Skocz do zawartości

[E39] 528 Wyjęcie katalizatora.


Tomalo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

dziś wyjąłem dwa kolektory wydechu do pospawania ponieważ jeden jest nieszczelny na fabrycznym spawie. Te kolektory są scalone na stałe razem z katalizatorami. Po wyjęciu okazało się, że ten od strony kabiny lata w środku tak jakby odkleił się od ścianek, przez otwór widać, że cały katalizator raczej jest ok tylko jak mocniej potrząsnę to delikatnie grucha.

Moje pytanie:

Czy ktoś z was wybijał sobie porcelanę z katalizatora konkretnie w tym silniku czyli 2,8 gdzie katalizator jest zaraz za kolektorem? Jeśli tak to powiedzcie czy auto jest dużo głośniejsze?

 

Nie wiem co mam zrobić, zostawić tak jak jest czy wytłuc porcelanę i wstawić samą obudowę.

 

Moje auto nie jest sportowe:) zależy mi aby było ciche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybijałem ze swojego Mercedesa 2.2 150KM, tam też katalizator był tuż za kolektorem, w efekcie pojawił się metaliczny brzęk z wydechu, potem kupiłem cały nowy wydech aż od kolektora do samego końca i zamiast katalizatora był tłumik wstawiony. Od tamtej pory cisza.

Ja wytłukłem porcelanę bo sama mi się pokruszyła i duże kawałki brzęczały w wydechu jak kamienie :P

A ty czemu chcesz wytłuc? Lepiej wytnij cały katalizator i odnieś do skupu:) Dadzą ci trochę grosza za niego.

Bo życie zaczyna się od ośmiu cylindrów :) Moja 540iA

http://forum-lines.ru/rez/ab192360.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie.Jak stukałem w jeden katalizator,to brzęczało w nim.Tłumikarz go rozpołowił na spawie i mówił,że jakieś pierścienie popękały i miał już taki przypadek.Wywalił te pierścienie,a porcelana była jak nowa i jej nie ruszał.Całość pospawał i jest cisza,a katalizator na swoim miejscu.
niema nic lepszego niż BAWARKA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi, kolektory pospawane i zamontowane. Katalizatory zostały tak jak były, nie gruchały podczas jazdy więc liczę, że jeszcze trochę pośmigam.

Na przyszłość wezmę pod uwagę wymianę na sportowy wydech z allegro bez katalizatorów (dwa kolektory z rurami za 700zł).

 

Dla tych którzy myślą o wyjęciu kolektorów małe info.

Ich wyjęcie i montaż to MASAKRA!! :)

 

Ps. W moim przypadku kolektor pękł ponieważ przerdzewiała mi podpora wydechu przy skrzyni, katalizator + wydech trochę waży i stąd ta usterka.

Nowa podpora na allegro kosztuje 40zł. Warto to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.