdzie było wysokie zapylenie - wtedy w każdym aucie zaleca się kontrolę filtrów nawet co 5tyś km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jazda na śląsku wiąże się wysokim zapyleniem:)

A tak całkiem poważnie. Działam w tej samej branży co jak miałem X3 i CR-V. Nie miałem wtedy problemów z filtrem powietrza...

To samo ma mój wspólnik w swoim X6. Sprawdźcie swoje "guziczki" pod gazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Bo USA to jest „inny" rynek.

W Polsce klyent jest ceniony do momentu wpłaty kasy i odbioru samochodu.

Taka rzeczywistość...

Przykra. W innych markach jest podobnie.

 

Niestety to jest ta smutna rzeczywistość..

Solidne działające Stare POLSKIE TELEFONY RWT/T4 /wyprzedaż kolekcji/. Doskonałe jako ozdoba mieszkania, kancelarii, gabinetu lub biura

Więcej w linku: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4319457

/Dla forumowiczów BMW-klub.pl możliwy rabat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

nawet sobie nie wyobrazacie jak beznadziejna jest obsluga klienta w BMW w US, ja juz kilka listow z narzekaniem wystosowalem

 

z tego co czytam, BMW ma najnizsza jakosc obslugi klasy premium w stanach, najlepsza ma Lexus

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.