Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem ze skarbówką, doczepili się, że na umowie sprzedająca podpisała się nazwiskiem panieńskim ( auto sprowadzone z Niemiec ), kazali napisać oświadczenie w jakich okolicznościach zostało zakupione auto, oczywiście kupiłem od handlarza w Polsce, ale tego nie mogę napisać, bardzo proszę o pomoc, co mam napisać w tym oświadczeniu, żeby znów się czegoś nie czepili. Swoją drogą, jak kupujący może wnikać, czy ingerować, jak podpisuję się osoba sprzedająca?!... Z góry dzięki za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z briefu, gdzie podane są dwa imiona właścicielki, nazwisko oraz nazwisko rodowe, auto kupiłem od handlarza, dostałem już uzupełnioną umowę, gdzie podpis był czytelny nazwiskiem rodowym właścicielki. W celnym wszystko załatwiłem bez problemu, a w US babka po tygodniu, kiedy miałem odebrać dokumenty powiedziała, że nie odda dokumentów, bo podpis jest nazwiskiem rodowym i mam napisać oświadczenie w jakich okolicznościach zostało kupione auto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz nic mówic, ze kupiłeś od handlarza, oni o tym juz wiedzą, chcą tylko przyłapac na przekręcie. Zostałes losowo wytypowany do kontroli i teraz nie odpuszczą. Jeżeli napiszesz w oświadczeniu, że kupiłes bezpośrednio od włascicielki a ona tego nie potwierdzi to leżysz. Ale rób jak chcą może się uda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujcie wszyscy dalej jak oszołomy na fikcyjną umowę niby od Niemca to będziecie mieli zawsze wesoło. :duh: Okazja pewnie była. :duh:

 

Prosiłem o pomoc, a nie o złote myśli, okazja,czy nie okazja, nie ma to nic do rzeczy, proszę o odpowiedzi ludzi, którzy siedzą w temacie, sprowadzają auta itd. Domniemywanie powodu postępowania US nic mi nie da, muszę opisać sensownie okoliczności w jakich kupiłem auto i w tej kwestii proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.