Skocz do zawartości

E61 530xD - woda w kole zapasowym


Setneck

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Jestem tu nowy, chciałem się przywitać :).

 

Rodzinnie użytkujemy E61 530 xD z 2009 r. Ostatnio padł nam sterownik tylnego zawieszenia. W serwisie okazało się, że w rynnie koła zapasowego stoi regularna woda. Jak się potem okazało, spowodowała sporo więcej spustoszeń, ale co najgorsze, goście z serwisu nie są w stanie ustalić, skąd ta woda się tam wzięła. Spotkał się może ktoś z Kolegów z podobnym problemem? Co z tym zrobić? Z góry dzięki za odpowiedź.

 

Pozdrawiam, Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwie się jakoś tam nalała ;) może podczas mycia? Proponuje wszystko osuszyć i okresow sprawdzać co tam się dzieje, ew dobrze polac wodą i zobaczyć czy pojawia się gdzieś w środku Edytowane przez cdxa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

temat odświeżam świadomie , bo nie mam sensu zakładać nowego.

U mnie temat identyczny: awaria pneumatyki tylnego zawieszenia, woda w komorze koła zapasowego i brak pomysłu skąd ona się tam wzięła. Woda była czyściutka i klarowna, nie była mętna i brudna.

Są jakieś odpływy, których zatkanie powoduje dostanie się wody do miejsca na koło zapasowe?

 

W 2011 nikt nie udzielił sensownej odpowiedzi, minęło trochę czasu, może pojawił się ktoś kto umie coś podpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, naprawiona. U mnie na szczęście poleciał tylko przekaźnik i na 100% dostał popalić od tej wody właśnie.Po wymianie przekaźnika na nowy pneumatyka działa już normalnie a wyświetlany błąd sam zniknął .

Pytanie dot. wody wciąż aktualne , choć złożyłem wizytę na myjni , walnąłem z karczera i widzę że leci do komory na łączeniu blach niejako na tylnym pasie.

Mam teraz zagwozdkę , mógłbym zasmarować to silikonem, ale zastanawiam się czy nie zacznie cieknąć gdzie indziej. Komora akumulatora sprawdzona- suchutko.

co o tym sądzicie? na fotce zaznaczyłem łączenie z pod którego cieknie

 

http://images78.fotosik.pl/465/90f297d05d1213e3med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Panoramadach ?

Jezeli tak, to tam szukac.

Temat o wodzie w bagażniku to jak ma się tam dostawać z szyber dachu lub panoramy?

Tak na poważnie,jeśli woda czysta to może skropliny zbierające się na dnie.Jest to niski punkt w aucie i dosyć zimny.Lub jak piszesz,z tylnego pasa przez otwory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wiking

Można to zalepić pewnie czymkolwiek, ale może warto było by sciągnąć zderzak i zobaczyć co jest po drugiej stronie że tak się leje. I ewentualnie tam zaklajstrować:)

 

@daski

uszczelki nie są w 100% szczelne więc wszystkie szyberdachy, panoramy itp. mają odwodnienie rynienki. Ich odpływy są z reguły poprowadzone przez tylne słupki rurkami gumowymi i dalej na zewnątrz samochodu. Czasem jak to się zatka to woda spływa do środka zamiast na zewnątrz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panoramadach ?

Jezeli tak, to tam szukac.

Temat o wodzie w bagażniku to jak ma się tam dostawać z szyber dachu lub panoramy?

Tak na poważnie,jeśli woda czysta to może skropliny zbierające się na dnie.Jest to niski punkt w aucie i dosyć zimny.Lub jak piszesz,z tylnego pasa przez otwory.

 

Jesli mamy panorame/szyber to sprawa jest prosta zatkany odpływ wiec woda plynie po podsufitce (ta jest płyta więc nie przemaka) następnie tylnym slupkiem do acu i bagaznika i tam juz sam wiesz gdzie. Winna jest glupia zaslepka na końcach odplywow trzeba ja zdjąć i bedzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również ten sam problem 530xD bez panoramy - woda na dnie bagażnika.

Dzwoniłem do serwisu dostałem informację, że nie ma na ten problem akcji serwisowej, zostałem zaproszony do serwisu na diagnozę, której cena nie jest znana ponieważ nie wiadomo ile zajmie to czasu.

U mnie po osuszeniu woda zebrała się ponownie po niecałych 2 miesiącach... Od tamtego czasu nie dosuwa mi się przy zamykaniu klapy bagażnika roletka :/

 

chyba jedyne rozwiązanie to wywiercenie otworu na dnie bagażnika lub parkowanie w grażu...brak słów.

 

http://s23.postimg.org/4cmzwq9zb/IMG_20160323_155114.jpg

 

http://s23.postimg.org/8aa9m4wsn/IMG_20160323_155127.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

witam

 

... dla potomnych : jezeli jest woda w bagazniku to nalezy sprawdzic ....

 

1. Odplywy wody dachu panoramicznego .....

 

2. Jezeli autko nie ma dachu panoramicznego to nalezy sprawdzic stan uszczelek tylnych lamp .

To jest bardzo rzadki przypadek ale na forach zagranicznych kilka razy byl opisywany.

 

3. Jezeli autko ma silnik benzynowy i wystepiuje instalacje LPG oraz przy wlewie paliwa zamontowany jest dodatkowo wentyl LPG .

To prawdopodobnie jest nieszczelne mocowanie przyczyna zbierania sie wody w bagazniku.

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O. Uszczelki lamp, to już jest jakaś informacja- sprawdzę to. choć jak napisałem - namierzyłem miejsce gdzie przecieka i nawet dałem tu zdjęcie tego miejsca.Tak czy inaczej rozważam zdjęcie tylnego zderzaka i ocenę dlaczego to leci. A skoro leci to może i trzeba zabezpieczyć antykorozyjnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.