Skocz do zawartości

330d krzywa felga? zle wyważone koło? zawieszenie?


wazkamax

Rekomendowane odpowiedzi

witam

od niedawna mam taki problem, zmienilem sobie opony z przodu i teraz wystepuje u mnie taki problem ze gdy wjade w jakas nierownosc prawym kolem to od czasu do czasu zaczyna mi bic po kierownicy i tak jakby sie cale kolo ruszalo, i ustaje to dopiero jak depne na hamulec, bicie jest dosc mocne, i wydaje sie jaky zaraz mialo kolo odleciec. teraz pytanie czy to moze byc cos z zawieszeniem czy moze zle wywazyli mi kola? a moze krzywa felga? nie bylo mnie przy wywazaniu kola wiec nie wiem czy jest krzywa czy prosta. Jaka moze byc tego przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jAK CI WYWAzali kola to by zauwazyli czy jest krzywe czy tez nie i sadze ze takiego by ci nie wsadzili...Tylko teraz pytanie jak dawno to robiles i czy u ''ludzi znajacych sie na rzeczy'' ja na twoim miejscu podjechalbym na jakas wulkanizacje, zeby zdjeli kolo i sprawdzili..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robilem to tydzien temu. no skoro mnie przy tym nie bylo tylko kola mi odbieral ktos inny to moze nie powiedzieli ze jest krzywe i moze wywazyli krzywa felge. robilem to u wulkanizatora wiec raczej sie znaja na rzeczy. pytanie czy to wlasnie moze krzywa felga jest przyczyna tego bicia kierownica i kolem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
w BMW wymienia sie całe wahacze. Ja obstawiałbym u Ciebie zerwana gumę na wahaczu

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy, a powiedzcie mi czy przy dalszej jezdzie z takim uszkodzonym wahaczem( uszkodzony sworzen) czy grozi mi cos wiecej niz tylko bicie po kierownicy. pytam bo w poniedzialek czeka mnie trasa ok 400km. i wole sie dowiedziec czy da rade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup wahacze myle hd , mają wymienialne sworznie spora oszczędność przy dłuższym użytkowaniu. Ja z wybitym sworzniem przejechałem 3k km i nic się nie działo (tylko u mnie nie biła kierownica , a uszkodzony sworzeń wyszedł na badaniu technicznym)
Kamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy, a powiedzcie mi czy przy dalszej jezdzie z takim uszkodzonym wahaczem( uszkodzony sworzen) czy grozi mi cos wiecej niz tylko bicie po kierownicy. pytam bo w poniedzialek czeka mnie trasa ok 400km. i wole sie dowiedziec czy da rade

 

 

 

Ja pojechałem do Budapesztu (1400 km) i po każdej dziurze pedał na hamulec i wszystko do normy wracało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No panowie "bez jaj" ale tak na prawde to wszystko zależy w jakim stanie jest ten sworzeń - Twój ma już chyba dosyć.

Ja musiałem juz miec troche wybity bo jak w tamtym tygodniu wpadłem w dziure to go dobiłem - bo kiera dostała drgawki a pozniej jak sie zatrzymałem w pracy i podniosłem na lewarku to prawe koło chodziło 1cm przód - tył :mad2:

Wracając z pracy 10km - nie jechałem szybciej niż 70km/h bo juz całe auto wpadało w wibiracje. Od razu pojechałem do mechanika z braku czasu wymienił mi wahacz na Kager :? (innych nie było w IC) - ciekawe jak długo na nim pojezdzę :| .

Pokazał mi mój stary wahacz i sworzeń - masakra, gdyby nie ten dolny kołnierz to sworzeń by wypadł :evil:

Takze ja na Twoim miejscu Wazkamax nie czekałbym tylko od razu wymieniał wahacz/sworzeń, żebyś czasem do rowu nie wleciał or jeszcze gorzej a o jeżdzie 400km na takim sworzniu zapomnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sciagnalem kolo i faktycznie sworzen rozwalony, zrobilem mu fote. ocencie sami czy da sie na nim przejechac 500km? i czy moze jest mozliwosc wymiany samego sworznia?

 

http://imageshack.us/photo/my-images/20/20110723250.jpg/

 

http://imageshack.us/photo/my-images/807/20110723249.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wymieniał i tak bedziesz musial wymienic i tak...to cie nie ominie :) A bedzie ci sie lepiej jechac, wygodniej i nie bd ciagle myslal o tym czy sie rozwali do konca czy nie...Sworznie sa wymienialne w wachaczach w wachaczach meyle itp...CHociaz slyszalem ze jest opcja zmiany sworznia na oryginalnym wachaczu ale ja bym tego nie praktykował :) Lepiej kupic caly nowy wachacz w ktorym bd mozna wymieniac sworznie...jezeli oczywiscie chcesz pojezdzic troche tym autem :)Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak chce pojezdzic, ale w sklepach wahacze maja na zamowienie i dopiero na poniedzialek, wtorek beda, a ja wyjezdzam w poniedzialek rano i wracam w srode dopiero, wiec wymiana przed wyjazdem nie wchodzi w gre, wiadomo ze go wymienie, ale na czas wyjazdu chce sie dowiedziec czy przetrwa trase 500km?

 

foto

 

http://imageshack.us/photo/my-images/20/20110723250.jpg/

 

http://imageshack.us/photo/my-images/807/20110723249.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cofam wszystko co napisałem....

 

Ja mialem na mysli luzy w zawieszeniu, ktore jest w stanie wyczuć diagnosta....a nie fotograf.

 

Ludzie czym wy jeździcie? Nie czules luzow, stuków czy złego prowadzenia się? Dzizas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cofam wszystko co napisałem....

 

Ja mialem na mysli luzy w zawieszeniu, ktore jest w stanie wyczuć diagnosta....a nie fotograf.

 

Ludzie czym wy jeździcie? Nie czules luzow, stuków czy złego prowadzenia się? Dzizas...

 

 

no kolego powiem Ci ze on sie uszkodzil naraz, nie bylo nic wczesniej czuc, zadnych podejzanych dzwiekow czy stukow. wpiepszylem sie w dziure i sie rozlecial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.