Skocz do zawartości

316i- Jaki olej do skrzyni (brak naklejki)?


KarlosŁDZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wiem że temat olejów do skrzyń biegów był poruszany dziesięć tysięcy razy. Czytałem o tym i z tego co wyczytałem, na skrzyni powinna być jakaś naklejka, która mówi jaki olej wlewać. Problem polega na tym, że kupiłem nową (używaną) skrzynię biegów na której naklejki nie ma (może była i odpadła- nie wiem). Chciałbym przy okazji montażu skrzyni wymienić w niej olej i teraz nie wiem jaki powinienem kupić. Czy to w ogóle będzie miało jakiś wpływ jak wleje olej od innej skrzyni manualnej? Proszę o pomoc, bo jutro chcę kupić ten olej.

 

Pozdrawiam, Karol

http://img837.imageshack.us/img837/3526/5vk4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to w ogóle będzie miało jakiś wpływ jak wleje olej od innej skrzyni manualnej? Proszę o pomoc, bo jutro chcę kupić ten olej.

na to pytanie tez odpowiedz jest na forum : viewtopic.php?f=68&t=120496&p=965626&hilit=olej+do+320i+e36+skrzyni#p965626

przedostatni post

na przyszlosc: :search: :search: :search:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że temat z linku jest o skrzyni automatycznej- to jest raz. Dwa- szukałem na forum i to nie tylko na tym i z tego co wyczytałem, właśnie obojętnym nie jest jaki olej wleje się do skrzyni. Na skrzyniach podobno są różne naklejki i w zależności od nich oleje się różnią. Wydaje mi się to bez sensu, bo skrzynia manualna każda jest taka sama, jeśli chodzi o działanie. Dlatego pytam, czy jak pojadę do sklepu z częściami bmw i kupię jakikolwiek olej do skrzyni manualnej to będzie dobrze, czy muszę mieć jakiś specjalny (jeśłi jakiś specjalny, to jak bez naklejki dotrzeć co to za olej).
http://img837.imageshack.us/img837/3526/5vk4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Na Twoim miejscu zalałbym jakiś syntetykiem 75w90 i zobaczył jak się zachowuje skrzyni. ATF może nie być dobrym wyjściem jak nie wiesz co było zalane a szkoda lać minerał 80w90. Ja bym zalał syntetykiem o przez pewien czas obserwował czy nie ma jakiśniepokojących dźwięków, wycieków itp. Jak masz skrzynie na wieszchu to kupo nowe uszczelniacze na wałek sprzęglowy, na wyjście na wał napędowy i ten od wybieraka. Koszt nieduży a sporo mniej problemów na przyszłość.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Temat dotyczy skrzynie.

Wyszukiwarka nie gryzie, jest dużo na temat oleju na forum, jest dział najczęście zadawane pytanie!!

Tak lej dalej 5w40, a czy castrol ,mobil bez większego znaczenia dla tego silnika. Nie ma potrzeby to NIE zmieniaj na 10w40.

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

HEHE, to ja nie jestem pewnien czy koeś lał taki olej. Ogólnie bez znaczenia, ale jak bedziesz kupował to już kup do benzyny.

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.