Skocz do zawartości

330d poruszanie się po Wrocławiu


jceel

Rekomendowane odpowiedzi

Ok Panowie

 

To w takim razie ja proponuje się umówić i spotkać i pojeździmy razem tymi dobrymi drogami :lol:

 

Co wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

 

mnie troszeczkę dziwi wasze nastawienie - mnie osobiście delikatnie mówiąc by to wkurzało - a wy nieudolność i co tu dużo mówić oszczędności waszych urzędasów akceptujecie i opowiadacie dyrdymały że nie da się , nie do zrobienia i tak ma być jak jest - czyli proste wpiszcie te swoje ulice z kostką pamiętającą Niemca do dziedzictwa kulturowego koniecznie z tabliczką żeby każdy przyjeżdżający jadąc na półsprzęgle slalomem omijając dziury mógł się zapoznać i podziwiać (sarkazm)

 

u mnie a obserwowałem ten stan na mojej ulicy gdzie wykwitały dziury i ludzie łamali felgi zawieszenia itp - łatali łatali - niewiele to pomagało aż w końcu opłaciło im się zalać całą ulicę (zrobili to w weekend w piątek w nocy zaczeli w poniedziałek rano była otwarta) - bo zwyczajnie im to taniej wyszło niż po 1 płacić ekipie remontowej za prowizoryczne lepienie dziur które tylko na parę dni wytrzymywało, po 2 po remoncie nie musieli wypłacać odszkodowania kierowcą którzy uszkodzili samochody - owszem ta ulica nie jest najlepszej jakości ale jest o 1000 % lepsza niż to co było i 50tką a nawet 100tką jedzie się komfortowo i do tego jest gładka co za tym idzie nie przyjmuje wody - co za tym idzie nie robią się w niej dziury - więc może dla ciebie to są wyrzucone pieniądze w błoto - może tak u was uważają ale u mnie wszyscy są zadowoleni - kierowcy którzy mogą spokojnie i w miarę komfortowo przejechać i gmina też bo nie musi wypłacać odszkodowań i skarg swoich mieszkańców - a uwierz mi na słowo że ich było sporo , ja znałem te dziury bo miejscowy ale były takie dni po deszczu że na poboczu była aż kolejka uszkodzonych aut po wpadnięciu do dziur - drogą dość wąska i nie zawsze można było uciec na przeciwną stronę i ruch też spory

 

spokojni z was ludzie - Podziwiam - jeździcie po dziurach na półsprzęgle 20 km /h i bronicie waszych nieudolnych urzędników - naprawdę macie cierpliwość

 

co macie robić - skarżcie - występujcie o odszkodowania - i w końcu wam wyremontują tą ulicę , u nas są potworne korki głównie przez to że obecnie wawa to jeden plac budowy - ale ja stojąc w korku i wiedząc że jest budowana obwodnica , remotowana droga czy obecnie II linia metra - nie pomstuje - po prostu trzeba trochę pocierpieć aby było lepiej później , a wy wolicie jeździć dziurawą dorgą 20 km/h na półsprzęgle zamiast pocierpieć pół roku w korkach i objazdach - wogóle nawet tego nie dopuszczacie - sam to przyznałeś - u nas zamknęli całą ulicę świętokrzyską w centrum - buduje się II linia metra - wiesz jakie korki są - samochodem jadą tylko ci co muszą ,

 

najgorsze jest wtedy kiedy nic nie jest robione a było wiele lat takich że nic nie robiono - tylko właśnie jak u was lepili do znudzenia dziury które po 3 dniach znowu trzeba było lepić i tak działali latami - u nas pod tym względem dużo się zmieniło - życzę Wam naprawdę serdecznie tego żeby i u Was się zmieniło myślenie urzędników - sporo na tym tracicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie troszeczkę dziwi wasze nastawienie - mnie osobiście delikatnie mówiąc by to wkurzało - a wy nieudolność i co tu dużo mówić oszczędności waszych urzędasów akceptujecie i opowiadacie dyrdymały że nie da się , nie do zrobienia i tak ma być jak jest - czyli proste wpiszcie te swoje ulice z kostką pamiętającą Niemca do dziedzictwa kulturowego koniecznie z tabliczką żeby każdy przyjeżdżający jadąc na półsprzęgle slalomem omijając dziury mógł się zapoznać i podziwiać (sarkazm)

No właśnie widzę, że dostałeś już ciśnienia przez nieudolność Naszych urzędników ;)

Spokojnie nikt tu nie odpuszcza tematu i nie akceptuje stanu dróg jaki jest na niektórych ulicach w tej chwili, ale czasami trzeba pogodzić się z tym że

są ważniejsze rzeczy do zrobienia niż wygoda kierowców, mimo że sam nim jestem. Pamiętaj że nie na wszystko są fundusze i nieraz trzeba coś wybrać

a z czegoś zrezygnować. Na Twoje szczęście mieszkasz w Warszawie gdzie macie nieporównywalnie większy budżet na takie rzeczy niż każde inne Polskie miasto.

u mnie a obserwowałem ten stan na mojej ulicy gdzie wykwitały dziury i ludzie łamali felgi zawieszenia itp - łatali łatali ...

Nie wiem gdzie mieszkasz, ale zapewniam Cię że gdyby to była ulica kluczowa z punktu widzenia komunikacyjnego

tak samo olali by to ciepłym moczem i nadal łatali w nieskończoność.

Zapewniam Cię że u Nas też pisze się skargi, występuje o odszkodowania, robimy to wszystko o czym Ty mówisz i

szczerze mówiąc widzę naprawde pozytywne zmiany w stosunku do tego co było kiedyś.

Wrocław wziął się do roboty chyba dopiero po powodzi w 97 bo wcześniej wszystko stało w miejscu,

i w ciągu tych 13lat miasto bardzo się zmieniło ale zostało jeszcze sporo do zrobienia.

... u nas zamknęli całą ulicę świętokrzyską w centrum - buduje się II linia metra - wiesz jakie korki są - samochodem jadą tylko ci co muszą

I tu też macie przewagę, macie metro, u Nas utrudnienia w komunikacji miejskiej generują masakryczne problemy komunikacyjne,

a jak są problemy komunikacyjne ludzie przesiadają się do samochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że jest kilka ulic, które trzeba omijać szerokim łukiem, np Pułaskiego czy Pomorska. Poza tym jest coraz lepiej. Przede wszystkim ciągle otwierane są kolejne odcinki obwodnicy śródmiejskiej oraz obwodnicy autostradowej. Ostatnio został otwarty odcinek od lotniska do wyjazdówki na Kąty Wr. i jest to coś wspaniałego. 220 można zapiąc :D

 

Wracając do pytania autora: po wrocławiu najlepiej poruszać się rowerem. Dostanie się do rynku z jakiegokolwiek miejsca w obrebie granic miasta to <20 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.