Skocz do zawartości

320D Turbo zasysa olej dlaczego?


Mattsy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pewien problem

ostatnio zauważyłem ze na łączeniu EGR z kolektorem dolotowym mam wyciek oleju który leci mi bo bloku silnika i na alternator.

Zaniepokoiłem się tym zacząłem odkręcać cały dolot i czyścić EGR miałem niesamowicie zarośnięty chyba nikt tam nigdy nie zaglądał a mam

przejechane 200tyś w dolocie od IC miałem niewielkie ilości oleju zacząłem oglądać okolice turbiny i na wejściu mam zapocona rurę olejem i trochę na wyjściu.

Po zdemontowaniu rury na wejściu wirniki turbiny miałem calutki w oleju nie było tego mało. Rurę idąca od przepławki do wirnika turbiny miałem dopiero ufajdana oleję od tej małej rurki co idzie od odmy która była nieźle zafajdana olejem.

Odmę wymieniałem przy 185tyś. na nowy juz typ (separator plastikowy) i wszystkie filtry.

Z tego co zauważyłem i jak na moją głowę to ze turbina ciągnie olej z odmy tylko dlaczego jest go aż tak dużo, boję się ze olej który jest zasysany na wirnik turbiny rozsypie mi turbinę bo luzów nie ma żadnych auto ciągnie dobrze tylko czemu jest taka duża ilość oleju zasysana przez turbinę z odmy proszę o pomoc

a i jeszcze jedno co 5000tyś musze dolewąć z 0.5l oleju to tez mnie zaniepokoiło ale taraz tak patrząć to już można się domyśleć co może byc przyczyną

tylko dlaczego?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zakladajac nowego tematu....

macie sposob na czujnik temp powietrza (nr 10)

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AP71&mospid=47665&btnr=11_3328&hg=11&fg=40

zauwazylem, ze sie strasznie poci olejem wiec myslalem, ze jakas uszczelka/oring do wymiany ale jak go wykrecilem to nic takiego nie bylo. czy tam powinna byc jakas uszczelka/oring???

e34 520i '90 M50B20; 2006-2007

e34 520i '94 M50B20; 2007-2009

e46 320d '02 M47N; 2009-2015

e91 318d '09 N47; 2015-....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zakladajac nowego tematu....

macie sposob na czujnik temp powietrza (nr 10)

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AP71&mospid=47665&btnr=11_3328&hg=11&fg=40

zauwazylem, ze sie strasznie poci olejem wiec myslalem, ze jakas uszczelka/oring do wymiany ale jak go wykrecilem to nic takiego nie bylo. czy tam powinna byc jakas uszczelka/oring???

 

Zmień opaskę ( nr 8) , która znajduje się najbliżej czujnika.

Mi też wydawało się, że czujnik puszcza, ale okazało się, że opaska już nie trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dolewaniu nie przekraczam poziomu max. wlewam pomiedzy min. a max

jezdze na full syntetyku

Najpierw sprawdzić kompresię w cylindrach, a jaka powinna byc?

Cy przedmuchy moga byc od jakieś walniętej uszczelki np. pod głowica lub miski olejowej

a złużyte uczeczelniacze zaworów tez by mogły powodowac przedmuchy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zakladajac nowego tematu....

macie sposob na czujnik temp powietrza (nr 10)

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AP71&mospid=47665&btnr=11_3328&hg=11&fg=40

zauwazylem, ze sie strasznie poci olejem wiec myslalem, ze jakas uszczelka/oring do wymiany ale jak go wykrecilem to nic takiego nie bylo. czy tam powinna byc jakas uszczelka/oring???

 

Zmień opaskę ( nr 8) , która znajduje się najbliżej czujnika.

Mi też wydawało się, że czujnik puszcza, ale okazało się, że opaska już nie trzyma.

 

 

nie, to ewidentnie puszcza przy czujniku. poza nim jest sucho

e34 520i '90 M50B20; 2006-2007

e34 520i '94 M50B20; 2007-2009

e46 320d '02 M47N; 2009-2015

e91 318d '09 N47; 2015-....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dzisiaj na włączonym silniku odkreciłem korek oleju i lekko mi go wypychało i tryskało olejem na boki to raczej nie powinno tak byc?

Odme mam wymienioną na nową (separator plastikowy) a turbo zasysa mi olej z odmy czy gdziej jeszcze po drodze mogła by byc zapchany odpowoetrzniki skrzyni korbowej

mozna jakoś przesledzić całą droge do odpowietrznik czy nie jest gdzieś coś zapchane

kilka dni temu czyściłem EGR i dzisiaj jak do niego zaglądałem to był calutki w oleju aż pływało w nim

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.