Skocz do zawartości

316 problemy z rozladowujacym sie aku


supersupe

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem gdy auto stoi zamknięte to coś kradnie prąd i rano auto jest już rozładowane czy jest jakiś sposób aby wyśledzić co wcina prąd a i jeszcze jedno pytanie mam manualna klimatyzacje i jak się wyłączy stacyjkę to tam gdzie są pokrętła od klimy wydaje się dźwięk jakiegoś silniczka palcem wybadałem ze może to być jakiś wentylatorek do chłodzenia czy coś. Spotkał się ktoś z takim wynalazkiem dzięki pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącz multimetr do akumulatora .auto w stanie spoczynku powinno pobierać od kilku do kilkudziesięciu miliamperów na podtrzymanie pamięci zegara,alarm,radio itd.jeżeli więcej pobiera to jest coś nie tak
PRZEDNI NAPĘD JEST DLA DZIEWCZYNEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A akumulator w jakim jest stanie? Ja miałem kiedyś tak samo, po dwóch dniach nieużytkowania samochodu nie dało się go odpalić. Z racji tego, że nie miałem multimetru, sprawdziłem na "oko" za pomocą próbówki samochodowej i faktycznie można było stwierdzić, że jest nadmierny pobór prądu na postoju. Zrobiłem test, odpiąłem zasilanie od radia i wówczas sprawdziłem ową próbówką oraz nie odpalałem samochodu przez 5 dni i po upływie tego czasu akumulator "zakręcił", pojechałem do elektryka i faktycznie radio pożerało dużo prądu i akumulator był słabiutki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak wczoraj wieczorem naładowałem aku prostownikiem na noc zostawiłem odpięta klemę i rano spoko odpalił pojechałem do pracy około 40 min drogi po robocie podłączam klemę do aku i ble słychać jak tylko zębatka skacze od rozrusznika ale po chwili rozrusznik zaczol się obracać najpierw powoli a później szybciej i odpaliła może to nie wina aku tylko rozrusznika ??? alternator laduje normalnie 14,3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.