Skocz do zawartości

320Ci - zacięcie mechaniczne vanosa


bogumil

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

 

Odkąd kupiłem auto, wyskakwiwał mi błąd silnika "check engine". Wyrzucało także jeden cylinder. W końcu przestał pracować czujnik położenia wałka rozrządu.

Kilka dni temu - pomimo wymiany czujnika położenia wałka rozrządu i cewek na cylindrach - okazało się że diagnoza komputerowa wykryła "ZCIĘCIE MECHANICZNE VANOSA". Mechanik mówi o 550 zł robocizny i opcji kupienia nowych dówch vanosów.

 

Co sądzicie o tym przypadku? Ponoć to kosztowna impreza te vanosy. Nowy silnik czy robić swój???

Bardzo Mądry Wybór ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba jeden z tych mechanikow, ktory nie wiedzac o co chodzi, od razu chce kupowac nowe

przydaloby sie chyba najpierw je rozkrecic i zobaczyc co sie stalo

mysle, ze w warszawie nie bedziesz miec problemu ze z znalezieniem takiego warsztatu - sprawdz tutaj na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem, szukając podpowiedzi na www.e46fanatics.com życzliwi maniacy nakierowali mnie na link z obszernym opsiem występujących usterek Vanosów.

http://forum.e46fanatics.com/showthread.php?t=524336

pozdr :D :x

Bardzo Mądry Wybór ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem.Wymienilem uszczelniacze vanosa i był spokój na jakiś czas ale znowu powrócil blad zaciętego vanosa strona wydechowa.Miałem sam to rozebrać ale jakoś nie mam weny i nie wiem na co zwrócić szczególną uwagę.Odczuwasz spadek mocy albo masz jakieś dziwne dźwięki w silniku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powiem tak: jak tylko odpale silnik zaczynam dodawac gazu zeby szybciej go ogrzac. W ten sposob nie wyskakuje mi "check engine" i nie mam problemu z utrata mocy. Jesli natomiast odpale auto na zimnym silniku a i pozostawie na luzie, wowczas po m/w minucie zaczyna bujac silnikiem a potem wyskakuje check engine i spadek mocy, a dokladnie 30% mocy do dyspozycji!

 

Poczytajcie ten link:

http://forum.e46fanatics.com/showthread.php?t=524336

 

Problem z vanosami w m52 wystepuje we wszystkich silnikach tego rodzaju z lat: 99-00.

Bardzo Mądry Wybór ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.