Skocz do zawartości

320d wymiana płynu hamulcowego


Balugass

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

chce wymienić płyn hamulcowy w mojej buni i mam kilka pytan:)

1) zaczynamy od koła które jest najdalej od pompy ale... mam DSC i przy spuszczeniu starego płynu moge "pompować pedałem" ??

2) co to znaczy ze spuszczać płyn grawitacyjnie?? włączyć zapłon, silnik?? odkręcić odpowietrznik i ma samo lecieć?? próbowałem to przez 30min 20ml zleciało wiec coś nie halo

jak ktoś cos wie na ten temat to prosze pisac:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "Sam naprawiam" jest napisane : "Jeżeli powietrze dostanie się do ABS należy ze względów bezpieczeństwa odpowietrzyć cukład w ASO" - to z ostrzeżeń, ale poza tym normalnie - deptaniem hamulca i od najdalszego do najbliższego koła.

No i najważniejsze :!: - po zalaniu nowego płynu przejechać się po słabo przyczepnym i depnąć hamulcem tak żeby ABS zadziałał przynajmniej raz.

A jeśli chodzi o grawitacyjne spływanie płynu - to chyba prędzej broda rośnie niż sam spływa - ja deptałem :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "Sam naprawiam" jest napisane : "Jeżeli powietrze dostanie się do ABS należy ze względów bezpieczeństwa odpowietrzyć cukład w ASO" - to z ostrzeżeń, ale poza tym normalnie - deptaniem hamulca i od najdalszego do najbliższego koła.

No i najważniejsze :!: - po zalaniu nowego płynu przejechać się po słabo przyczepnym i depnąć hamulcem tak żeby ABS zadziałał przynajmniej raz.

A jeśli chodzi o grawitacyjne spływanie płynu - to chyba prędzej broda rośnie niż sam spływa - ja deptałem :D.

 

dzieki :) a sprzędlo odpowietrzałes??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie deptać,

w sprzęgle też miałem wymianę płynu hamulcowego i też deptałem,

po wymianie jestem trochę zawiedziony bo myślałem że będzie jakaś różnica (lepsza kosa) a w sumię bez zmian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli płyn ze sprzęgła spuszczamy w taki sam sposób jak z hebli czyli dusimy i luzujemy odpowietrznik i spuszczamy :D własnie wymieniłem hamulcowy płyn i zrobiłem starą sprawdzoną metodą czyli duszenie hamulca i jest wszystko ok :cool2: dziwne płyn niby ma 2 lata i wygladał bdb w poprzednim moim samochodzie był brunatny a tu ładny słomkowy kolor :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli płyn ze sprzęgła spuszczamy w taki sam sposób jak z hebli czyli dusimy i luzujemy odpowietrznik i spuszczamy :D własnie wymieniłem hamulcowy płyn i zrobiłem starą sprawdzoną metodą czyli duszenie hamulca i jest wszystko ok :cool2: dziwne płyn niby ma 2 lata i wygladał bdb w poprzednim moim samochodzie był brunatny a tu ładny słomkowy kolor :D

Nie zapomnij tylko o tym co napisałem wcześniej - odpowietrzenie ABS-u :norty: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli płyn ze sprzęgła spuszczamy w taki sam sposób jak z hebli czyli dusimy i luzujemy odpowietrznik i spuszczamy :D własnie wymieniłem hamulcowy płyn i zrobiłem starą sprawdzoną metodą czyli duszenie hamulca i jest wszystko ok :cool2: dziwne płyn niby ma 2 lata i wygladał bdb w poprzednim moim samochodzie był brunatny a tu ładny słomkowy kolor :D

Nie zapomnij tylko o tym co napisałem wcześniej - odpowietrzenie ABS-u :norty: .

trzymałem poziom w zbiorniczku na max wiec powietrze sie nie dostało i wydaje mi sie ze lepiej hamuje teraz:) pewnie subiektywne odczucie :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie deptać,

w sprzęgle też miałem wymianę płynu hamulcowego i też deptałem,

po wymianie jestem trochę zawiedziony bo myślałem że będzie jakaś różnica (lepsza kosa) a w sumię bez zmian

 

Płyn hamulcowy ma właściwości silnie higroskopijne- czyli wchłania wode. Jak ma wode to jego temperatura wrzenia się obniża i w czasie OSTREGO hamowania gotuje się - hamulce słabną i to właśnie wtedy gdy są nam najbardziej potrzebne. Dlatego, MIĘDZY INNYMI należy go wymieniać.Widać nie miałes sytuacji krytycznej :D i to jest ok :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.