Skocz do zawartości

Szczere Spalanie e36 2.5L


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem fanem marki BMW i po e30 szykuje się do kupna e36 w silniku 2.5L i chciałbym wiedzieć ile szczerze pali takie bmw. Przeszukałem mnóstwo for, i portali i nigdy nie znalazłem jakiejś rozsądnej średniej w spalaniu a wiem że małych silników w beemkach nie opłaca się kupować. Jedni mówią że 9L a jedni że 15L i nie wiem w co wierzyć.BMW na pewno będzie w gazie sekwencyjnym więc spalanie gazu możecie też podać ;). Na pewno temat był wałkowany milion razy ale znalezienie porządnej odpowiedzi graniczy z cudem...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego co napisał kolega wyżej dodam że spalanie gazu to 10-15% więcej niż benzyny + trochę benzyny na rozgrzanie silnika. Moje spalanie to 10l/100km LPG w trasie i 11-13l/100 LPG w koło komina. Do tego przepalam benzynę na rozgrzanie silnika za 30zł/miesiąc latem i 100zł/miesiąc zimą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi przy 90-100 paliła 9,5-10,5 gazu (9,5 do trójmiasta , w drodze powrotnej 10,5) przy 120 paliła 11-12 , w mieście(20k mieszkańców) przy spokojnej jeździe koło 13 , przy dynamicznej 15 , w trójmieście paliła 15-18 zależało od korków i jak ciężkie buty założyłem (przy jeździe do odcinki doszedłem raz do 22 litrów, nigdy więcej nie spaliła :) )
Kamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda mam 2.0 ale nie mam gazu i nigdy nie mialem.benzyny pali mi w miescie przy delikatnej jezdzie max 3tys obrotow 12 litrow trasa jakies 8.przy butowaniu spali nawet 15.mysle ze 2.5 spali jakies 2 litry wiecej na 100 niz moja.tyle odemnie.pozdro

Moje Coupe------------------> http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=160279


Potrzebujesz nowych części ? Dobrych znanych marek ?lub tańszych zamienników? pisz na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.