Skocz do zawartości

Termostat-firmowy pewniejszy i lepszy?


K9Darek

Rekomendowane odpowiedzi

Czy termostat np. BERU jest pewniejszy i trwalszy niż zwykły? Przecież i tak zawsze się je sprawdza przed montażem czyli zawsze jest tak że na dwoje babka wróżyła.

Słucham waszych opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, nie rozumiem pytania. Termostat to tylko wahler, mieszkasz w Niemczech to wszędzie takie montują. Termostat do Twojego auta to maks 15 Euro, a chiński 5 Euro. Dla mnie w Polsce obie kwoty śmieszne, więc dla Ciebie powinny byc tym bardziej.
pozdrawiam Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kupuj tylko oryginał z ASO. JA kupiłem nie oryginał niby super hiper a potem się okazało ze nie trzymał parametrów i zamiast 90 stopni miałem 80. No i wymieniałem drugi raz do tego płyny znowu rozkręcania i zabawy. Tak wiec jak chcesz mieć zrobione raz a dobrze to tylko oryginał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ttrol, zdziwiłbyś się ale tu termostat kosztuje normalnie około 25-30 a nawet 45 Euro. Tylko na eBay'u są tańsze. Waher'a jak dotąd to spotykam do silników minimum 3l. Poza tym, czy ja pytam o ceny? Interesuje mnie jakość. Tylko jeśli różnica polega na znaczku firmowym to kupiłbym 2 zwykłe termostaty po 15 Euro a nie po 70.

szatynwroc, ceny w tutejszym ASO potrafią zabić. Tańsze bywają te same części w zwykłym sklepie. Tu nie ma tak że tylko "ASO" dysponuje oryginałami. W sklepach mają i oryginały i zamienniki.

P.S. Dziś w BMW kupiłem oryginalne uszczelki do pompy wody bo nie interesuje mnie klejenie sylikonem i nigdzie indziej ich nie ma i obie to tyko 9 Euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy termostat np. BERU jest pewniejszy i trwalszy niż zwykły? Przecież i tak zawsze się je sprawdza przed montażem czyli zawsze jest tak że na dwoje babka wróżyła.

Słucham waszych opinii.

 

Zwykły tzn. jaki?? W moim aucie jak przyjechał z Niemiec zamontowany był zamiennik FEBI nie było z nim problemów, jednak profilaktycznie założyłem Wahlera. Porównując dwa produkty można było stwierdzić gołym okiem, że Wahler jest lepiej wykonany i ma "mocniejszą" sprężynę dodam że oba miały otwarcie przy 80st. C.

 

Na rynku można spotkać francuskie Vernety jednak nie wiem jak się sprawuje w BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.