Skocz do zawartości

[E61] Wskaźnik temperratury -3 st C


promo

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie jest teraz podobnie.

Wyjerzdzajac na urlop do Wloch umylem autko i - Gong...

Czujnik zaczol wariowac! Najgorsze jest to, ze jak pokazuje - 40 to klima nie chodzi. Masakra :evil:

Dzis wrocilem i mam zamiar sprawdzic czy to czujnik, czy moze kabel, albo oksydowana kostka???

Pytanie- wie ktos moze gdzie ten czujnik dokladnie jest schowany w przednim zderzaku? Z ktorej strony do niego dojsc i czy trzeba cos sciagac zeby sie do niego dostac??

Dziekuje z gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest teraz podobnie.

Wyjerzdzajac na urlop do Wloch umylem autko i - Gong...

Czujnik zaczol wariowac! Najgorsze jest to, ze jak pokazuje - 40 to klima nie chodzi. Masakra :evil:

Dzis wrocilem i mam zamiar sprawdzic czy to czujnik, czy moze kabel, albo oksydowana kostka???

Pytanie- wie ktos moze gdzie ten czujnik dokladnie jest schowany w przednim zderzaku? Z ktorej strony do niego dojsc i czy trzeba cos sciagac zeby sie do niego dostac??

Dziekuje z gory

 

Jeśli uda ci się wyjąć nerkę (grill) od strony pasażera to czujnik jest nieco niżej na uchwycie przynitowanym do belki aluminiowej zderzaka (można go wypiąć z uchwytu). Jeśli nie musisz zdemontować zderzak przedni i będziesz go widział. Jest trochę zabawy aby wyjąć nerkę bez zdemontowania zderzaka, ale da radę. Sam wyjmowałem bo musiałem się dostać do czujnika PDC, a nie chciałem demonować całego zderzaka. Nie będę pisał drugi raz tego samego jak to zrobić, poczytaj sobie tutaj viewtopic.php?f=73&t=151618 jak wyjąć nerki bez demontażu zderzaka :cool2: .

PS. Czujnik wygląda tak http://allegro.pl/czujnik-temperatury-zew-bmw-e39-e60-e61-e38-e65-i1676600343.html

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem są wskazania temperatury. Przy temp. ok 20-30 stC pokazuje czasami -40 a czasami 8 st C.

 

Czy jest szansa aby to naprawić ?

 

Miałem podobnie, cały czas -40°C

Okazało się że przetarł się przewód na przednim wzmocnieniu

Po umyciu auta lub jeździe w deszczu wskazania się zmieniały

 

Wypnij czujnik i zrób zworę we wtyczce, jeśli wskazania się nie zmienią to gdzieś jest przerwany obwód

Jeśli się zmienią to czujnik padł

 

P.S.

Posiadam nowy sprawny czujnik kupiony w aso

Oddam za 100 PLN z przesyłką

Gdyby ktoś potrzebował pisać na prv

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.