Skocz do zawartości

E39 525d Piszczenie w kabinie - świerszcz


Scigany

Rekomendowane odpowiedzi

Od miesiaca po wejsciu do samochodu i odpaleniu silnika z prawej strony deski pod spodem slysze odglos jakby swierszcza, bez wzgledu na to czy wentylator nawiewu jest wlaczony czy nie świerszcz daje czadu, po chwili przestaje. czasem trwa to 3 sec czasem 10 sekund. jest to dosc meczace, bo po pierwsze glosne , po drugie dosc wysoka czestotliwosc. co to moze byc ?

BMW e39 525d M57

GG 3437874

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to nie tyle wentylator od nawiewu (raczej na pewno skoro świerszczy niezależnie od tego czy jest włączony czy nie) tylko wentylatorek od klimatornika? Może nazbierało się w nim trochę syfu/kurzu i świerszczy. Pamiętam, że u mnie kiedyś chyba z jeden raz, zimą przy dużym mrozie zaświerszczył. Potem i tak rozbierałem klimatronika to cały wentylatorek wyciągnąłem, przedmuchałem, wyczyściłem, na ośkę metalową dałem kapkę oleju żeby się lżej kręcił. Od tego czasu jest ok.

U mnie natomiast trochę coś świerszczy jak jadę na nierównościach i jest to typowe od ocierania się o siebie jakichś dwóch elementów. Już nasłuchiwałem na wszelakie sposoby i nie mogę wytropić tej cholery. Może ktoś się spotkał już z takim świerszczeniem?

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że to piszczenie u mnie to gdzieś jakby w okolicy bebechów za radiem lub w okolicy zegarów na desce - ale to tylko w trakcie jazdy po nierównościach.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

U mnie też z deski wydobywa się dźwięk jakby z zegarów(może, bo nie mogę wytropić).Dźwięk ten jest podobny do dźwięku starego skrzypiącego tapczanu jakby się na nim ... :norty: .

Dźwięk ten jest bardzo, bardzo,bardzo cichutki,postukuje mi też siedzenie i cichutko poskrzypuje podłokietnik/uchwyt na lewym boczku drzwi.

Powiem tak nasze auta robią się już coraz starsze,a na starość dopada je reumatyzm :mrgreen: .Pozostaje się przyzwyczaic nam do tego.Nie ma jak dobra muza, wtedy nie słychać nic prócz tego co dobiega z głośników.Chociaż coś mi się wydaje,że jednak subwoofer tapicerkom zdrowia nie dokłada.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.