Skocz do zawartości

navi - mapy z maps.google.com


Bono

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

czesc,

 

ja odkrylem ta funkcjonalnosc niedawno, moze ktos z niej jeszcze nie korzystal, a zrobi to po tym poscie :)

 

chodzi o wysylanie map z maps.google.com do samochodu... wyznaczamy trase w internecie, robimy wyslij do samochodu, z drop down wybiera sie bmw, adres e-mail powinien byc przypisany przez bmw do samochodu (robilem to telefonicznie), trasa trafia w ciagu kilku sekund do samochodu

 

w menu wybiera sie "BMW Assist", pozniej "Messages" - klikam na odpowiednia pozycje i navi zaciaga trase

 

moze to oczywistosc dla wiekszosci, dla mnie fajna nieznana do tej pory funkcjonalnosc

 

pozdr

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

nie, opcja, o ktorej pisze jest dostepna w kazdej X5 z navi od chyba 2009 (przynajmniej w usa)

 

jesli ktos ma wykupiony internet ma dodatkowa mozliwosc korzystania z funkcji "google search" z samochodu (m.in. wyszukiwanie POI itp.)

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
nie miałem o tym pojęcia. Co trzeba im podać w serwisie żeby mogli przypisać maila do samochodu ? Gdzie w menu jest to "BMW Assist" ? Mam X5 sierpień 2009 więc z tego co piszesz zaliczam się do posiadaczy tej opcji. To by mi wiele pomogło. Google maps podaje różne alternatywne trasy które dużo łatwiej zobaczyć na ekranie 19' monitora. W Q5 jest taki mądry program. Szkoda że BMW jeszcze o tym nie pomyślało (chyba że CCC już jest)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

tu jest info na ten temat, moze to tylko z wersjami us? nie wiem jak wyglada menu w wersji europejskiej

 

http://www.bmwusa.com/Standard/Content/Owner/BMWAssist/BMWAssistMyInfoFAQ.aspx

 

If you are driving a 2008 X6 produced 4/08 or later or any 2009 and later BMW Assist-equipped BMW (except X3) and have a valid BMW Assist subscription, you will be able to send and receive the destination and phone number in your vehicle through MyInfo.

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby dzialalo to wysylanie map trzeba miec aktywne BMW connectedDrive - w PL niestety nie dziala. Mozna aktywowac w UK - http://www.bmw.com/gb/en/owners/tams/index.html

 

troche to skomplikowane, bo trzeba podac brytyjski numer komorki (do kupienia na allegro) i jakis zmyslony adres. W ciagu 2 dni odsylaja login i haslo. Dochodzi do tego cala masa fajnych funkcji opisanych na stronie http://www.bmw.connecteddrive.info/ po wybraniu UK i swojego modelu BMW. Z fajniejszych to tzw MY BMW REMOTE - sterowanie autem z iPhona (otwieranie, zamykanie, wentylacja, swiatla, klakson, lokalizacja na mapie, i wysylanie lokalnych adresow do nawigacji z Iphona) - do sciagniecia z brytyjskiego app store.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

musze to zbadac, z pewnoscia nie mam dostepnych wszystkich funkcjonalnosci, ktore sa wymienione na podanej przez Ciebie stronie

 

w wolnej chwili musze to sprawdzic, wydaje mi sie, ze bmw w usa kasuje 200$ i wtedy masz m.in. mozliwosci uzywania google...

 

EDIT

 

ok, doczytalem...

 

BMW ConnectedDrive. Requirements and conditions.

 

When the free period expires, customers can continue to use the services for an annual fee of 250 euros (international flat rate). An additional, separate annual fee of 150 euros is charged for unlimited in-car Internet use. This fee (likewise an international flat rate) is charged from initial vehicle registration. Although a standard practice with most mobile phone providers, roaming charges are not incurred for the use of BMW ConnectedDrive.

 

czyli dostep do systemu jest for free przez pewien czas, ale musisz zaplacic za internet (150 euro, w usa to pewnie odpowiednik 200 $)

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

150 euro czy 200 baksow to nie majatek, ale nie do konca wiem co takiego fajnego przez to sie otrzymuje - ramsey, napisz prosze z jakich ciekawych funkcji korzystasz

 

dzieki

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.