Skocz do zawartości

Wymiana żarówki w podświetleniu tablicy klapy w e60


megapol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam przepaloną lampkę oświetlenia klapy w e60 . Jak się do niej dobrać , czy trzeba zdejmować wykładzinę z tyłu klapy , czy można to wyjąć od zewnętznej strony?? POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego przy kloszu podważasz delikatnie śrubokrętem i wyjmujesz szkiełko a następnie wymieniasz żarówkę, ja akurat u siebie mam wymienione od niedawna na LED-y nic się nie pali i jest lepiej :)
http://imageshack.us/photo/my-images/190/95216545.jpg/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego przy kloszu podważasz delikatnie śrubokrętem i wyjmujesz szkiełko a następnie wymieniasz żarówkę, ja akurat u siebie mam wymienione od niedawna na LED-y nic się nie pali i jest lepiej :)

 

gdzie kupowałeś i jaki koszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam , jeśli żarówka dobra oprawka dobra bo na lewej chodzi podświetlenie , patrzałem bezpieczniki dobre , czego to może być przyczyna , czy coś z instalacją ???? znacie kogoś z okolic Piotrkowa Trybunalskiego albo okolic

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , jeśli żarówka dobra oprawka dobra bo na lewej chodzi podświetlenie , patrzałem bezpieczniki dobre , czego to może być przyczyna , czy coś z instalacją ???? znacie kogoś z okolic Piotrkowa Trybunalskiego albo okolic

POZDRAWIAM

 

Spróbuj jeszcze zamienić lampki ( i żarówki mimo wszystko też) miejscami i sprawdź czy będzie świecić, bo jeśli nie to trzeba nowy kabelek puścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy podepnę się pod temat, aby nie zakładać nowego,

a mianowicie E61, z której strony znajduje się wiąska z kablami od podświetlania tablicy rejestracyjnej w E61jedna żarówka (z lewej strony) świeci a ta z prawej przerywa podczas otwierania klapy. Sądzę, że nastąpił kres kabla w zawiasie klapy, tylko nie chce rozbebeszać całej klapy, przypuszczam że wiązka odpowiedzialna za podświetlanie znajduje się z lewej strony, lecz mogę się mylić. Miał może ktoś podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy podepnę się pod temat, aby nie zakładać nowego,

a mianowicie E61, z której strony znajduje się wiąska z kablami od podświetlania tablicy rejestracyjnej w E61jedna żarówka (z lewej strony) świeci a ta z prawej przerywa podczas otwierania klapy. Sądzę, że nastąpił kres kabla w zawiasie klapy, tylko nie chce rozbebeszać całej klapy, przypuszczam że wiązka odpowiedzialna za podświetlanie znajduje się z lewej strony, lecz mogę się mylić. Miał może ktoś podobny problem?

Jeśli nie pojawia się błąd żarówki to bym pociągnął nowe kabelki od drugiej lampki.

 

ile macie tych "ledów" w żarówce po 1 czy więcej ?? bo szukałem na necie żeby była jedna i nie mogę znaleźć, mają po 4 albo i więcej, i nie podoba mi się jak za mocno świeci
Ja mam wersję z 24 diodami, a możesz sobie kupić z 2 i jedną zasłonić jak ci za jasno jest. Tu masz link: http://allegro.pl/zarowka-led-rurkowa-2-smd-5050-36mm-biala-c5w-i1772095070.html Choć nie wiem czy ta akurat nie będzie stwarzać błędów przepalonej żarówki, bo w opisie nic nie wynika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[*Jeśli nie pojawia się błąd żarówki to bym pociągnął nowe kabelki od drugiej lampki.]

 

własnie wali błędem o spalonej żarówce na desce, aż oczy bolą, chyba jednak rozbiorę klape i sprawdze organoleptycznie na którą stronę idzie wiazka, i bedzie po problemie.

Z całym szacunkiem dla Ciebie, ale nie sądzisz, że ciągnięcie kabla od drugiej lampki, troche takim druciarstwem zalatuje :nienie: Musi być zrobione jak ta lala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat zdjagnosowany i rozwiązany,

powodem braku podświetlenia tablicy rejestracyjnej okazała się wiązka kabli po prawej stronie auta w rynience, zawiasie klapy - pięć kabli popękane miało osłonki, co powodowało zwarcie.

Zrobione wszystko tak jak być powinno, w sumie 2 godz. na ogarnięcie tematu i sprawdzenie wiązki z drugiej strony klapy.

 

 

Pozdrawiam wszystkich

Marceli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Mam pytanka, jakie żarówki znajdują sie w tym podświetlaniu rejestracji (takie rurkowe-długa czy krótsza?)? Można w orginalne mocowania zastosować żarówki ledowe? Napiszcie jeszcze jak tą lamkę wyciągnąć aby jej nie uszkodzić. Próbowałem podważać śrubokrętem ale cieżko szło i odpuściłem. W tych lampkach jest też takie zagłębienie tak jakby na śrubokręt aby coś odgiąć, ale mogę sie mylić.

 

 

Nikt Panowie nic nie podpowie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Poradziłem sobie metodą prób i błędów. Można wstawić żarówki diodowe C5W LED byle by były CANBUS. Przy zastosowaniu takich żarówek komp nie pokazuje błądu przepalonej żarówki. Dodam że lampkę podświetlania należy podwarzać od strony w której posiada ona wcięcie na śrubokręt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.